Telefonihoidja

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
äss
Rattur
Postitusi: 241
Liitunud: 29. 01. 2011. 11:33

Telefonihoidja

Postitus Postitas äss » 06. 08. 2019. 00:38

Tere,
on pakkuda ideid millist võiks soetada.
Toode peaks välja nägema esteetiline ja peaks saama kinnitada stemi külge.
On keegi ise aretanud?
Telefon on endal iphone 5

Janno

aymur
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 11. 09. 2012. 19:51

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas aymur » 06. 08. 2019. 05:05


Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas miilits » 06. 08. 2019. 06:12

Miks sul seda sinna üldse vaja on? Vàristab pilti, sôiduaeg sigakehv kasutada. Kui sôidujàlge salvestada tahad, vôib ka taskus olla. Kui klaardilt navigeerida, oleks ehk tark môni kasutatud garmin vaadata. Ma ise kunagi oma esimestel rattasôitudel panin ka selle telefoni sinna, et hea vaadata, aga peale paari juurikat kadus ja sinna ta jàigi
"It never gets any easier, you just go faster"

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas JannoR » 06. 08. 2019. 09:39

Kas hoidjat on tarvis maantekale või maastikurattale? Maanteel on vast ok, aga korralik raputav metsarada lennutab kõik need hoidikud sul lenksult minema, eriti quadlock, mis on lihtsalt mingi liimiga telefoni taga. Eks siin sõltub telefoni korpuse töötlusest ka, et millisele see liim paremini nakkub, aga minu kogemused kahe erineva telefoni võpsikust otsimisega viisid üsna ruttu rattakompuutri ostmiseni. Veel on mingid hoidikud kus tõmbad kummidega telefoni hoidiku peale kinni (siis on ekraan osaliselt varjatud) ja sellised kus telefon on justnagu kruustangide vahel kinni (eriti inetu variant), aga ka selliste alusega olen telefoni lennuomadusi testinud nii, et maastikusõidule osta parem kompuuter.

Kasutaja avatar
kimmo
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 11. 06. 2010. 21:31

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas kimmo » 06. 08. 2019. 10:10

Kogemus Quadlockiga MTB peal - perioodi pikkus rohkem kui aasta. Telefonipoolse kinnituse võtsin koos telefonikorpusega. Telefon püsib ilusti paigal, on paar karmimat kukkumist läbi elanud kuid ikkagi õigele kohale püsima jäänud.

Miinuseid leiab telefonist - iphone 5S. Äpi (olen kasutanud Stravat) jooksutamine ekraanil koormab akut ning selletõttu väga pikka ringi teha ei saa. Lisaks jahedamatel temperatuuridel jookseb telefoniaku ka ilma äpita üsna kiiresti tühjaks.

Jats36
Rattur
Postitusi: 426
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas Jats36 » 06. 08. 2019. 11:14

Kui loobuda mõttest stemmi külge panna siis soovitaksin sellist https://www.veloplus.ee/et/toode/nutite ... -8mm-43428 Siin pole mingit võimalust et telefon lenksult ära lendab.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas miilits » 06. 08. 2019. 11:47

see kantoss ju täitsa mõtetu, mul neid paar tükki olnud, ei hoia see telefoni kinni paigal seal ei miskit.
"It never gets any easier, you just go faster"

Jats36
Rattur
Postitusi: 426
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas Jats36 » 06. 08. 2019. 12:10

Ma ei tea mis toodet sa oled kasutanud(aliexpressi koopia)...mul ei ole küll mingit probleemi olnud. Eelmisel nädalavahetuselgi sõitsin selle kinnitusega Saku kolmapäevaku ringe, mis ei saa õelda et oleks väga tasane sõit olnud. Ainuke mure või hirm võiks olla suure ekraaniga nutitelefoni kasutades- kardan et need kummipaelad tõmbavad pikapeale telefoni korpuse kõveraks, kuna pinge on päris suur...

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas miilits » 06. 08. 2019. 12:41

Jats36 kirjutas:
06. 08. 2019. 12:10
Ma ei tea mis toodet sa oled kasutanud(aliexpressi koopia)...mul ei ole küll mingit probleemi olnud. Eelmisel nädalavahetuselgi sõitsin selle kinnitusega Saku kolmapäevaku ringe, mis ei saa õelda et oleks väga tasane sõit olnud. Ainuke mure või hirm võiks olla suure ekraaniga nutitelefoni kasutades- kardan et need kummipaelad tõmbavad pikapeale telefoni korpuse kõveraks, kuna pinge on päris suur...
mul neid samu veloplussist 2 tk ostetud kumme ja ei ole kumbki selliselt töödanud, et tahaks edasi kasutada. Aga teloga jah jama, et aku kipub kiirsti koolema ja no vihma ja talvega ka ei pane lenksule asja ju.
"It never gets any easier, you just go faster"

jjanno
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas jjanno » 06. 08. 2019. 13:52

Tere
Jats36 kirjutas:
06. 08. 2019. 11:14
Kui loobuda mõttest stemmi külge panna siis soovitaksin sellist https://www.veloplus.ee/et/toode/nutite ... -8mm-43428 Siin pole mingit võimalust et telefon lenksult ära lendab.
Juba 3 aastat samasugust kasutanud. Peamiselt asfaltil. 5,1 tollise ekraaniga telefon püsib kenasti. Näppimiseks küll mitte ülemäära piisavalt, aga siledamatel lõikudel saab endomondo ette võluda küll. Aku pole telefonil selline, et seda pidevalt spidona kasutada.

jJanno

mlt
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 05. 04. 2014. 22:16

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas mlt » 06. 08. 2019. 13:53

Mainit' Velo+ müüdav Finn on ilmselt jubin, mis on osade meelest geniaalse disaini musternäidis ja teistele puhas praht. Ma olen enda omaga Harku metsa juurikatel võimelnud ja tagantjärgi kolmapäevakute träkke sõitnud, murevabalt. Vähemalt siis, kui telefonid veel alla 5" olid ning ekaanid otsast otsani ei ulatunud.

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas wagner » 06. 08. 2019. 16:15

Oli kiirelt vaja ning ostsin Hawaiist sellise: https://www.hawaii.ee/et/telefonihoidja-lenksule-os1400. Esteetilisusele ei pretendeeri, samas paistab nii maantee/linnasõidul ning MTB-ga kruusateedel paistab kenasti toimivat. Metsas karmimates oludes pole proovinud. Probleeme võib tekkida juhul, kui külje peal asuvad nupud jäävad nende külgtugede vahele. Mul jäävad need nupud küll napilt toe kõrvale, kuid sealt käib telefoni lahtilukustamine ja see on parajalt ebamugav.

Otsinguid alustasin hoidjatega, kus telefon lähen koti sisse ning ekraani kasutamine käib läbi kile. Need jäid koheselt kõrvale, tundlikkus on olematu ja nähtav pilt vilets.

väntur
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 11. 07. 2011. 11:13

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas väntur » 06. 08. 2019. 21:11

Aastal 2015 sai soetatud Aliexpressist ca15 euri eest vot sellise konstruiga telefoni lenksukinnitus, keri allapoole, seal arusaadavamad pildid. Praegu, peale ca 6000-t matkakilomeetrit, sh hulgalistel (Lätis eriti) täristavatel kruusateedel, rattaga kolakaid vastu äärekive linnasõitudel jne jne läksin sama vana telefonihoidikuga juba uue telefoniga järgmisele kasutusringile. Praegune telefon on mõõtudelt kolakas ja raske metallraamis Galaxy Note 9, eelmine oli suti väiksem metallraamis Xperia Z3. Midagi lahti ei loksu, telefoni saab siva hoidikust vajadusel kätte ning navigeerimiseks telefoni sügamine (ka sõidu ajal) igati teostatav. Telefon lebab suurel pehmel telefoni paksuse järgi valitaval kummist alusplaadil, hoidiku nurgad jooksevad telefoni nurkade peale altpoolt hoidiku nuppu keerates. Hoidik kinnitub lenksukinnitusele fikseeritava kuulpeaga, st telefoni ekraani saab igas suunas sobiva nurga alla lukustada. Soovitan sellise konstrui analoogi otsida, sest minu konkreetne ostulink ei ole enam aktiivne. Pmst midagi sellist ehk, tollel ka stemmikinnituse variant olemas.

Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

Re: Telefonihoidja

Postitus Postitas Dront2 » 06. 08. 2019. 22:22

jjanno kirjutas:
06. 08. 2019. 13:52
Tere
Jats36 kirjutas:
06. 08. 2019. 11:14
Kui loobuda mõttest stemmi külge panna siis soovitaksin sellist https://www.veloplus.ee/et/toode/nutite ... -8mm-43428 Siin pole mingit võimalust et telefon lenksult ära lendab.
Juba 3 aastat samasugust kasutanud. Peamiselt asfaltil. 5,1 tollise ekraaniga telefon püsib kenasti. Näppimiseks küll mitte ülemäära piisavalt, aga siledamatel lõikudel saab endomondo ette võluda küll. Aku pole telefonil selline, et seda pidevalt spidona kasutada.

jJanno
Kasutasin ka odavat analoogi,ainus miinus oli,et umbes viiekümnendal kasutuskorral venis puruks.Samas maksis mõne euro ja toimis väga hästi.

Vasta

Mine “Jupid”