Hübriidpedaalid

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

Hübriidpedaalid

Postitus Postitas Dront2 » 12. 04. 2020. 20:52

Tere,soovin nõuannet hübriidpedaalide kohta. Mida silmas pidada,mida mitte. Siiani olen sõitnud tavapedaalidega ja vabaaja-jalatsitega,kuid tahaks maanteekingaga sõitma hakata. Hübriidi võtaks sellepärast,et aegajalt meeldib linnavahel paaritunniseid tiirutamisi ette võtta ja seda ei kujuta ette fikseeritud jalgadega.
Sõidan ainult asfaldil.
Panen paar linki ka, vbl keegi on kokku puutunud ja oskab midagi välja tuua või muud soovitada. Endal täitsa tume maa see teema.

https://www.veloplus.ee/et/toode/hubrii ... atac-46644
https://www.veloplus.ee/et/toode/pedaal ... t421-45789
https://www.veloplus.ee/et/toode/hubrii ... h500-52423
https://www.veloplus.ee/et/toode/hubrii ... riga-45788

taavi89
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 31. 03. 2010. 09:52

Re: Hübriidpedaalid

Postitus Postitas taavi89 » 12. 04. 2020. 21:03

Need pedaalid on kõik maastikukinga- klotside jaoks. Eks sõltub sellest, mis rattaga sõidad - kui on mingi hübriid või maastikuratas, siis selline hübriidpedaal on täitsa ok ilmselt. Maastikukinga pluss on veel see, et kui natuke kõndida vahepeal vaja, siis on nendega oluliselt kergem, kui maanteekingaga, samuti on maastikuklotsi kinnitusega saada muidu täitsa vabaaja-jalanõu välimusega isendeid. Kui sõidad maanteerattaga ja tahad korralikult trenni teha, siis soovitaks pigem õiged mnt pedaalid-klotsid-kingad osta, ja enne trenni 2 minutit võtta ja pedaalid ümber vahetada.

Joel_Tallinnast
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 08. 05. 2017. 15:35

Re: Hübriidpedaalid

Postitus Postitas Joel_Tallinnast » 12. 04. 2020. 21:56

Tere,

Olen sõitnud 3 aastat, vb oma 10k km shimano touring pedaalidel, mis siis flat / mtb clipless.
Enne seda sõitnud mõned aastad ka shimano mtb clipless.

Praegu sõidan 90% ajast shimano touring clipless kingadega, flat pool pedaalist tulnud kasuks tuuridel, kui jalad tahavad õhku ja kasutanud sandaale. Kasuks ka talvel, kui väljas on räme külm ja jalas paksud talvesaapad.
Ma ei mäleta mudeli numbrit kuid näevad väga sarnased välja nendele shimano H500 omadele. Täiesti probleemi vabad olnud. Vihmast ja muust pasast läbi tulnud ja pole vaja lahti võtta olnud.

Mulle isiklikult meeldib idee sellest, et mul jala all rohkem pedaali ja rohkem tuge, kuigi ma vahet reaalselt väga ei tunne.
Mulle meeldib võimalus, et kui tahan panen jalga tossud / sandaalid / talvesaapad.

Mida peab meeles pidama on pedaalide kaal, nendega just maanteel võidu ei sõida.
Clipless on vaid ühel poolel nii nagu ka flat on vaid ühel poolel. Minu pedaalid balanseerivad end flat pool all ja clipless üleval, kui tahta panna jalg flati peale, tuleb jala tallaga pedaali pöörata.

Maantekingale hübriid pedaale pole. Samas tean paljusi, kes sõidavad mtb kingadega maanteel ja saab hakkama, kui just võistlema ei kipu.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Hübriidpedaalid

Postitus Postitas siim_s » 13. 04. 2020. 10:01

Sel talvel võtsin kasutusse Crankbrothers Double Shot 1 pedaalid kuna oli vaja sama rattaga nii linnas sõite teha kui ka treeningul kasutada ja ei viitsinud pidevalt pedaale ümber tõsta. Platvorm on plastikust, seetõttu kaal väga hull polegi. Aga kinnitusmehhanism ei ole kõige intuitiivsem. Aastaid tagasi sõitsin Crankbrothers Candy pedaalidega ja nood mulle meeldisid. Aga Double Shoti ühepoolsuse tõttu ei ole lukku saamine niisama lihtne. Siiski, peale ca 10 sõidukorda see enam peavalu ei valmista. Aga võrdluseks näiteks Looki S-Trackid olid palju loomulikumad. Shimano MTB või hübriididega kogemus puudub.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Hübriidpedaalid

Postitus Postitas Miki-Hiir » 18. 04. 2020. 10:50

Minu kogemus umbes 10a tagasi mingite Time hübriidpedaalidega on see, et polnud liha ega kala.
Kingaga sõites pidi õiget poolt otsima, mis oli mitte kõige kiirem ja mugavam aga tavasõite tehes ok.
Tavajalanõuga sõitmiseks olid aga liiga kitsad, kolmandik jalalaba oli üle pedaali serva ja 2km randa sõita ok aga pikemal sõitmisel jalgadele väsitav.

Mugavam ja lihtsam on minu jaoks pedaale vahetada. Tavapedaalid tasub vaadata sisekuuskandiga võlliga, siis on vahetus alla minuti töö.

Vasta

Mine “Jupid”