riided

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

riided

Postitus Postitas Rom » 04. 04. 2003. 10:10

Millises kohas neid ilma reklaamideta rattahilppe müüakse?
Kusagi oli kunagi juttu kuid ei leidnud kohta enam üles.

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 04. 04. 2003. 10:26

Rademaris on Briko tooted ilma kirjadeta. Samuti osa Trek'i tooteid

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 04. 2003. 07:38

kui tartusse satud siis vaata lõunakeskuse silja sporti. sealt olen ostnud oma peresse mitmeid ODLO rattariideid normaalse hinnaga. rademari jutt on ka tõsi. lisaks A&T sport müüb ka brikot. riskides fleimiga julgen siiski ka soovitada kristiine giacomellit kust olen 2 suvist särki ostnud ja miskit veel. 170 eeku täiesti toimiva tagataskutega särgi (1 briko ja 1 noname) eest pole palju
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 05. 04. 2003. 17:33

ega alla 1500 pole ma kevadisi jopesid näinud, suvesärgid ka 600-1000 midagi.....
Püksid ka tonn(pikad) Nii et kirves värk, saab kokku ratta hinna varsti.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 07. 04. 2003. 07:29

Silja Spordist olen endale pea kõik ostnud siiamaani :) ,seal on tihti jah suured aled. Ilma kirjadeta mõtlesi selle pärast et ise midagi peale kleepida (näiteks mõne sponsori nime kui leiaks :) )

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 23. 04. 2003. 09:43

Käisin läbi Haabersti ja Järev HE, V+ ja Mustamäel asuva ATSpordi, Haabersti Rademari ja Extremi eesmärgiga leida ilma või vähese reklaamiga naiste pikka "rattapluusi", kuid edutult. Kust võiks Tallinnas nimetatud toodet leida? Soovitatud mustamäe rademar ja giacomelli on veel vaatamata, kuid ehk on kellelgi just värske kogemus.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 23. 04. 2003. 10:44

Soovitan Ciacomellit. Olen sealt ise päris palju ostnud. Joppas kord isegi nii, et küsimise peale käidi laost otsimas ja sain Rudy pikad pükad ja Briko windstopperiga pika jaki a 175 EEK!!! :twisted: Lühkasid särke on seal lademes.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 23. 04. 2003. 18:08

Millist Ciacomellit? Ma olen kohanud seal nameless brandi Sportfuli vms......
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 23. 04. 2003. 18:13

Corrosion kirjutas:Millist Ciacomellit? Ma olen kohanud seal nameless brandi Sportfuli vms......
tallinnas 2 Giacomellit, kristiine ja sadama citymarket. kaup sama. kristiines suurem valik. ise olen ostnud 2 noname sportful särki ja ühe noname :wink: briko särgi. briko kirjad peal ja puha. 170 eeku tükist. kangas on neil kõigil ok, mingi coolmax, materjal on õigete omadustega.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 23. 04. 2003. 19:58

Nu ega Sportful pole midagi nii noname. Rattamaailma kohta ei tea rääkida, aga vähemasti 2 valitsevat murdmaasuusatajat võitsid oma medalid selle firma dressis. Aga jah, tänu siinavaldatud infole sai isegi särk soetatud. Meeldivalt 'kirjadevaba' valik taskukohase hinnaga :lol:
Oddo

mrtn
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 30. 03. 2003. 23:41

Postitus Postitas mrtn » 23. 04. 2003. 21:45

uurisin ka sportfuli, aga siis leidsin, et hinnavahe specializedi brändiriietusega on piisavalt väike, et viimase kasuks otsustada. istub ka paremini.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 24. 04. 2003. 08:18

Sportful on itaalia päris tuntud spordiriiete firma.
See kontingent, kes ainult Niket ja Adit teab, ei tea tast muidugu midagi...
Nende Giocomelli riiete häda on see, et nad on tehtud itaalia siseturule.
Kuna itaallased on oluliselt pisemad, kui põhjaeurooplane ja ameeriklane, siis peab jälgima numertsiooni.
Näiteks pükstest mulle rattabrandiriietest paras M aga Giacomelli Briko lühikesd püksid L võiksid olla suuremad.
Nende sealsete pükste pampers ka väike ja kipub pikema sõidu ajal paigast nihkuma. Sealtostetud särk on aga väga hea.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 04. 2003. 08:51

Ereliukas kirjutas:Kuna itaallased on oluliselt pisemad, kui põhjaeurooplane ja ameeriklane, siis peab jälgima numertsiooni.
Näiteks pükstest mulle rattabrandiriietest paras M aga Giacomelli Briko lühikesd püksid L võiksid olla suuremad.
Nende sealsete pükste pampers ka väike ja kipub pikema sõidu ajal paigast nihkuma. Sealtostetud särk on aga väga hea.
oma särkide-pükste ostul olen alati proovinud, ka rattapoes on kas proovikabiin või mingi kubrik kus proovida saab.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 24. 04. 2003. 10:43

Naiste särk piisavalt ilma kirjadeta (kui välja arvata väike GT logo vasemal rinnal (vist oli)) oli Pirita Extremes olemas. Värvid olid oranz tumesinisega.

Kasutaja avatar
smile
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:56

Allahindlus Kakomellis

Postitus Postitas smile » 27. 04. 2003. 09:05

Sattusin paar päeva tagasi Kakomellisse Kristiine keskuses :wink: . Ja avastasin, et seal on kõik rattasärgid hinnatud 179 kroonu peale. Särke on seal igasugu Rudy Projektidest Brikodeni. Enne allahindlust olid särgid maksinud 75 000 liiri :lol:. Lisaks on Rudy prillid mingi 250 millegagi.
Nii et minu arust päris kobe pakkumine. 8)

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 28. 04. 2003. 14:55

Caarel kirjutas:Naiste särk piisavalt ilma kirjadeta (kui välja arvata väike GT logo vasemal rinnal (vist oli)) oli Pirita Extremes olemas.
Kas see oli pika varrega särk? Ma käisin eile enamus rattapoode läbi ja ainult Pirita HE pakkus naistele sobivat pika varrega sõidupluusi. Need olid suhteliselt jahedale ilmale mõeldud, mis oleks veel sobinud, aga hind oli 2300.- (+/- 500.-) :(

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 28. 04. 2003. 15:31

Oli nii pikka kui lühikest. Aga pikka oli vist ainult 1. Aga helista ja küsi järgi. Kodulehel neid poodide numbrid kõik olemas.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 10. 06. 2003. 20:57

kas windstoppereid ei müüda kusagil soodsa hinnaga? Tavalliselt nad ikka kuskil 2 tonni ringis...
Mida arvata sellisest itaalia firmast nagu Seb?
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 10. 06. 2003. 21:12

Corrosion kirjutas:kas windstoppereid ei müüda kusagil soodsa hinnaga? Tavalliselt nad ikka kuskil 2 tonni ringis...
Mida arvata sellisest itaalia firmast nagu Seb?
Jakki mõtled? Täis-windstopper algab jah kusagil 1,5k pealt. Samas üleni windstopperit ei soovitaks. Kui siis ainult täitsa talvel. Plusskraadidega hakkab liiga palav. Mul on scotti jakk mis on windstopperiga eest 2/3 ulatuses (ülemine pool siis) ja tagant 1/2 ulatuses. Käsivarte esimene pool on samuti windstopperist. Sellega kannatab vabalt ka 10-15 soojakraadiga sõita. Talvel oli selle all soe pesu ja veel üks pikk rattasärk. -12 -13 kraadi oli veel täitsa sõidetav. Hind oli vist 1090 .- Hawaiis.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 10. 06. 2003. 21:15

Corrosion kirjutas:kas windstoppereid ei müüda kusagil soodsa hinnaga? Tavalliselt nad ikka kuskil 2 tonni ringis...
Mida arvata sellisest itaalia firmast nagu Seb?
möödunud suvel olid prantsusmaal spordikaubamajades ca 650-1000 eegu eest. mis sest firmast ikak arvata. materjal tuleb umbes 2 tootjalt, windstopper ja windtex kaubamärkide all. kui lõige ja suurus sobib siis ongi korras.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 10. 06. 2003. 23:47

erikr kirjutas:
Corrosion kirjutas:kas windstoppereid ei müüda kusagil soodsa hinnaga? ... mis sest firmast ikak arvata. materjal tuleb umbes 2 tootjalt, windstopper ja windtex kaubamärkide all. kui lõige ja suurus sobib siis ongi korras.
Windstopperi patent on Gore-l.
http://www.fabriclink.com/pk/Windstopper/home.html
Mis puutub tuulekindlasse & vettpidavasse & hingavasse materjali, siis nimetusest hoolimata, kõik nad jäävad intensiiv/higi olukorras ikkagi umbseks. (Mul on fast drying/wind barrier/breathable/waterproof riideid hulganisti, seetõttu võtan sõna.) Neile on ette nähtud mingi vee/higi koguse läbi pinna eraldumine ajaühiku jooksul. Ntx oman tuulepluusi, mille hingavus on 7 liitrit! tunnis - kui tollega sõidust tulen, on ülaosas sisepind ikkagi ligumärg. Sealt oletan, et olen väljutanud higi enam kui 7 l. :roll: :P

Ja veel - kui ostad järgneva nimega/embleemiga tooteid, siis mingi kopika saab üks maailma suurimatest keemiafirmadest - Du Pont (kes omab enamikku NASA leiutistest. Ta ju ise üks NASA rahastajatest!):
riidematerjalid:
Antron® Intimate apparel
Coolmax® Performance Fabrics. Athletic, casual, travel apparel, and accessories
Cordura® Durable Fabrics. Accessory garments
Dacron® Polyester Filament Yarn. Pants and jackets
Hollofil® Outerwear
Hytrel® Thermoplastic Polyester Elastomer. Tennis shoes and ski boots
Lycra® Premium Stretch Fibers. Apparel, activewear, swimwear, shoes, accessory garments, intimate apparel, underwear, and hosiery
Micromattique? Pants and jackets
Quallofil® Outerwear
Sorona® Apparel
Supplex® Cottony Soft Fibers. Sportwear, outerwear and swimwear
TACTEL® Aesthetic Specialty Fibers. Casual apparel, sport apparel, accessory garments, outerwear, intimate apparel, underwear, and swimwear
Thermolite® Performance
Süsinikkiud:
ARACON® Aramid fibers clad with a variety of metals, resulting in strong, light composite conductors and shielding materials.
Korex® Aramid/phenolic, high modulus, high strength, composite honeycomb-structured core.
Kummid, pöiapaelad, sadulakatted:
Kevlar® A silky soft man-made fiber, is stronger than steel, combining great strength with great lightness.
Trossikõrid:
Teflon® Surface Protection. A tough, engineered fluoropolymer film whose features include outstanding stain resistance, excellent cleanability, superior chemical resistance and flame-retardant qualities.
Pikemalt vt:
Du Pont

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 11. 06. 2003. 07:08

ennast huvitaks ka mingi tõsisem windstopper/rattakilekas vms. Sest külmemaks ilmaks on seni vaid kombinatsioon pikkade varukatega Brinje+polo+pikkade varukatega õhukese voodriga rattasärk. Et siis kus liiguvad mõistliku hinnaga mudelid.

Ka olen huvitatud, et keegi valgustaks mind külma ilmaga rattakingade ümber pandavate soojenduste koha pealt. Mis seal hinda ja kvaliteeti määrab, parimad mudelid ja tootjad. Seni nagu ebaselge miks jubin maksab keskeltläbi 450.- :shock: aga vaja oleks - sügise poole.

Ning kolmas küsimus, kas külmema ja vihmasema ilmaga maanteel või ka metsas sõites on leiutatud ka midagi, mis hoikas sääred kuivad. Mingid kilevarrukad vms. Pole nagu näinud ise, kuid kujutan ette, et kui rekka maanteel/tänaval märjaga mööda kütab must, suus oleks abiks. Muidu märg ja külm ja kohe koju.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 11. 06. 2003. 07:53

ironman kaubamärki võiks proovida, pole küll ise sinna poodi jõudnud veel.
http://www.stamina.ee/index.php?menu=5

mis puudutab saapakatteid, siis neid on väga palju erinevaid. erinevad on kinnitused ja materjalid. ise olen 4 talvega täiesti ribadeks sõitnud 3 paari katteid. peamine purunemise põhjus on see, et sõidan talvel ka palju metsa mitte mnt-d. ja libeda ja lumega teevad su jalad etteaimamatuid liigutusi pedaalidel :roll: kas läheb saapakate vastu hammakat või pead lihtsalt jala järsku maha panema kuskil, siutatsioone on erinevaid ja tagajärjeks on märtsiks rebendid ja augud saapakattes. vaid mnt-l sõites peaksid nad kindlasti kauem vastu. kõige paremad katted mis mul siiani on olnud, on mustad neopreenist Kayaba Yema kirjadega isendid, mis olid müügil NRP-s.
kõige rohkem tunnen puudust katetest, mis olid sellisest kummilaadsest õhukesest materjalist ja mille eesmärk oli kaitsta saabast vee ja muda eest, mitte jalga soojas hoida. need oli sügisel ja kevadel väga head, aga kahjuks pole neid enam poes näinud. tootja oli Rudy Project ja ostsin nad kunagi Veloplusist.
seda et sääred nii märjaks lähevad, et neile eraldi kaitset vaja oleks, pole ette tulnud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 11. 06. 2003. 08:03

muaddib kirjutas:ennast huvitaks ka mingi tõsisem windstopper/rattakilekas vms. Sest külmemaks ilmaks on seni vaid kombinatsioon pikkade varukatega Brinje+polo+pikkade varukatega õhukese voodriga rattasärk. Et siis kus liiguvad mõistliku hinnaga mudelid.
Eks vaata suvisel ajal poodides ja ürita kaubelda. Ise sain kunagi Rocca HAwaiist täiswindstopperi 1050 eeguga. päris kaval koht on silja sport tartu lõunakeskuses.
muaddib kirjutas: Ka olen huvitatud, et keegi valgustaks mind külma ilmaga rattakingade ümber pandavate soojenduste koha pealt. Mis seal hinda ja kvaliteeti määrab, parimad mudelid ja tootjad. Seni nagu ebaselge miks jubin maksab keskeltläbi 450.- :shock: aga vaja oleks - sügise poole.
windstopperist olen kasutanud kuni -12 kuna tol hetkel paremaid polnud. eks ise tunned kaua vastu pead. tegelikult on need ette nähtud ikkagi jahedamatele plusskraadidele. jama selles, et tavaliselt on need mnt omad ka pikalt kõndides kipuvad narmendama talla alt.
õigemad talveks on neopreenist, ise sain austriast 10 euriga. et mitte rääkida spets talvekingast/saapast mis maksavad päris hullult.
muaddib kirjutas: Ning kolmas küsimus, kas külmema ja vihmasema ilmaga maanteel või ka metsas sõites on leiutatud ka midagi, mis hoikas sääred kuivad. Mingid kilevarrukad vms. Pole nagu näinud ise, kuid kujutan ette, et kui rekka maanteel/tänaval märjaga mööda kütab must, siis oleks abiks. Muidu märg ja külm ja kohe koju.
külmema ilmaga windstopper püksid (esikülg 2/3). brynje alukatega peaks ka märjaks saanud jalad päris kaua soojad püsima.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 11. 06. 2003. 08:23

kuivadest jalgadest ja säärtest niipalju, et ka pükse tehakse windstopper riidega (seda valdavalt esiküljel), endal on küll tavalised pikad Castelli püksid ja ka need kannatavad lisaks soojale ka hästi vett.
Castelli kirjadeta riideid peaks HE müüma, kuigi hind on seal teistest veidi kopsakam.
Tartus Spordihulludes on ka Agu firma riided müügil, ei ole ise proovinud seega kommentaarid puuduvad. Ise kasutan hetkel Castelli ja Freesa(mingi eestis kokkupandus asjad) riideid ja olen küll igati rahul.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 11. 06. 2003. 09:42

mart kirjutas: Mis puutub tuulekindlasse & vettpidavasse & hingavasse materjali, siis nimetusest hoolimata, kõik nad jäävad intensiiv/higi olukorras ikkagi umbseks. Neile on ette nähtud mingi vee/higi koguse läbi pinna eraldumine ajaühiku jooksul. Ntx oman tuulepluusi, mille hingavus on 7 liitrit! tunnis - kui tollega sõidust tulen, on ülaosas sisepind ikkagi ligumärg. Sealt oletan, et olen väljutanud higi enam kui 7 l. :roll: :P
Ära aja jama. Kui sa kaotad 7 liitrit tunnis siis see teeb 2 h kohta kuskil 14 l. Oletame et sul on jooki kaasas 2x0.75 l ja seega absoluutne kadu 12.5 l 2h kohta. Oletame et kaalud 70-80 kg, siis 7 liitrit on kuskil 5% sinu kehakaalust ja 12.5 l juba 16%. Juba 5% on ohtlik ja 10% kaotust kindlalt eluohtlik. Järeldus: 1) see materjal ei lase nii palju niiskust läbi; 2) need windstopperid on mõeldud vist mõne pluss kraadiga sõitmiseks, meie aga sõidame ka -10 ja -15 juures. Nii külmaga niiskus lihtsalt ei eraldu ja kondenseerub jaki siseküljele. See hakkab muidugi keha maha jahutama.

Ma ostsin talvel raamatu High-performance cycling kus ma teadsin et on spetsiaalne peatükk liiga jahedas ja liiga kuumas kliimas treenimise kohta. Suur oli pettumis kui miinus kraadidest ei räägitudki (neile on juba mõned kraadid üle 0 karm kliima, samas autor oli hollandlane) ja kuumas kliimas treenimise peatükk mõtetu sest meil ju +40C ei ole.

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 11. 06. 2003. 10:00

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 15:02, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 11. 06. 2003. 10:38

Ermo kirjutas:
priidik kirjutas:
Ära aja jama. Kui sa kaotad 7 liitrit tunnis siis see teeb 2 h kohta kuskil 14 l. Oletame et sul on jooki kaasas 2x0.75 l ja seega absoluutne kadu 12.5 l 2h kohta. Oletame et kaalud 70-80 kg, siis 7 liitrit on kuskil 5% sinu kehakaalust ja 12.5 l juba 16%. Juba 5% on ohtlik ja 10% kaotust kindlalt eluohtlik.
70 kg 7 l vett on ikka juba 10 % :) , väike näpukas vist :?:
Muidu on jutt jumala õige, 7 l on kindlasti võimatu, kui kehakaaluks ei
ole vähemalt 130 - 140 kg.
Üldiselt 2 % vee kaotust vähendab 20 % sooritusvõimet, peale 10 %
pole persoon ilmselt üldse õimeline liikuma ( jalgadesse tekivad krambid, pilt kisub tasku jne. ) :( .
Ise lähen trennis um. 2 kg kergemaks, kuigi joon 0,75 l vett ja seda + 2,5 h sõitu või + 1 h jooksu.
Kõike mida kuhugi labelitele on kirjutatud ei maksa võtta puhta kullana. Lisaks on olemas veel selline asi nagu füüsika ( kondentsi teke, ladestumie jne ).
Nonii, nüüd tean, palju vedelikku võin kaotada ja mis nägu/tegu lähen, kui peaksin kokku kuivama. :D
See 7 litres per hour on labeli peale kirjutatud. Tean, et arvestatud on 1 ruutmeetrise pinnaga, mida loomulikult :wink: sildil kirjas pole. Oma sõnumis tahtsin öelda, et kui me ikka KORRALIKULT higistame, siis ei vii ükski riidekangas seda higihulka endast läbi.
Parandus: vaatasin silti hoolikamalt. Kirjas on, et 7 liters per 24 hours. Jube piinlik. Lähen nurka ja häbenen :oops:

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 11. 06. 2003. 12:12

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 15:03, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 11. 06. 2003. 13:02

WHICH FIBERS, FABRICS, INSULATIONS, AND TECHNOLOGIES KEEP YOU WARM, COOL, DRY AND COMFORTABLE in the harshest weather and during the most grueling activity?
Põhjalik ingliskeelne sait tekstiilidest: valmistajad, seletused, kasutus alad
http://www.fabriclink.com/PK/x-HPerf.html

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 11. 06. 2003. 15:11

muaddib kirjutas:Ka olen huvitatud, et keegi valgustaks mind külma ilmaga rattakingade ümber pandavate soojenduste koha pealt. Mis seal hinda ja kvaliteeti määrab, parimad mudelid ja tootjad. Seni nagu ebaselge miks jubin maksab keskeltläbi 450.- :shock: aga vaja oleks - sügise poole.
Odavamad mis näinud on Authori poes, 300.- paar. Windstopper, vihma eest ei kaitse. Hädapärast kile peale!

Riiete osas soovtan taas kaeda ka Giacomellisse, kus olen ise saanud minevikus võleivahinna eest asju (ntx briko pikk soe windstopper jakk 175.- ja pikad soojad Rudy püksid 175.- :twisted: ). Seda võib ka joppamiseks pidada, aga kes ei küsi see ei saa (nimelt tood kuskilt tagant).

Alternatiiiviks on ka Ilves-Extra murdmaasuusa riided (mitte täisliibukad), mille puhul peaksid tulema püksid (ees windstopper) ja pika varrukaga ürp (ees windstopper) kokku nii 1000. Vest on neil veel kah. Püksid muidugi ilma nahata. Jakil kõrge kaelus! Hea asi, talvel panen suusatades väiksema minusega alla ainult pika sooja ja kõik :!: Poed Tallinnas Roccas ja Järvel ja Tartus tehasepood.
Viimati muutis Mati, 11. 06. 2003. 15:35, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 11. 06. 2003. 15:32

-------läeb giacomellisse :)
No Pain No Gain

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 11. 06. 2003. 16:50

Endal on kogemus Windstopperist ainult positiivne. Olen suur higistaja aga antud riideese pole kunagi mind veel alt vedanud. Pärast treeningut seljast võttes voodrit vaadates näeb ära kust on asi märg (vedelikku välja ajanud kõige intensiivsemalt) aga kunagi pole märga sisse jäänud. Ka siis kui olen väga veekindla jopega (mis ei hinga absoluutselt) seda kandnud ning efekt on selline et jope on pärast seestpoolt märjem kui väljastpoolt (vihmaga) aga kehal on kuiv. Toode ise on rohkem suusatajatele mõeldud jakannab Rossignol märke. Kallis oli ka raibe aga pärast ostmist on ta seljas nii suvel kui talvel ja muutunud lausa asendamatuks. Pestud sadu kordi (trennihigi välja enne kui hommikul tavakasutusse võtan) ja asi pole kulunud ka mitte üks gramm (vanust üle 3 aasta).
Loomulikult on higistamise koral vajalik hea hingatavusega alumised riided mis ei hoiaks higi enda sees.
Samas olen proovinud McKinley (kui nimi õige nüüd on) windstopperit ja see säärast effekti küll ei andnud.
Merel käies kord H/H (või siis HH)rõivastusega mehed küsisid hammaste plagina saatel et kuidas mul külm pole :)

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 14. 06. 2003. 23:18

Mati kirjutas:Alternatiiiviks on ka Ilves-Extra murdmaasuusa riided (mitte täisliibukad), mille puhul peaksid tulema püksid (ees windstopper) ja pika varrukaga ürp (ees windstopper) kokku nii 1000. Vest on neil veel kah. Püksid muidugi ilma nahata. Jakil kõrge kaelus! Hea asi, talvel panen suusatades väiksema minusega alla ainult pika sooja ja kõik :!: Poed Tallinnas Roccas ja Järvel ja Tartus tehasepood.
Päris head asjad, eriti selle raha eest. Oman nii dresse kui ka vesti, vest on kõige soojem.
Tuult peavad väga hästi, nigu vanajumala selja taga istud, aga vett küll eriti ei pea, püksid peavad küll natuke paremini kui dressipluus. Märgade säärte probleemi ei esinenud isegi talvel lörtsiga.
Sooja kah väga ei anna, aga kui muud pehmemat kraami on alla panna, siis minul kannatas -5'ga päris hästi see talv ringi vurada. Jalas olid ntx ainult lühikesed rattapüksid ja siis need Ilvesed. Eks seal see -5'e piir vastu tuligi, lihtsalt riided said otsa :).

HUS
Rattur
Postitusi: 79
Liitunud: 17. 04. 2003. 09:22

Postitus Postitas HUS » 16. 07. 2003. 09:54

Kust saada korralikku särki ja millist üldse valida? Soovitavalt ilma kirjadeta. Lühikeste varrukatega.

Eespool oli juttu neist 179kr Giacomellis müüdavatest särkidest aga need tundusid kuidagi kahtlased, selga nagu ei istunud ka eriti.

Mida materjali osas jälgima peaks?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 07. 2003. 10:04

HUS kirjutas:Kust saada korralikku särki ja millist üldse valida? Soovitavalt ilma kirjadeta. Lühikeste varrukatega.

Eespool oli juttu neist 179kr Giacomellis müüdavatest särkidest aga need tundusid kuidagi kahtlased, selga nagu ei istunud ka eriti.

Mida materjali osas jälgima peaks?
vaata Briko särke. Müüakse A&T Spordis ja Rademaris kindlasti. Rademaris on veel lisaks Treki kirjadeta särke. korralikud särgid hakkavad ca 4-500 kroonist. selle eest peaks saama heast materjalist särgi , mis kestab aastaid.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 16. 07. 2003. 10:09

mingi aeg oli ka v+ lae all hulk shimano kirjadega särke. 390.- kui mu mälu ei peta
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

HUS
Rattur
Postitusi: 79
Liitunud: 17. 04. 2003. 09:22

Postitus Postitas HUS » 16. 07. 2003. 10:31

Tegelt on kama ka sellest kirjadevärgist, sõidan kasvõi "kick me!" kirjadega särgiga, peaasi, et materjal hea oleks ja hästi selga istuks. Kas võib üldistust teha, et kirjadega on parema kvaliteediga tavaliselt?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 07. 2003. 10:46

HUS kirjutas:Kust saada korralikku särki ja millist üldse valida? Soovitavalt ilma kirjadeta. Lühikeste varrukatega.

Eespool oli juttu neist 179kr Giacomellis müüdavatest särkidest aga need tundusid kuidagi kahtlased, selga nagu ei istunud ka eriti.

Mida materjali osas jälgima peaks?
No eile sattusin ntx Norde Centrumi Giacomellisse ja seal täitsa viisakad Sportfuli särgid alates 271.-. Kvaliteet oli näppimisel ikka oluliselt parem kui nondel 179.-stel.

Särgi juurel on minu jaoks olulisim materjal, mis peaks hingama jatunduma seljas mõnus. Samuti peaks särk olema piisavalt liibukas, et tuul varukast sisse ei vuhiseks ja särk ei lopendaks. Ideaalne särk on ees täispika lukuga, kuid neid väga palju meil liikumas ei ole. Hea õmblejast tuttavaga võib muidugi asuda leiutama.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

HUS
Rattur
Postitusi: 79
Liitunud: 17. 04. 2003. 09:22

Postitus Postitas HUS » 16. 07. 2003. 11:06

Mati kirjutas:Särgi juurel on minu jaoks olulisim materjal, mis peaks hingama
On seda võimalik kuidagi visuaalsel vaatlusel ka hinnata? St osadel särkidel on kombineeritud mitut materjale, vähemalt tundub, mingi osa aukudega, mingi osa mitte jne. Eelistada tuleks võimalikult suures osas "aukudega" särki, kuna siis "hingab" paremini?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 07. 2003. 11:19

HUS kirjutas:
Mati kirjutas:Särgi juurel on minu jaoks olulisim materjal, mis peaks hingama
On seda võimalik kuidagi visuaalsel vaatlusel ka hinnata? St osadel särkidel on kombineeritud mitut materjale, vähemalt tundub, mingi osa aukudega, mingi osa mitte jne. Eelistada tuleks võimalikult suures osas "aukudega" särki, kuna siis "hingab" paremini?
Aukude kontsistents ei ole näitaja. Pigem ütleks, et särgid mis on suuremate/enamate aukudega on võib-olla just kehva riidega, kuna hingava riide puhul pole vahest üldse auke vaja. Ntx on omal külmemaks perioodiks polo, mis on täiesti auguvaba, kuid märg pole seljas kunagi olnud. Rohkem soovitaks vaadata võibolla särgi riide paksust, see võiks ikka võimalikult õhuke olla. Sportfuli (tuntud tegija) särke usaldaks täiega.

Riiete niiskusimavus ja hingamine on teadus omaette, mida ei jaksa ja oskagi siin täieuslikult kommenteerida. Tõenäosus on küll olemas, et kallimad tuntud firmade särgid võivad isegi paremad/mugavamad/kvaliteetsemad olla.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 07. 2003. 11:56

HUS kirjutas:Kas võib üldistust teha, et kirjadega on parema kvaliteediga tavaliselt?
kui on tiimikirjadega särgid, siis need on parimast materjalist. ega tiim ju omale mingit savi selga ei pane. hind on ka muidugi vastav, aga see tasub ära.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 16. 07. 2003. 12:12

Mati kirjutas: Särgi juurel on minu jaoks olulisim materjal, mis peaks hingama jatunduma seljas mõnus. Samuti peaks särk olema piisavalt liibukas, et tuul varukast sisse ei vuhiseks ja särk ei lopendaks..
Matiga nõus. Ise kasutan Coolmax-ist särki. Soovitan valida särk, millel CoolMax silt. Riide paksus ja tekstuur on sinu valikul, põhimõttelist vahet pole. Kõik coolmaxist riided on kvaliteetsed, kuna materjal ise suht kallis. Mööda spordipoode lipates, võid ka mõne soodushinnalise leida.
Coolmaxi põhieelis:
Moisture management tests clearly indicate that CoolMax\® dries much faster than other fabrics. For example, CoolMax® dried almost completely in just 30 minutes, while cotton retained 50% more moisture.
Pikemalt vt:
http://www.dupont.com/coolmax/html/diagrams.html

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 07. 2003. 12:21

[quote="mart"] while cotton retained 50% more moisture.
[/quote)

coolmax on kindlasti hüva kraam , aga puuvillaga võrdlust tekitada on mõttetu. puuvill ja spordiriided on 2 eri asja ja tänapäeval ilmselt ajalugu. teist nii vettsiduvat materjali on vist raske leida.
mäletan, et per elofsson kandis vahepeal crafti t-särki, kus kõhupeal oli kiri "cotton sucks".

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 16. 07. 2003. 12:26

tarmo kirjutas:
mart kirjutas: while cotton retained 50% more moisture.
[/quote)

coolmax on kindlasti hüva kraam , aga puuvillaga võrdlust tekitada on mõttetu. puuvill ja spordiriided on 2 eri asja ja tänapäeval ilmselt ajalugu. teist nii vettsiduvat materjali on vist raske leida.
mäletan, et per elofsson kandis vahepeal crafti t-särki, kus kõhupeal oli kiri "cotton sucks".
Eks nad võtsid võrdluseks enamtuntud tavamaterjali :wink: . Diagrammis ju *kõvad tegijad* st akrüül ja polüpropüleen kah ära näidatud.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 16. 07. 2003. 12:35

Soovitan soojalt Sportfulle , omal küll vastukarva pole(vahest liiga salliv) ja värvide kombinatsioone leiab ka õnneks mitmeid.Üldiselt seniste kommide põhjal muidugi annab analüüsida nagu üldist riietuse (enamvähem)taset ja selle kvaliteetsust , kuna valdav osa pole ju neg. infot jaganud särkide kohta.Kui siis ainult hindade kohapealt.Aga Fox on küll kallis.

HUS
Rattur
Postitusi: 79
Liitunud: 17. 04. 2003. 09:22

Postitus Postitas HUS » 16. 07. 2003. 12:37

tarmo kirjutas:kui on tiimikirjadega särgid, siis need on parimast materjalist. ega tiim ju omale mingit savi selga ei pane. hind on ka muidugi vastav, aga see tasub ära.
Ainult et neid pole vist kuskilt saada...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 07. 2003. 13:07

HUS kirjutas:
tarmo kirjutas:kui on tiimikirjadega särgid, siis need on parimast materjalist. ega tiim ju omale mingit savi selga ei pane. hind on ka muidugi vastav, aga see tasub ära.
Ainult et neid pole vist kuskilt saada...
Kes otsib see leiab. Kodumaal olen märganud aegade jooksul ntx USP, Mercatone Uno, Mapei + rattamargid. Kui kodumaalt ei leia, siis piiritu internet abiks. :D
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 07. 2003. 13:26

HUS kirjutas:
tarmo kirjutas:kui on tiimikirjadega särgid, siis need on parimast materjalist. ega tiim ju omale mingit savi selga ei pane. hind on ka muidugi vastav, aga see tasub ära.
Ainult et neid pole vist kuskilt saada...
on ikka saada. rademaris trek/volkswagen tiim, velo+ pakub specialized tiimi oma , nrp-s olid bianchid jne....

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 16. 07. 2003. 13:49

Kaks aastat tagasi ostsin NRP-st Bianchi särgi, mida kasutan siiani. Möödunud talvel ostsin giacomellist Asicsi särgi 150 krooni eest. No Bianchi materjal on parem, aga kas just sellise hinnavahe võrra... :?: :? Mina kahtlen.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”