SRAM Apex litrid - ei saa aru

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
wapper
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 08. 08. 2006. 11:35

SRAM Apex litrid - ei saa aru

Postitus Postitas wapper » 04. 09. 2023. 17:49

On üks gravel ratas kus on SRAM Apex 1 peal. Tavaliselt ma märjas mudas ei sõida, aga see kord tuli seda teha ja järelhoolduse käigus võtsin esimest korda lahti deraileri. Juba enne lahtivõtmist tundus alumine litter kuidagi kange, oli muidugi muda täis aga mis peamine, sees puudus metallist puks (bushing) mille otsas kogu litter pöörleb. Olid ainult välised seibid ja kõik.
Ülemises litris oli see puks olemas ja see käis ringi hästi. Litrid on sarnased, ei ole küll identsed aga see sisemine osa on neil sama.

Mõtlesin et mida hekki, olen esimene omanik, kuhu see puks siis ära kadus. Hakkasin vaatama, bike-discount müüb litrite komplekti kus pildil polegi pukse sees.
Mõni teine pood müüb komplekt1 komplekt2 kus on näha et puksid on kaasas.
SRAMi enda varuosade kataloogi pildil tundub nagu mingeid pukse pole olemas. Aga kui googledada 11.7518.072.000 siis on mõnes kohas puksid näha, mõnes kohas ei ole.
WTH? kas nad peavad siis olema või ei pea? Kui peavad, kust neid õigeid pukse saada võiks? Äkki on samad mis Shimanol ja igas töökojas saada?

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2360
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: SRAM Apex litrid - ei saa aru

Postitus Postitas MK777 » 04. 09. 2023. 18:17

Puks peab kindlasti olema kui litter pole kinnisel laagril.
Töökojast saab kindlasti. Mul vbl vedeleb ka mõni.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

wapper
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 08. 08. 2006. 11:35

Re: SRAM Apex litrid - ei saa aru

Postitus Postitas wapper » 04. 09. 2023. 20:53

Oh pagan ledsin puksi üles. Kukkus ilmselt koos mudaga nii õnnetult et ei leidnud ka neljakäpukil otsides.
Väga piinlik. Nüüd sai vähemalt selle osa selgeks, kaasa arvatud see et litrid on siiski identsed, mõlemal on peal U ja L tähed (upper/lower) ja paigaldamisel tuleb lihtsalt panna õige küljega.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: SRAM Apex litrid - ei saa aru

Postitus Postitas vigurivänt » 08. 09. 2023. 08:41

Soovitan üldse tulevikus panna Apex käikarile Force litrid ja olematu raha eest on kohe parem käiguvaheti. See puksil litter töllerdab juba uuena nagu lambajalg :) Muide, mul on olnud nii Apex, kui ka Force käiguvahetusega CX rattad ja Apex pole kunagi mingit erihooldust vajanud, töötab nagu kulda.
Tark ei torma!

Vasta

Mine “Jupid”