sadul

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

sadul

Postitus Postitas Rom » 31. 03. 2003. 09:40

Hommik!
Soovitage norm. sadulat.
Kas umb.+- 500 eeku eest saaks midagi mille peal on võimalik ikka paar tundi istuda?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 31. 03. 2003. 10:40

kui sulle su taguots armas on, siis selle peale võiks ikka rohkem kulutada?. sadula pealt küll pole mõtet kokku hoida.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 31. 03. 2003. 10:58

no mis hind oleks mõistlik või siis mis hinna eest saaks juba arvestatava sadula :?:

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

sadul

Postitus Postitas UrmasL » 31. 03. 2003. 11:10

Tallinnas saab Velo+ poest Fiziku. Hind ~1000 eek. Selle Italia sadulaid saab Hawaiist aga on kallimad.

Urmas

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 08. 04. 2003. 11:08

Võtta Fizik ja sa ei lähe kindlasti alt mitte..
Kui Selle vaatad, siis Flite on hea mudel, kuigi ise eelistasin sellele fizikut.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 08. 04. 2003. 12:52

Sadula puhul ei saa tegelikult öelda mis on hea mudel,sest P on meil kõigil veidi erinev ja sadula kuju sõltub ka sellest millist sõiduasendit keegi kasutab.Mõnel on lenks väga kõrgel,teisel madalal,jne :roll:

Mine poodi,proovi kõigil istuda.Paremal juhul pannakse sadul sul isegi ratta külge,et saad korralikult proovida.Tähtis on,et sadul oleks mugav,hinda ära üldse vaata,kui just mugav sadul väga kalliks ei lähe :? arvan,et 1k eest peaks saama küll korraliku sadula.Või läheb pisut rohkem.

Mugava sadula pealt ei taha ära minnagi...tood ratta tuppa ja vaatad ratta pealt veel õhtul telekat ka :lol: :lol: :lol:

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 16. 04. 2003. 14:24

Osadel sadulatel on keskel ava, teistel jällegi geeliga pehmendus.
Kumba eelistada, kuna mõlemad on mõeldud ühe eesmärgi täitmiseks....siis avaga peaks olema efektiisem.....või mis?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 04. 2003. 14:34

loen siin tarka juttu ja tuli meelde ühe sõbra probleem. nimelt otsis ta oma tütrele normaalset (st ka võistlemiseks) ratast ja kuskil oli keegi talle mingist naiste sadulast rääkinud. endale tundus nats imelik, kas siis on olemas spets naistesadul, mis ka tegelikult naisolevuste anatoomiale paremini istuks. ise arvan, et tegu järjekordse müüginipiga - et "seda naised ostaksid". :lol: valgustage pimeduses kobajat.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 04. 2003. 14:40

Rom kirjutas:Osadel sadulatel on keskel ava, teistel jällegi geeliga pehmendus.
Kumba eelistada, kuna mõlemad on mõeldud ühe eesmärgi täitmiseks....siis avaga peaks olema efektiisem.....või mis?
maailmas on palju sooja õhku kulutatud augu ja geeli teemadel. toon oma näite kus sõitsin aasta sadulaga mida nüüd müün, maastikul oli ok kuid asfaldil hakkas pitsitama kinni kõike mis võimalik. laenasin urmaselt fizi:kut, kohe teine tera. urmas seni sõitis mu sadulaga. ütles, et ei saanud aru, et teise sadulaga oleks sõitnud. go figure. osta mu sadul ära, kui sobib, on hea, kui ei, müüd jälle edasi 8) loterii värk.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 16. 04. 2003. 14:51

Mati kirjutas:loen siin tarka juttu ja tuli meelde ühe sõbra probleem. nimelt otsis ta oma tütrele normaalset (st ka võistlemiseks) ratast ja kuskil oli keegi talle mingist naiste sadulast rääkinud. endale tundus nats imelik, kas siis on olemas spets naistesadul, mis ka tegelikult naisolevuste anatoomiale paremini istuks. ise arvan, et tegu järjekordse müüginipiga - et "seda naised ostaksid". :lol: valgustage pimeduses kobajat.
Sellised asjad on olemas küll nagu naiste sadulad.Ja kui juba naistele sadulaid tehakse,siis küllap seal ka mingid erinevused on :roll: 8)

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 16. 04. 2003. 14:54

"maastikul oli ok kuid asfaldil hakkas pitsitama kinni kõike mis võimalik"


see sama probleem et kui ikka paar -kolm tundi sadulas tahaks olla siis hakkab lõpuks nii pigistama et ainult püsti tahaks sõita :cry:

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 16. 04. 2003. 14:57

naistel enamus juhul laiem vaagen ..... ilmselt selle pärast.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 04. 2003. 15:27

erikr kirjutas: maastikul oli ok kuid asfaldil hakkas pitsitama kinni kõike mis võimalik
värk lihtne. esiteks maastikul on istumine vähem aktiivne, st oled palju ka sadula küljest lahti. maanteel aga nühid kogu aeg sadulas. samas olen ise ka oma pealiskauduses jälgind maantee ja MTB sadulaid - on erinevad. MNT sadulad nagu kitsamad, ehk siis vist mõnusamad pikal sõidul. MTB sadulad aga kobakamad (igasugu pehmendused). see võib olla küll ekslik arvamus, aga tundub, et vahe on ka sadula asendis (nokk püsti või alla), mis MNT sõidus on vist olulisem kui MTB-s.

Ja muidugi tagumike osas ISO standard puudub, mistõttu on ka arusaadav, et universaalselt sadulat pole.

Palun parandage kui eksin.

Kasutaja avatar
west
Rattur
Postitusi: 83
Liitunud: 15. 04. 2003. 09:32

Postitus Postitas west » 17. 04. 2003. 08:31

Kuidas ikkagi aru saada, et sadul sobib? Olen mitmeid vahetanud kuid sellist mis teatud aja pärast ühte teatud kohta tuimaks ei tee pole leidnud. Mõistagi sellist tunnet nagu tugitoolis istudes, sadulas ei saavuta aga ikkagi.
ja nüüd vist veidi rumal küsimus.
Kui pika distansi peaks sadulal istudes suutma läbida ilma kordagi sirutamata, pärast mida võib ütelda, et see sadul käib küll, et pole paremat mõtet otsida? Näiteks maanteel.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 17. 04. 2003. 09:09

Äkki on sul sadul liiga kõrgel,et ei ole mugav??? olen võistlustel märganud,et päris paljudel on sadul väga kõrgele aetud ja siis varbaid sirutades vändatakse...niimoodi jääb pool jõudu kasutamata ja pärast veel P ka kange...

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 17. 04. 2003. 09:17

west kirjutas:Kuidas ikkagi aru saada, et sadul sobib? Olen mitmeid vahetanud kuid sellist mis teatud aja pärast ühte teatud kohta tuimaks ei tee pole leidnud. Mõistagi sellist tunnet nagu tugitoolis istudes, sadulas ei saavuta aga ikkagi.
ja nüüd vist veidi rumal küsimus.
Kui pika distansi peaks sadulal istudes suutma läbida ilma kordagi sirutamata, pärast mida võib ütelda, et see sadul käib küll, et pole paremat mõtet otsida? Näiteks maanteel.
Sadula sobivust ei saa ka paari tunnise sõiduga testida. Ka selline sadul mis sulle anatoomiliselt hästi sobib vajab harjumist. Näiteks kui enne oled sõitnud suhteliselt juustu sadulaga ja tagumik on enamvähem kohanenud siis uue haitek sadula peale vahetades ei pruugi õndsus laksust saabuda. P***e tahab sadulaga harjumiseks ikka paar nädalat vähemalt. Ükskõik kui hea uus sadul ka on. Ise ostsin eelmisel suvel Fizik Nisene MTB peale ja alguses tundus asi kehvem kui mu vana juust. Praegu olen asjaga väga rahul.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 17. 04. 2003. 09:23

Ruve kirjutas:Äkki on sul sadul liiga kõrgel,et ei ole mugav??? olen võistlustel märganud,et päris paljudel on sadul väga kõrgele aetud ja siis varbaid sirutades vändatakse...niimoodi jääb pool jõudu kasutamata ja pärast veel P ka kange...
teoorias olen kõva 8) selle järgi ligi aasta aega sai jubitud ja õiget asendit otsitud. minu jaoks asja lahendas uus sadul. out of the box. testitud nii maastikul kui maanteel.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
west
Rattur
Postitusi: 83
Liitunud: 15. 04. 2003. 09:32

Postitus Postitas west » 17. 04. 2003. 10:02

Ruve kirjutas:Äkki on sul sadul liiga kõrgel,et ei ole mugav??? olen võistlustel märganud,et päris paljudel on sadul väga kõrgele aetud ja siis varbaid sirutades vändatakse...niimoodi jääb pool jõudu kasutamata ja pärast veel P ka kange...
ei sadul on mul õigel kõrgusel(vedasin raamatust järge ja kuulasin targemate soovitusi) olen üritanud veel nurgaga mängida, kord keeran sadula nina natsa allapoole, kui läheb kehvemaks siis tiba jälle üles poole.
Kui nüüd peensusteni laskuda siis kas õige on, et kogu raskus on sadulal ühtlaselt või väikese rõhuga kas siis ette või just sadula tagaosale. Metsas sõites teinekord kül ei pane tähele mis kohta see tagumik tabab, aga just maanteel ?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 17. 04. 2003. 10:05

west kirjutas:ei sadul on mul õigel kõrgusel(vedasin raamatust järge ja kuulasin targemate soovitusi) olen üritanud veel nurgaga mängida, kord keeran sadula nina natsa allapoole, kui läheb kehvemaks siis tiba jälle üles poole.
Mina olen leidnud, et sadul peaks olema maaga täpselt paralleelne. Ja istuma peaks täpselt sadula keskel. Kui sellises asendis olev sadul osutub ebameeldivaks siis peaks ilmselt teist tüüpi sadulaid proovima.

Urmas

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 17. 04. 2003. 13:14

UrmasL kirjutas: Mina olen leidnud, et sadul peaks olema maaga täpselt paralleelne. Ja istuma peaks täpselt sadula keskel. Kui sellises asendis olev sadul osutub ebameeldivaks siis peaks ilmselt teist tüüpi sadulaid proovima.

Urmas
tagumikku saab ka kirurgiliselt muuta. silikoonpadjad, rasvaimu jne.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 17. 04. 2003. 18:35

UrmasL kirjutas:
west kirjutas:ei sadul on mul õigel kõrgusel(vedasin raamatust järge ja kuulasin targemate soovitusi) olen üritanud veel nurgaga mängida, kord keeran sadula nina natsa allapoole, kui läheb kehvemaks siis tiba jälle üles poole.
Mina olen leidnud, et sadul peaks olema maaga täpselt paralleelne. Ja istuma peaks täpselt sadula keskel. Kui sellises asendis olev sadul osutub ebameeldivaks siis peaks ilmselt teist tüüpi sadulaid proovima.


Ruve:Ma arvan ka,et sadul peaks olema maaga paralleelne.Või siis nina pisut all,vähemalt minul on sadula esiosa pisut all.Samas märkasin,et Janek Tombakul oli sadula esiosa hoopis veidi üleval...pead ise proovima,mis parem tundub.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 06. 08. 2003. 14:08

Mis lugu siis on?

Võtame näiteks FIZIK Nisene cp, sel on geel keskel ja süvendit/ventilatsiooni pole.
http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... ,27&id=362

Võrdluseks SPECIALIZED BG Sport sadul omab keskel süvendit/ventilatsiooni, geeli pole.
http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... ,22&id=149

Velospetsis on müügil 3xxkr hinnaga sadul, millel on keskel süvend ja külgservades geel. Kahjuks tootjat ja täpset hinda ei mäleta. Kõlab ahvatlevalt.

Lisaks veel võrdlusesse tavalise kõva sadula, mis mind hetkel isegi ilma pampersita ei häiri, kuigi vahel pehme sadula selga istudes on lõbusam.
Samas pole seni pikki otsi sõitnud ega high-tech sadulaid proovinud.

Mõte uitab radadel, et ventilatsiooniga sadul oleks hea ja et kuidas praegune sadul pikemas perspektiivis tervisele mõjub. Samas mõtlen, et võib olla on sadula kõvadusel mingi eesmärk ja võib olla geeliga sadul ei pea vastu või on muu puudus. Noh selline eelarvamus, et pehmem sadul on 20km/h matkamiseks ja kiiremaks sõiduks ei sobi.

Seni oli kauge siht kunagi too FIZIK Nisene cp soetada, aga hind on hetkel veel takistuseks.

Kommentaarid?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 06. 08. 2003. 14:13

cowrider kirjutas: Velospetsis on müügil 3xxkr hinnaga sadul, millel on keskel süvend ja külgservades geel. Kahjuks tootjat ja täpset hinda ei mäleta. Kõlab ahvatlevalt.
Kommentaarid?
Mul on see sadul. Author Window Gel peaks olema mark.

See on jah päris pehme sadul ja sobis mulle lausa ideaalselt minu eelmise ratta peal, mis oli linnaratas. Sellega ma sõitsin tavaliselt 1-2 tundi ja syhteliselt püstises asendis.
Maastikurattapeal 4-5 tundi sõites hakkab natuke hõõruma ning häirib see, et ta on veidi laiavõitu.
Ühesõnaga, sadul võib pehme olla, aga peab olema libe ja kitsas. Kuna kitsast sadulat on veidi raske pehmet teha, siis tehaksegi suhteliselt kõvad sadulad. Heade pükstega aga probleem puudub ning sedasi ongi kõige õigem.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 06. 08. 2003. 14:15

Need nö süvendiga sadulad on ergonoomilised sadulad, samas nad on ka vist raskemad. WTB teeb normaalseid sadulaid
No Pain No Gain

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06. 08. 2003. 14:21

cowrider, kas olemasolev sadul on sul kehva siis

mul on selline http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... ,31&id=317
ja nagu mõnus. Odav aga hea, vähemalt minu taguotsale küll.
"Tervisehädasid" pole siiani täheldanud 8)

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 06. 08. 2003. 14:52

Midagi sarnast (või sama vist), seni pole hullu, aga mõtlesin, et parem karta kui kahetseda.

http://www.mtbr.com/reviews/Saddle/product_22734.shtml

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 06. 08. 2003. 15:36

cowrider kirjutas: Võrdluseks SPECIALIZED BG Sport sadul omab keskel süvendit/ventilatsiooni, geeli pole.
WTB kutsub seda süvendit "Love Channel".
http://www.wtb.com/saddles.html

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 06. 08. 2003. 15:54

Ise ostsin hiljuti Selle Trimatic2 Genuine Geli Hawaii Ekspressist. Mulle sobib, hind oli 890 EEKi - ale.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 06. 08. 2003. 21:29

sadula puhul kehtib reegel - kui praegu ei taha sadulale kulutada, siis tuleb kulutada 20 a pärast way rohkem uroloogidele :cry:
ise fizik nisenega v happy

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 06. 08. 2003. 21:43

Ereliukas kirjutas:sadula puhul kehtib reegel - kui praegu ei taha sadulale kulutada, siis tuleb kulutada 20 a pärast way rohkem uroloogidele :cry:
ise fizik nisenega v happy
ja ega see jalgevahes-alakõhus songimine on igavene jama ja rattasõiduga tuleb pikem vahe sisse, tavalinegi elu pikemaks ajaks rikutud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 06. 08. 2003. 21:50

Oot mida te silmas peate?
Minu arust odav sadul on tihtipeale pehmemgi, ainult et hõõrub või sedasi.

Mis siis odava sadulaga juhtub?

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 06. 08. 2003. 21:52

Sadula pealt ei maksaks küll kokku hoida.Samas sadula valik võib osutuda päris raskeks.Hetkel on mul MTB-l peal fizik pave',mis on MNT sadul,aga on mugav! Selle oktavia vedeleb juba kevadest saadik sahtlis...vahepeal proovisin Selle SLR 135 g sadulat,just kaalu kokkuhoiu mõttes,sest praegune pave' kaalub ca 280 g...SLR tundus liiga lai...mugava sadulaga on hea sõita ja tulemused kindlasti paremad kui kehva sadula ja XTR või X.O käiguvahetusega 8) kui kusagilt ratta juures kokku hoida,siis sadul see küll ei ole :!:

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 06. 08. 2003. 21:55

Endal ka suur probleem sadulaga, st et palju energiat läheb lihtsalt kaduma kuna näen nii palju vaeva, et leida sellist asendit, et natukene mugavam oleks.............proovisin eelmise aasta lõpus erinevaid sadulaid just trennis, aga selle paaritunnise otsaga küll just midagi aru ei saa, kuna tagumik juba niiii haige oli :cry: ja siiamaani hooaja algusest pole nagu hullu olnud, aga viimane paar nädalat on päris jube.......sai just eile uued püksid soetatud ja kui see ei aita, siis sadula kallale

Btw selle meeste ja naiste sadula kohta nii palju, et tõesti on olemas erinevad sadulad ja suurem vahe nendel seisneb just sadula pikkuses....naiste oma nimelt on natukene lühem.....miks?.......seda ei tea, aga olen kuulnud et nii need asjad on

Mnt ja mtb sadulatel nagu tehakse vahet ja ei tehta ka, sest pannakse nii mnt kui ka mtb sama tasemega rattale sama sadul........muidugi see on võibolla kuhugi maani, aga no 30 kilostel on küll veel nii

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 06. 08. 2003. 21:58

Kirsa kirjutas:Oot mida te silmas peate?
Minu arust odav sadul on tihtipeale pehmemgi, ainult et hõõrub või sedasi.

Mis siis odava sadulaga juhtub?
Odav sadul ongi pehme, aga vajub tavaliselt keskelt liiga ruttu ära(loe: muutub liiga pehmeks, kaasa arvatud sadula raam) ja siis kui sadula keskel istuda, siis sadula ääred hakkavad vasakult-paremalt üles punnitama ja see hakkabki hõõruma

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 06. 08. 2003. 22:06

loomulikult võib juhtuda ka, et odav sadul sobib indiviidi kehaehitusega.
Pehme sadul ei = hea sadul.
Enamikel odavatel ratastel ongi sadul pehme, et saaks ka tavaliste pükstega sõita, samas need sadulad pole ette nähtud igapäevaseks tundidepikkuseks treeninguks,
Sadula teebki heaks see, et ta sobib tagumiku ehitusega, st sealt kus tarvis pehme ja sealt, kust tarvis kõva. lisaks veel laiused ja pikkused.
Üldjuhul tunnustatud tootjatel eelnevad sadula tootmisele pikad med ja füsioloogilised uuringud ja katsetused - see ka üks asi, mis sadula kalliks teebki. Odavad sadulad enamikus lihtsalt kallimate pealt maha viksitud.
Olen proovinud ka tänavu seda ike sadulat (käisin naise rattaga korra trennis, kuna oma ei liikunud hetkel) ja enam ei taha :( seda nähagi - kuju ikka totaalselt teine kui harjunud.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 06. 08. 2003. 22:08

Ikkagi ei selgunud, et kas "love channel" on parem kui geeli sees istumine või on vastupidi?

Kas sadula servades (nendes kohtades, millele raskus langeb) peaks geel olema või mitte?

Nisene puhul paistab, et keskel on geel ja servad tahkemad.
Authori sadulal "love channel" ja servad geeliga, aga võib olla sadul ise liiga lai.
Ja siis on sadulaid "love channeliga" või täitsa tavalisi sadulaid.
Mul on hetkel tavaline WTB ja on selgunud, et tuleb igaks juhuks raha koguma hakata, muidu 20 a. pärast kuri karjas. Aga kui ma tolle Nisene võtan ja hiljem selgub, et oleks tulnud ikkagi "love channeliga" valida?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 06. 08. 2003. 22:12

Minu isiklik arvamus on, et need praoga/auguga sadulad on paras hype. Korralikel tootjatel (Fizik, Selle Italia) selliseid pole. Geel peab olema "seal kus vaja", mitte suvalistes kohtades.

Mina pole veel näind ratturit kes Fizikuga rahul poleks.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06. 08. 2003. 22:24

Maanteerattal oli peal San Marco Azoto. Vahetasin kohe San Marco Era vastu ja olen väga rahul, eriti nüüd kui lõpuks asendi paika sain. Hiljem Azotot proovides leidsin et pole sel ka sugugi midagi viga. Maastikule isegi väga hea. Ta on küll suht kõva, aga "õige kujuga" ja raskematele sobib just sest. Ka pole ta eriti kallis. Soovitan proovida.

vallov
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 02. 05. 2003. 21:34

Postitus Postitas vallov » 06. 08. 2003. 22:28

UrmasL kirjutas:Sadula sobivust ei saa ka paari tunnise sõiduga testida. Ka selline sadul mis sulle anatoomiliselt hästi sobib vajab harjumist. .......... P***e tahab sadulaga harjumiseks ikka paar nädalat vähemalt. Ükskõik kui hea uus sadul ka on. Ise ostsin eelmisel suvel Fizik Nisene MTB peale ja alguses tundus asi kehvem kui mu vana juust. Praegu olen asjaga väga rahul.
sama asi mul ka:) kui ostsin uue ratta GF 2a tagasi oli peal bontrageri sadul, geliga, (fs 2000 vist?) mida muidu rademar letis a'la 1000eek myyb. peale kahte päeva tahtsin sadula tagasi viia ja ymber vahetada, aga midagi muud tarka asemele ka ei osanud võtta, siis mõtlesin et proovime siis...ka mingi paari nädalaga harjus tagumik ära, enne kisuvad nyyd muud asjad kangeks aga istumine on ok!

ps. muidugi rattapükstega sõites, hiljuti just elukaaslasega soitma minnes mõtlesin et ei viitsi pykse panna, läksin tavaliste shortsidega, siis andis tunda kyll..:(
kiiver pähä!

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 06. 08. 2003. 22:32

http://www.cyclingplus.co.uk/forum/default.asp
Funny that in C+ 144 Paul Vincent says the Era Luxe is "the best saddle we've tried in years". It did give me haemorrhoid trouble after all but at least they're gone now and my Selle Italia Turbo hasn't brought them back. Very personal thing these saddles......

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

sadul

Postitus Postitas mart2 » 07. 08. 2003. 03:15

Kui ratta ostsin, siis oli originaalis peal WTB SST CZ. CZ t@histab 'comfort zone' ja sisuliselt on kubeme taguse toetuspunkti kohal eraldi pehmemast materjalist polster. Midagi sellist:
http://www.wtb.com/sst.html

Peale m6nda s6itu vahetasin uuema vastu ja nyyd olen t6esti rahul. Love-cannel tootab!
Vaata pilti minu albumist ja
http://www.wtb.com/speed_v_sport.html
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 07. 08. 2003. 08:42

UrmasL kirjutas:Minu isiklik arvamus on, et need praoga/auguga sadulad on paras hype. Korralikel tootjatel (Fizik, Selle Italia) selliseid pole.
Selle Italial on siiski päris lai valik 'auguga' sadulaid ... ise ostsin naise rattale 'auguga' Lady Gel Flow (enne oli Marin'i 'standard' WTB comfort zone'ga sadul). Samas pole ta ka sellest sadulast vaimustuses .. ehk probleemiks veel vähene 'harju(ta)mine' :?: Naiste mudelid on jah lühemad ja tagant laiemad, kui meeste sadulad.

Enda rattal SDG Sattelite ja igal kevadel mõtlen sadula vahetamisele :? ... siis aga koos sõidutundide kogunemisega harjub ka tagumik sadulaga (või vastupidi) ja sadulavahetus taandub tahaplaanile.

Sadula meeldimine on ikkagi niivõrd individuaalne ja harjumist vajav asi, et raske on kellegi soovituste järgi valikut teha ... kui võimalik oleks, tuleks tuleks enne ostmist üks nädalakene sadulaga sõita ja nädala lõpuks näiteks ka üks TEC läbida ... kahjuks rattapoed sellist sadula 'laenutamist' ei paku.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 07. 08. 2003. 10:26

taivos kirjutas:Sadula meeldimine on ikkagi niivõrd individuaalne ja harjumist vajav asi, et raske on kellegi soovituste järgi valikut teha ... kui võimalik oleks, tuleks tuleks enne ostmist üks nädalakene sadulaga sõita ja nädala lõpuks näiteks ka üks TEC läbida ... kahjuks rattapoed sellist sadula 'laenutamist' ei paku.
nõus. kuigi ca x tunni pikkune sõit maastikul ei anna veel täit pilti sadula sobivusest. pigem 2,5-3h asfaldil ja asi ongi selge kas kuskilt sureb või pigistab vms. kevadel laenasin teiselt sõitjalt fiz:k nisene ja käisin maanteel proovimas, ca üle 3 h, sobis, siiani sobib. ka 4:45 tundi TRR ei olnud kanni jaoks liiga hullud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 07. 08. 2003. 12:31

Tuvastasin veloplus-i lehelt Fizik Nisene kolm erinevat varianti, millest 2 naturaalse nahaga ja üks geeliga. Oskab keegi kommenteerida kas naturaalne nahk on parem??? Kallim igal juhul.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 07. 08. 2003. 19:44

harles kirjutas:Tuvastasin veloplus-i lehelt Fizik Nisene kolm erinevat varianti, millest 2 naturaalse nahaga ja üks geeliga. Oskab keegi kommenteerida kas naturaalne nahk on parem??? Kallim igal juhul.
mida sa naturaalse naha all mõtled? fiziki sadulad peaks kõik olema kaetud ehtsa naha mitte kunstnahaga...tehas pakub vist isegi ussinahaga sadulaid...V+ oli üks koos karvadega veisenahast sadul küll pakkuda :D

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 07. 08. 2003. 20:18

Ruve kirjutas:
harles kirjutas:Tuvastasin veloplus-i lehelt Fizik Nisene kolm erinevat varianti, millest 2 naturaalse nahaga ja üks geeliga. Oskab keegi kommenteerida kas naturaalne nahk on parem??? Kallim igal juhul.
mida sa naturaalse naha all mõtled? fiziki sadulad peaks kõik olema kaetud ehtsa naha mitte kunstnahaga...tehas pakub vist isegi ussinahaga sadulaid...V+ oli üks koos karvadega veisenahast sadul küll pakkuda :D
oli siingi juttu, et V+ lõpetas fizi:kuga tegelemise ära või vastupidi....
nahaga on nad kõik. kevadel ostsin ühe viimastast Ti mudelitest.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 07. 08. 2003. 20:28

Nati teemaväliselt, aga ikkagi. Kas keegi siinkolajatest teab, mis Pärnu firma äsjasel Otepää TEC-il oma pudi-padi müüs, selliste GT kirjadega varjualused olid? Diplomit oodates näppisin seal ühte titaanrelssidega San Marco Flat MNT sadulat ja jõusime 1200 kroonini välja, aga siis lõi välja sünnipärane ihnsus ja nüüd on see kripeldama jäänud.

Xavier
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 11. 07. 2003. 21:00

Postitus Postitas Xavier » 07. 08. 2003. 21:08

San Marco sadulaid müüb Pärnus Ringi tänaval asuv Ringi Tänava Rattapood (Mark Revjagin). (veel müüb ta Race Face'i ja järgmisel aastal vist pidi Cane Creek'i ja Chris King'i ka tooma hakkama).
Veits siis teemast ka. Ei soovita kellelgi Ike ,,auguga'' sadulat osta, see vajub peale paarituhandest treeningut ära ning P jääb päris haigeks. Aga kunagi oli mul Fizik Nisene, mis oli väga hea sadul (tegelt vist mugavaim sadul mis üldse minu all olnud)

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 07. 08. 2003. 22:20

PiltLauri.Tibbo

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 07. 08. 2003. 22:31

Mida rahvas arvab Scotti racing sadulast?
http://www.scottusa.com/proddetail.php?UID=3813

Vasta

Mine “Jupid”