Ajurünnak õlinäppudele

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
KuubikuErks
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 11. 10. 2020. 20:23

Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas KuubikuErks » 21. 08. 2021. 11:08

Lugu selline... Tere ka muidugi ja etteruttavalt tänud Teile, kes viitsivad süveneda ja kaasa mõelda! Mure nimelt seesugune- ratta jooksus lõtk. Sõitmist ei sega, kõik toimib, aga mind kui inimest, kes rattast hoolib, häirib see tugevalt. Esiti olla mure rattalaagrites. Lasin need ära vahetada, aga tekkis teine teema kõrvale. Nimelt minu küsimus selline... kui rattur pöördub poodi/ mehanni jutule ja selgitab, et vat fätile vaja esi ja ehk ka tagajooksule 15×150/ 12×197mm võllile otsakorke, võõramaakeeles End Caps, siis kas ma olen ise idioot ja peaksin end kuidagi veelarusaadavamaks tegema, olles eelnevalt ära maininud ka rattamargi ja seda, et uurin ratta kohta, mis ostetud sama edasimüüja/esinduse juurest või tõesti tahetakse lihtsalt kriisiajal oma kukrut täita, nõudes ratta toomist just konkreetsesse töökotta? Miks ma uurin, sest porihooaeg vaikselt läheneb ja ma ei tahaks päevagi jala plätserdada😀👍😈...
Fun ja Fatbike algavad sama tähega... nagu ka Fiiling!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas KaupoR » 21. 08. 2021. 11:46

Tahtsid poest osta otsakorke aga paluti ratas tuua teenindusse? Umbes sama kui ma tahan autole osta kojamehi aga peaksin selle pärast hoolduse minema.

Tundub ajukas
If everything's under control, you're going too slow!

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas mtm » 21. 08. 2021. 12:17

Otsakorgid on erinevad küll. Fäti 15mmx150 võlli keere on vist küll ainult M15x1,5 aga 12x197 võllil võib olla M12 keere tõusuga 1,0 ; 1,5 ; 1,75 võibolla ka 1,25. Lisaks keermele peab otsakorgi kuju sobima kinnitusega. Ratta esindus peaks teadma milline otsakork sobib, mitte esinduse hooldusesse minnes võib ratta kohale viimine vajalik olla.

Kasutaja avatar
Polaarorav
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 15. 02. 2013. 14:41

Re: Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas Polaarorav » 21. 08. 2021. 18:01

Aga kui tead et oled endast kliendina maksimumi andnud ja pood ei vasta samaga on ju asi lihtne...
Kirjuta foorumisse et tead täpselt mida vajad ja eira fakti nagu saksa või UK netipoodides poleks absull varuosi 3-5 päevase tarneajaga.

Hello darkness my old friend...
SHUT UP LEGS!

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas T6nu » 22. 08. 2021. 10:08

Õnneks on rattapoode päris palju, kuhu enda murega pöörduda. Kui teenindus ei meeldi, siis "nägemist" ja enda raha ikka sinna viia, kus seda soovitakse.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas MK777 » 22. 08. 2021. 10:33

Mis on vanadel otsakorkidel viga? Loksuvad?
Kas uutega lõtk kaob või on see vaid oletus?
Mis rummidega üldse tegemist on?

PS. Minule, kui mehaanikule jääb mure natuke segaseks...
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

KuubikuErks
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 11. 10. 2020. 20:23

Re: Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas KuubikuErks » 26. 03. 2022. 18:13

Teema ammu ammendatud, võib maha võtta!!!
Fun ja Fatbike algavad sama tähega... nagu ka Fiiling!

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas MK777 » 28. 03. 2022. 07:31

Kuidas siis ikkagi lahenes?
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

KuubikuErks
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 11. 10. 2020. 20:23

Re: Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas KuubikuErks » 28. 03. 2022. 20:12

Et kuidas lahenes...lahendus tuli hulk maad ootamatumast kohast. Ühesõnaga enne, kui üldse süvitsi sain hakata seda otsakorkide asja ajama, õnnestus ratta raami saada läbiv mõra...Keskjooksu taha. Ja nagu arvata võib, siis praegusel ajal igasugu jant garantiide ja asjadega on paras peavalu! Aga au ja kiitus inimestele, kes asja ajada aitasid ja kahjuks ( või kellele kuidas) pidin rattast kogu tema ilus loobuma. Küll sain hüvitise, aga eks igaüks teab, et ratas pole vaid pelgalt tükk metalli või carbonit, sinna saab sisse ka tükike hinge. Et siis sedakorda läks sedasi... Headmeelt teeb aga see, et loodus tühja kohta ei salli ja täna saab juba talluda teise ratta pedaale👍. Nii et veelkord kummardus kõigile ja modepoiss võib südant valutamata teema hingusele saata🤘😈
Fun ja Fatbike algavad sama tähega... nagu ka Fiiling!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas KaupoR » 29. 03. 2022. 09:31

Nii lihtne see pole, et vilistad ja teema kaob.

Mis ratas ja miks mõra? Kui läks garantiisse, siis vist praak - äkki annad kasulikku tarbijainfot, et mis rattaga tegemist oli?
If everything's under control, you're going too slow!

KuubikuErks
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 11. 10. 2020. 20:23

Re: Ajurünnak õlinäppudele

Postitus Postitas KuubikuErks » 29. 03. 2022. 14:12

Asi on täpselt nii lihtne või raske, kui sa selle enda jaoks teed! Onju👍
Aga mul pole miskit jagamise vastu. Aga jutt käib fätist. Cube Nutrail 2020.. Sai Veloplusist soetatud. Üdini tore pill, eriti oma esimeseks fätiks. Üsna korraliku varustusega. Manitou amort (Comp). Cube dropper, Shimano pidurid, käiguvahetuse keerasin Deore oma alla, stockis Srami SX, mis isegi esimese fäti jaoks ei toida ära... Ratas sai korralikult hooldatud, käis Rakveres Rattabaasis ja ka HW-s, olenevalt kus meestel rohkem vaba aega oli. Aga et mis ja miks mõra? Kahjuks olen halvad mälestused koos piltidega kustutanud, aga ütleme nii, et kasutasin fätti otstarbeliselt- metsas, põllul, singlid, suusarajad jne. Ka asfalti muidugi. Ja viimane sõit sai tehtud päev enne opile minekut, käisin niisama kulgemas... Ja üks hetk kergliiklusteel lasi raamist tuntava prõksu läbi. Esiti ei saanud arugi, käikar nagu ei toiminud enam hetke, vaid tsipake mõtles, enne kui vahetas. Libistas nats. Ja siis sain veale pihta- otse keskjooksu juures, paremal pool keevitus lahti. No nagu perfektne rebend, otse mööda keevist.Chainstay torust jutt siis. Ja nii ta läks. Ratas sai kasutust täpselt aasta ja 7kuud ja mis ma oskan öelda, kahju oli toohetk. Lisan, et ratta eest ma raisk kannan vist vahel rohkemgi hoolt kui enda eest, see lihtsalt kasvab külge. Eriti kui veel oled pikalt otsinud... Aga vat miks nii läks, ei teagi. Ma pole friistailer, ei hüppa ega tee väga ekstreemsusi, pigem naudin sõitu, maastikku ja uusi, käimata kohti. Aga fakt kui selline jah jääb. Saksast muidu ise ka Cubeiga suheldes pakuti algul raamiasendust, kuna aga olla suur defitsiit, siis sellest loobuti üsna kiirelt. Hiljem oli õhus isegi variant, et saan L raami asemele M raami, millega oleks ilmselt ratta müüki pannud ja siis uue asemele ostnud omale paraja suurusega. Isegi uurisin varianti, et saada eelmise aasta mudeli raami, aga ka see jutt kadus kui sohu. Aga mis puudutab VeloPlusi poolt, siis vaid kiidusõnad- ruttu algatati garantiikeiss ja abistati igatpidi👍. Ja mis ma siis olin😮💨...poolteist kuud ootel et mis saab ja kuidas. See aeg kadus nii mõnigi too hetk ihaldusväärne ratas müügist, aga nagu elus ikka, näe halvas head ja kasuta see oma hüvanguks ära🥳. Lõpuks leidis asi, ma leian, et ausa lahendi ja mida muud soovida. Hea ratas oli, oleks võimalusel sama ostnud isegi, sest neid " apse" juhtub kõigiga. Üks jama ei tähenda minu maailmas automaatselt, et bränd peakski selline olema. Oh Ei🤘.
Vot nõndamoodi nii🙏
Fun ja Fatbike algavad sama tähega... nagu ka Fiiling!

Vasta

Mine “Jupid”