Kas tavalised pedaalid või kingad?

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
MountainDev
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 26. 06. 2008. 11:14

Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas MountainDev » 25. 08. 2009. 23:26

On olnud pikem huvi kingade vastu, kuna nüüd on uus ratas ja on aeg asja tõsiselt võtta siis küsiks targematelt järgi.
Sõidan siis tavalise pedaaliga ja metsas vähe karmimates oludes kipuvad pedaalid alt ära kaduma, olen kuulnud ka, et kingaga sõites saab jalga tõmmata mis annab oluliselt jõudu juurde.
Nimelt meeldib mulle sõita väga DH kui vähegi võimalust antakse, täna pirital sõites suutsin üle nippli käia, ja tekkis küsimus, kui jalas oleks olnud king mis on pedaali küljes kinni... kas oleks jalad piisaval kiirelt lahti saanud??

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas raigo13 » 26. 08. 2009. 07:54

Esimese 1-2 kasutuskuu jooksul ikka tekkis vahel ootamatutes olukordades probleeme... Nüüd ei kujutaks ilma ettegi! See jala lahtivõtmine muutub lihtsalt nii automaatseks, et ei tule selle pealegi, et jala kinnijäämise üle kurta...

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Gunnar » 26. 08. 2009. 07:57

MountainDev kirjutas:kas oleks jalad piisaval kiirelt lahti saanud??
Tõenäoliselt. Aga pakun, et vajad sellist pedaali

Pilt
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
TEX
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 23. 03. 2009. 03:01

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas TEX » 26. 08. 2009. 07:59

Kui üle nipli käid, tulevad jalad ise lahti, selle pärast ära muretse :) (ei ole isiklik kogemus vaid teiste kasutajate oma, mida siin on aastaid jagatud).
Loe vanad teemad läbi selle kohta, saab piisava ülevaate.
Otsingu märksõnadeks clipless, pedaalid jne ...

Kasutaja avatar
MountainDev
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 26. 06. 2008. 11:14

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas MountainDev » 26. 08. 2009. 08:53

Pole kunagi kingaga pedaale proovinud ja ei teagi kohe mis tunne on, kui foorumit lugeda siis peaks king (The Best) olema.
Lugesin sellist lauset ühest postitusest: Esialgu tuleb jah, hoogu maha võttes endale teada anda, et jalg tuleb tiba varem lahti keerata. (juttu oli clipless pedaalist)
Praktika on näidanud et mina isiklikult ei oska ette täha, et nüüd ma käin üle nippli, see juhtub kiirest ca. 2sec ja asi korras.
To Gunnar: Mis on pedaali mudel mis sa pakud (Uuriks seda vähe).
Et välistada mõnda pedaali sorti, tahaks teada saada milliste pedaalidega on kõige tõenäolisem üle nippli käimist kurvalt lõpetada?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Villem T » 26. 08. 2009. 09:08

DH-d sõidetakse väga edukalt ka platvormpedaalidega (nt Sam Hill?). Kae endale lihtsalt pikemate nagadega pedaalid ja pehme tallaga (millesse nagad hästi haakuvad) tossud. Loe pikemalt foorum.freedown.ee-st, otsi märksõna "sõidukossid".

Kasutaja avatar
MountainDev
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 26. 06. 2008. 11:14

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas MountainDev » 26. 08. 2009. 10:52

Sõidan asfaldit ja tavalist metsa (korraliku tempoga)kui oleks king jalas annaks ilmest palju juurde, ja kui ette jäeb mõni vägevam DH lõik, ei ütle ära.
Mind huvitabki kas saan kinga pedaali küljest piisavalt kiiresti lahti kui juhtun selle väikesel DH lõigul üle lenksu käima, või pean nendest DH lõikudest loobuma??

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas erikr » 26. 08. 2009. 11:14

MountainDev kirjutas:Sõidan asfaldit ja tavalist metsa (korraliku tempoga)kui oleks king jalas annaks ilmest palju juurde, ja kui ette jäeb mõni vägevam DH lõik, ei ütle ära.
Mind huvitabki kas saan kinga pedaali küljest piisavalt kiiresti lahti kui juhtun selle väikesel DH lõigul üle lenksu käima, või pean nendest DH lõikudest loobuma??
Täiesti asjatu hirm.
Niipalju, kui olen 8 aasta jooksul cliplessiga tõsisemalt üle kaela käinud, pole veel kunagi jalg kinni jäänud. Ja neid kordi on olnud piisavalt. Seda on juhtunud vaid tõesti väga aeglasel kiirusel mõne kalde peal vaikselt ära vajudes. Pedaalideks kogu selle aja vältel Time ATAC.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
MountainDev
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 26. 06. 2008. 11:14

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas MountainDev » 26. 08. 2009. 12:07

Tänud julgustava postituse eest! Tuleb ära proovida (y)

Lisan siis väikese video, (ilmselt ka üksi esimesi kordi) http://www.youtube.com/watch?v=F-Db1lp1Ci0

Kasutaja avatar
MountainDev
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 26. 06. 2008. 11:14

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas MountainDev » 31. 08. 2009. 13:18


_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas _KRIS_ » 16. 09. 2009. 18:26

Ise küll pirita metsas üle nipli käinud cliplessiga ja rattas tuli kaasa küll :)

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Cly/Suva » 16. 09. 2009. 19:45

Ma võtsin endale shimano cliplessid. Nendega pole kordagi peatudes kukkunud, paar ehmatust on olnud, kuid alati on lahti plõksanud. Samamoodi tulevad lahti kui õnnestub kuskile kivisse sõita vms.

Ise olen suht algaja cliplessi osas, aga seni olen rahul: Lahti ja kinni klikivad kergesti, kogemata pole veel lahti tulnud, muda sees sai ka sisse õnnistatud ja töötasid probleemideta.

Ma arvan, et vähemalt algajale on nad hea mõte juba selle pärast, et saab kergesti lahti. Harjud selle klikkimisliigutusega ära ja kondid jäävad ka terveks. :) Hind on samuti hea.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Reinsalu
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 04. 07. 2010. 12:05

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Reinsalu » 07. 07. 2010. 23:57

Paar nädalat pärast ratta ostmist otsustasin ka cliplessid osta. Esimene päev oli kaks kukkumist. Kolm päeva hiljema läksin oma esimesele rattamaratonile, mis oli Otepääl. Seal õnnestus ettevaatlikult sõites ilma kukkumiseta läbi sõita, aga käisin ka üleelmine päev rada proovimas. Täna käisin vana tuttavat rada sõitmas, aga üks tõus osutus vihmase ilma tõttu üle minu võimete ja jälle kukkumine. Mille tulemuseks oli ka see, et kodus avastasin, et üks kuuskant on alt läinud. Siit tekkis mul ka küsimus, et kui ma juba mäest üles minema hakkan ja osutub liiga raskeks, siis ma hetkel ei näe küll sellist võimalust, et ma suudaks selle jala sealt veel maha saada? Kas lahenduseks on lihtsalt kukkuda ja õppida?
Anna nüüd ketile valu!

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Road 2 » 08. 07. 2010. 00:16

Ära muretse. Kõik tuleb ajapikku ise. Kopuuter kõrvade vahel areneb iga sõiduga.

Reinsalu
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 04. 07. 2010. 12:05

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Reinsalu » 08. 07. 2010. 10:27

Selge siis. Natukene teemast välja, aga kas keegi teab, kas on võimalik seda kuuskanti ka ükslikult saada või peab terve kinnituse uuesti ostma. Esimesest kahest rattapoest ei õnnestunud mul seda saada.
Anna nüüd ketile valu!

Kasutaja avatar
MountainDev
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 26. 06. 2008. 11:14

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas MountainDev » 08. 07. 2010. 10:36

Teema algatajana võin õelda et ei ole julgenud ikka veel clipless osta...... :lol:

urmet25
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 21. 05. 2010. 07:44

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas urmet25 » 08. 07. 2010. 10:38

Kui ma ka endale kinnituvad jalanõud sain, siis ikka oli neid kukkumisi palju. just enne mulgi elioni sain. Nagu teada oli mulgis ilge pori ja libe. Seega seal kukkusin mitmeid kordi, kuna polnud harjunud jalanõudega. Nüüd pole probleemi, jalg ei jää kinni ja kui lahti vaja, siis saab väga kiirelt. Seega harjumuse asi. Küll õppides tuleb :D

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas erikr » 08. 07. 2010. 10:57

Reinsalu kirjutas:Selge siis. Natukene teemast välja, aga kas keegi teab, kas on võimalik seda kuuskanti ka ükslikult saada või peab terve kinnituse uuesti ostma. Esimesest kahest rattapoest ei õnnestunud mul seda saada.
Võimalik, et mul juhtmed kuuma ilmaga ei lase piisavalt läbi, kuid mis kuuskant sul kadus ja nüüd uut asemele otsid?
Cleati (klotsi) kruvi?
Või midagi pedaali küljest?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Road 2 » 08. 07. 2010. 11:06

[quote="Reinsalu"]Selge siis. Natukene teemast välja, aga kas keegi teab, kas on võimalik seda kuuskanti ka ükslikult saada või peab terve kinnituse uuesti ostma. Esimesest kahest rattapoest ei õnnestunud mul seda saada.
Tegelikult peavad poldid (loodan et asi selles) olema ikka tõsiselt kinni keeratud. Ära ei tohiks nad kaduda. Algul võid peale igat sõitu sutsu peale keerata. Mõistusega muidugi.

Reinsalu
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 04. 07. 2010. 12:05

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Reinsalu » 08. 07. 2010. 11:15

No ma omast arust panin nad ikka tugevalt kinni, aga pärast seda pole küll keeranud. Eks tuleb siis vist terve kinnitus juurde osta.
Anna nüüd ketile valu!

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Road 2 » 08. 07. 2010. 11:23

Mis siis täpsemalt kadunud on?

Reinsalu
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 04. 07. 2010. 12:05

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Reinsalu » 08. 07. 2010. 12:21

Üks polt.
Anna nüüd ketile valu!

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Road 2 » 08. 07. 2010. 12:41

No neid polte peaks leiduma igas normaalses rattapoes.

RainerR
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 11. 06. 2008. 21:04

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas RainerR » 08. 07. 2010. 12:41

Reinsalu kirjutas:Üks polt.
Siis sea sammud kuskile poldipoodi, sealt leiad kindlasti oma probleemile lahenduse. Enne mõõda ära millist polti sul täpselt vaja on või võta teine polt näidiseks kaasa.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas erikr » 08. 07. 2010. 12:56

Olen ostnud Baltic Boltist
http://www.balticbolt.ee
Ostsin korraga 10 tk, jätkub pikemaks ajaks, kui häda korral klotsivahetuseks jälle kruvi pean välja puurima

Üks kruvi võta näidiseks kaasa.
Tugevusklass 8.8 või 10.9
Standardne kuuskandi pesa on 3mm, 4mm pesaga sealt ei saa.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Reinsalu
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 04. 07. 2010. 12:05

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Reinsalu » 08. 07. 2010. 13:50

Käisin veel ühes rattapoes, ei saanud, siis ehituspoes ei saanud ja lõpuks sain autopoest, kant on väiksem, aga keerme paksus ja pikkus on õiged. Maksma läks see siis 60 senti :D
Anna nüüd ketile valu!

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Cly/Suva » 08. 07. 2010. 14:40

Suutsin ka ühe poldi ära kaotada, hetkel võtsin poldi teisest komplektist, aga oleks abiks küll kui neid saaks kuskilt niisama osta. (Mõtle milline äri oleks rattapoodidel kui neid kuskilt hankida 60 senti tükk ja müüa 25 krooni tükist) :P
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas erikr » 08. 07. 2010. 14:55

igasugune standardmehaanika (kruvid-mutrid-seibid-poldid-laagrid-tihendid-vedrud) on ju mõistlik osta standardmehaanika müüjalt. Ega M5x10 peitpeakruvi sellest paremaks ei muutu, kui ma ta rattapoest ostan. Kruvi jääb ikka kruviks, keeran ma sellega klotsi kinga alla kinni või teen temaga hoopis midagi muud.
Reeglina on ka rattapoes standardmehaanikal oluliselt kõrgem hind.
Cly/Suva kirjutas:Suutsin ka ühe poldi ära kaotada, hetkel võtsin poldi teisest komplektist, aga oleks abiks küll kui neid saaks kuskilt niisama osta. (Mõtle milline äri oleks rattapoodidel kui neid kuskilt hankida 60 senti tükk ja müüa 25 krooni tükist) :P
Vaata palun mu eelmist postitust.
Lasnamäe sektoris on ka päris palju igasuguseid tehnilise kaubaga kauplevaid firmakesi, ehk ei peagi Mustamäele ronima.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Cly/Suva » 08. 07. 2010. 15:46

erikr kirjutas:igasugune standardmehaanika (kruvid-mutrid-seibid-poldid-laagrid-tihendid-vedrud) on ju mõistlik osta standardmehaanika müüjalt. Ega M5x10 peitpeakruvi sellest paremaks ei muutu, kui ma ta rattapoest ostan. Kruvi jääb ikka kruviks, keeran ma sellega klotsi kinga alla kinni või teen temaga hoopis midagi muud.
Reeglina on ka rattapoes standardmehaanikal oluliselt kõrgem hind.
Keskmine rattur vaevalt et teab misasi on "M5x10 peitpeakruvi", pigem tunneb ta seda kui "polt mis klotsi pedaali all kinni hoiab" ja otsima läheb ta seda ennekõike rattapoest. Sellest ka see äriidee. ;)
erikr kirjutas:Vaata palun mu eelmist postitust. Lasnamäe sektoris on ka päris palju igasuguseid tehnilise kaubaga kauplevaid firmakesi, ehk ei peagi Mustamäele ronima.
Profiili oli ununenud vana elukoht. Eks ma lähen uurin jah, ja võtan kohe peoga.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Kas tavalised pedaalid või kingad?

Postitus Postitas Road 2 » 08. 07. 2010. 16:13

Cly/Suva kirjutas:"polt mis klotsi pedaali all kinni hoiab" ja otsima läheb ta seda ennekõike rattapoest. Sellest ka see äriidee. ;)
Appikene! Ja ma tahtsin ainult öelda, et iga isane inimene peaks teadma mis on polt või keere või poldi pikkus... Siin peaks avalehele panema ratta pildi ja juppide nimetused. Saaks aru millest jutt käib.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”