Nahksadul igapäevasõidul

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Nahksadul igapäevasõidul

Postitus Postitas -common- » 15. 04. 2018. 10:21

Kas on keegi leidnud seoseid nahksadula kasutamise tagajärjel kiiremini kuluvate püksitagumiku vahel? :)

Kasutan Brooksi B17 nahksadulat oma matka- ja linnarattal mis küll ei oma rolli peale selle, et tegemist nahksadulaga. Sadul on igati korralik ning hooldusmäärdeid kasutanud ei ole aga enamus igapäevaselt kasutatavaid linnariide püksi tagumikudel on sadula kulumise jäljend! Matkariietest siinkohal ei räägi, sest matkates tuleb mitmeid tuhandeid kilomeetreid sadulas veeta ja sel juhul pole väga imestada midagi aga linna kilomeetreid on ikka üsna vähe.
Ühtlasi pole vahet kas tegemist teksapükste või mõnest pehmemast kangast valmistatud esemega.

Ei meenu nagu, et nooruspõlves kui rattaseljas kõvasti trambitud sai oleks kõik koolis käimise riided "ratturi embleemiga"

Kas tegemist võib olla nahksadula eripäraga? Kuigi ehk Brooksi klassikalisi nahast sadulaid kasutatakse justnimelt pigem linnaratastel kus sõitjad oma igapäevariietes.

Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

Re: Nahksadul igapäevasõidul

Postitus Postitas Dront2 » 17. 04. 2018. 21:24

Kusjuures ei ole märganud vahet riiete kulumisel. Olen vänderdanud küllaltki erinevate sadulamaterjalidega.
Erekas* oli nahksadulaga, turist...seemisnahast vms, mingi odav hübriid kunstnahast sadulakattega,cube jälle täitsa teistsuguse marerjaliga. Sõidetud erinevate tavapükstega,kulumine sõltub pigem sadulas veedetud ajast ja muidugi ka pükste materjalist. Ei tea küsija vanust,aga vbl nooruspõlves valmistati riideid kvaliteetsemast materjalist,et need ei kulunud nii kiiresti.

*ereliukas

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: Nahksadul igapäevasõidul

Postitus Postitas -common- » 18. 04. 2018. 13:26

Olen samuti sellest põlvkonnast kes alustas sealt kuskilt Ereliukasest ning võidu sõitsin hiljem Start/Sport Šosse'ga. On olnud samuti veel lisaks erinevaid rattaid aga sellist muret garderoobis ringi vaadates, et kõigil pükstel on "embleem" peal millega olen kasvõi mõne kuu vältel näiteks suvel vändanud - väga nagu pole varemalt tähele pannud. Ei ole ka nii, et kuu aega lajatan ühtede riietega igapäevaselt mitukümmend kilomeetrit.

Üritangi kaardistada kas asi võiks olla sadulas ning uus sadul võiks tuua mingit muutust kulumise juures või tasub vähem rattaga sõita :D
Iga paari kuu tagant uus püksipaar osta ei tundu ka väga loogiline.

Paar näidet:
Millet kaljuronimispüksid mille materjal on tugev, et seinal esimese hooga otsa ei saa aga rattasõit on karmim kui miski muu
Mingid Tiberlandi tavalised vabaja püksid - väga kiiresti mingi paari nädalaga oli jäädav jälg peal
+ veel mingeid erinevaid teksapükse ning erinevaid matkapükse

Isegi kui ühe tootja materjal on kiiresti kulumisele alluv siis vaevalt, et kõigil sama jama. Varjant on, et sõidan liiga palju aga ma ei ole seda varem jälginud kui ruttu midagi ära kulub.

Kasutaja avatar
suslik83
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 11. 2009. 23:33

Re: Nahksadul igapäevasõidul

Postitus Postitas suslik83 » 27. 06. 2018. 00:00

...ka mina täheldan teksade kulumist...ka b17 sadul. Võtan seda paratamatusena...fixist sossile teist sadulat seepärast ostma ei hakka.
fixed sosse, fät mongoose beast, fixed vintage pofabor, üksratas 20", monster 36".

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Nahksadul igapäevasõidul

Postitus Postitas Prommar » 27. 06. 2018. 12:49

Sadula materjali osas ei saa kaasa rääkida, pole pikemalt nahksadulaga sõitnud, aga püksid kuluvad vähem, kui materjal on natukegi veniv. Ka paljudel kitsamatel teksadel on paar prossa elastaani sees. Tavalisi teksasid olen lausa auklikuks kulutanud, minu arust klassikaline teksariie kulubki kõige kiiremini.

Vasta

Mine “Jupid”