dt swiss grc 1400 vs zipp 303s

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
keijo84
Rattur
Postitusi: 103
Liitunud: 23. 09. 2014. 02:45

dt swiss grc 1400 vs zipp 303s

Postitus Postitas keijo84 » 15. 05. 2022. 21:29

Küsimus lihtne kumma sina valiksid ja miks?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: dt swiss grc 1400 vs zipp 303s

Postitus Postitas UrmasL » 16. 05. 2022. 09:24

DT Swiss grc on gravel seeria ja Zipp 303S pigem maantee poole kaldu universiaal. Mille jaoks sul vaja on? Hinnaklass ka suht erinev. Ehk pole väga võrreldav jooks.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: dt swiss grc 1400 vs zipp 303s

Postitus Postitas Omiar » 16. 05. 2022. 12:54

303S piisavalt hea ja mõistliku hinnaga graveli all lõhkumiseks. Satud kohati ju juurikate peale ja madala rõhuga need läbilöögid tulevad.

Ideaalis teeks 303S pöia DT Swissi rummudele.

S.S#34
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 10. 09. 2013. 11:41

Re: dt swiss grc 1400 vs zipp 303s

Postitus Postitas S.S#34 » 16. 05. 2022. 14:58

https://www.hobisport.ee/index.php/pood ... sud-detail Mul on Graveli Küljes Esimene Mudel Top Jooksud. Praegu Uus Mudel Need Said Mnt Rattale. Saab Kasutada Mnt Ja Gravel. Hind Kah Ideaalne.

keijo84
Rattur
Postitusi: 103
Liitunud: 23. 09. 2014. 02:45

Re: dt swiss grc 1400 vs zipp 303s

Postitus Postitas keijo84 » 16. 05. 2022. 15:14

Jooksu vajan sõitmiseks kruusal, metsas jne vahest sekka ka raskema iseloomuga maastiku...kui nüüd vaatan siselaiuseid siis zipp ja dt swiss peaaegu sama 23 vs 24mm 303s rohkem nagu graveli poolne jooks..hind on tõesti soodne..aga kuidas on vastupidavus just laagrite osas zippil? Midagi head kuulnud pole..soov on üks laiema pöiaga jooksu paar juurde muretseda kitsamale..ehk 19mm siselaiusega jooksule..

HardiE
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 14. 12. 2021. 23:27

Re: dt swiss grc 1400 vs zipp 303s

Postitus Postitas HardiE » 16. 05. 2022. 22:32

Ma eelmine suvi tegin endale hope rs4 rummudega jooksud. Neil peaks olema roostevabast terasest laagrid. Freehubi keha tundus ka roostevabast terasest olema.
Velgesid(põidasid) ma ei osanud valida. Küsida kuskilt ka ei julgend, sest kogu selle jupi põua ja hinnatõusu juures kartsin, et kui keegi kes ka soovib sama asja osta loeb ja ostab ruttu ära minu eest. :D Rummudega oligi nii, et kui ma olin s32 kodara auguga rummu ära ostnud bike24-st, siis kohe mõne tunni mööduudes kadusid kähku 28 ja 24 ka. Muidu kuude viisi, keegi ei tundnud huvi nende rummude vastu seal..
Võtsin siis veljeks dt swiss R 470 db, sest need olid odavad ja kerged. Ja mõtlesin seda ka, et esimest korda elus ehitan jooksusid, ei tasu väga kallistega kohe katsetama hakata. Kodarateks valisin Dt swiss alpine III sest nendel on rummu poolne ots jämedam. 2.34 mm. Seda ka sellepärast et esimst korda elus ehitasin jooksusid ja arvasin, et jämedam on vast õrnem rummu vasta. Ei vajuta sinna nii sügavat soont. Kui midagi valesti läheb ja peab uuesti tegema, võib jama olla kui valekohapeal soon sees on. Või lihtsalt, et need rummud olid minu jaoks ikka päris kallid asjad.
Kodara niplid võtsin dtswiss pro head. Messingust sest need on korrosiooni kindlamad kui aluminiumi sulam ja kindlasti algajale õigem valik. Ainult et se prohead vist tegelikult on mõeldud eyeletidega põiale, et ma ei tea kui palju mul sest nüüd kasu oli, aga nad ei olnud nii palju kallimad kui tavalised messingust niplid.
Esimene jooks oli lihtne teha, tagumisega oli vaeva rohkem, sest parempoolne rummu "flange" on suurem ja jääb vasakpoolsete kodarate ladumisel ette.
Eriti kui kasutada jämedaid kodaraid, aga ma avastasin et metallist kummi heebli abil sai neid hästi kõverdades läbi topida.
Panin veel shimano antisezet/montagepastat ka igalepoole vahele igaks juhuks.. seda vist poleks sinna rummu poole otsa tegelikult küll vaja olnud, aga ma mõtlesin, et libiseb paremini läbi ja äkki väldib korrosiooni ka. Erinevad materjaalid ju ikkagi. Aga tegelikult võibolla kleebib liiva külge ja kulub just rutem läbi.
Mul on video ka sellest kuidas ma need jooksud tegin.. https://youtu.be/tj6z5i27LEU Kuigi tegelikult ma peaks seda videot vist häbenema, aga võibolla on siiski natuke huvitav.

Et siis mina nendest teema algataja poolt pakutud jooksudest kumbagi ei ostaks, ka juhul kui mul piisavalt raha oleks, vaid teeks jälle ise.Ühest korrast ise tegemisest ei saanud veel küll. Ma arvan, et mul on vast veel mida õppida. Ja ilmselt oleks järgmine kord ka huvitav. Mul võtis se tegeliklt väga palju aega. Lausa mitu kuud, sest ilmad oli eelmine suvi nii palavad, et ei tahtnud midagi teha. Ja ma üritasin algul ümaruse ja ühtlase kodarapinge vahel kompromoissi leida, aga lõpuks ikkagi loobusin ümarusest ja keskendusin vaid sellele, et ühtlaselt ja püsivalt jooksud pingestatud saaks. Se kui alla 1mm jmuhk liitekohal ja veel mõnes kohas on ei ole mulle enam oluline. Ühtlane pinge on tähtsam. Neid odavaid velgesid ei saagi vist ümaraks. Liitekohale jääb nii või naa muhk. Siis pole mõtet ka ülejäänud muhkude ja lohkudega võidelda
Kusagilt on muidu meelde jäänud et, elukutselised üle 2 tunni jooksu peale ei saa kulutada, sest siis hakkaks nende kauplus/töökoda juba raha kaotama.

Vasta

Mine “Jupid”