Srami pidurid ja õige adapter?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
KuubikuErks
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 11. 10. 2020. 20:23

Srami pidurid ja õige adapter?

Postitus Postitas KuubikuErks » 06. 05. 2022. 20:08

Lugu selline... ärkasin üles higisena, nägin und, et vaja on pidurite kallale minna. Pidur ise kena, toimib. Minu jaoks toidab ta ära. Sramu Level TL. Küljes on nad Treki Farley 9.6 2022 rattal. Aga kange isu on saada suuremad kettad. Mitte et isu, vaid reaalne ja kalkuleeeitud soov. Sebisin isegi uued kettad, Sram Hs2 180mm ja klotsid sinnajuurde. Aga nüüd tekkis loll lugu piduriadapteritega. Ühesõnaga siin jään ma hätta. Carbonhargile, kus on ees 160mm ketas, läheks vaja ühte adaptrit. Taha sama lugu, 160 Centerline asemele 180mm. Ette ilmselt vist mingi postmount värk, aga oskab keegi soovitada, et kust otsingut alustada. Ja ära maini rattapoodi, ma korra proovisin, aga üks koht jäi sellega natuke hätta. Ehk saab abi siinsete teadjate käest, sest olen veendunud, et siinne rahvas on vägagi pädev kõige veereva teemadel...
[https://www.trekbikes.com/us/en_US/bike ... d_bluedark][/img]
Vot selline ime on Trekil tagumine osa. Oskab keegi soovitada sinna adapterit, et mahutada 160 asemele 180 ne ketas?
Igasugune abi on teretulnud, sest vot pidurimaailm on siiani veel vägagi tume teema ...
Fun ja Fatbike algavad sama tähega... nagu ka Fiiling!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Srami pidurid ja õige adapter?

Postitus Postitas KaupoR » 06. 05. 2022. 21:27

Eestis pannakse tavaliselt väiksemad kettad, sest pole selliseid mägesid, kus isegi 160mm otstarbekas oleks. Centerline ei mängi sul üldse rolli, sest see on KETTA tüüp. Ma arvan, et sul on vaja standardset 160->180 post mount adapterit ja pikemaid polte. Nt see https://www.hawaii.ee/et/sm-ma90-f180-p ... a90f180ppc. Võimalik, et mul on keldris varuosade kastis üks või kaks sellist üle ..
If everything's under control, you're going too slow!

KuubikuErks
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 11. 10. 2020. 20:23

Re: Srami pidurid ja õige adapter?

Postitus Postitas KuubikuErks » 06. 05. 2022. 22:09

Tänud Kaupo, et vaevud vastama. Nagu ütlesin, on asi kaalutletud otsus. Samamoodi, nagu ma ei kanna mütsi talvel, sest pole seda kunagi teinud ja ilmselt ka ei kavatse, mis pole aga sugugi seotud sellega, et teised seda tegema ei peaks... Eelmine fätt oli 180mm ees ja taga. Shimano rida otsast lõpuni. Ja meeldis. Mitte, et mägesid poleks. Neid on! Samamoodi nagu mõni väidab, et meil pole tõuse. Ka neid on, isegi karmimad jalad saab pehmeks. Aga ma lähtun vajadusest, parameetritest ja päeva lõpuks sa kannad ju ikkagi musta särki, kui sulle must meeldib, mitte roosat! Ja mulle sümpatiseerib sedasi, tahan proovida, sest tean, mida tahan! Ja see Centerline teema...ega ta polegi teema. Tühine Nullkoma, võrreldes uue ketta laiusega. Aga jällegi, kui oled korra või 2 pidanud läbi tegema olukorra, kus HEA pidamine päästab rohkem kui päeva, siis ma pigem jään lootma tehnikale kui Õnnele. See kipub ikka selga keerama. Aga sobra oma sahtlis ja kui ma lähiajal ei juhtu lahendust leidma, siis oled Õnne kõrval see, kellele saab loota👍😃
Fun ja Fatbike algavad sama tähega... nagu ka Fiiling!

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2360
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Srami pidurid ja õige adapter?

Postitus Postitas MK777 » 07. 05. 2022. 07:42

Kui adaptereid vaja siis mul neid lademetes. 160>180mm
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

KuubikuErks
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 11. 10. 2020. 20:23

Re: Srami pidurid ja õige adapter?

Postitus Postitas KuubikuErks » 07. 05. 2022. 09:30

Ohh, tänud. Kui ma ei eksi, siis Marek jah?... ühesõnaga mul hetkel seisabki protsess nende adaptrite taga. Ehk saad mulle mingi mailimoodi asja saata, saan sulle paar pilti igaksjuhuks teha. Esiosa polegi vist midagi erilist, aga Trek kasutab taga üsna omalaadset lahendust võrreldes asjadega, mida mujal näinud olen. Aga juhul jah, kui leiduvad 160lt 180le adaptrid, siis saame Kindlasti kaubale👍...
Fun ja Fatbike algavad sama tähega... nagu ka Fiiling!

KuubikuErks
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 11. 10. 2020. 20:23

Re: Srami pidurid ja õige adapter?

Postitus Postitas KuubikuErks » 12. 05. 2022. 17:16

Lool on õnnelik lõpp. Jubinad käes, Srami Hs2 kettad all ja terendab sissesõit! Müts maha Rattabaasi meeste ees- taaskord jääb sõnu väheks, et tänu üles näidata. Töö kiire ja korralik🤘. Ja nüüd metsa...
Fun ja Fatbike algavad sama tähega... nagu ka Fiiling!

Vasta

Mine “Jupid”