RockShox Recon SL probleem

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
martinpoldoja
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 14. 07. 2015. 19:02

RockShox Recon SL probleem

Postitus Postitas martinpoldoja » 10. 07. 2017. 16:57

Kunagi krooniajal ostetud mtb'l oli peal RockShox Recon SL amort, millel see tüüpprobleem küljes, et hakkab õli tihendist mööda valesse kohta liikuma ja põhimõtteliselt muutub jäigaks kahvliks. Mõned korrad lasin lihtsalt tihendid ära vahetada ja siis sai paar kuud normaalselt sõita jälle, aga mingi hetk viskas üle ja võtsin ta üldse küljest ära. Nüüd on endal koht ja tööriistad olemas, kus seda remontida ja mõtlesin, et võtan ta ette. Tekkis küsimus, et mis põhjusel see õli sellest o-ringist mööda pääseb ja kas lihtsalt tiba laiem tihend ei lahendaks probleemi? Muidu olen ka kuulnud, et mingi teise amordi sisu asemele panna, siis peaks ka korda saama, aga kas ainult sisu kuskilt osta saab normaalse hinnaga?

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2361
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: RockShox Recon SL probleem

Postitus Postitas MK777 » 10. 07. 2017. 21:22

Kui tõesti tahad asja ise korda teha siis alustuseks võta amort lahti, tutvu selle sisuga, selle töö põhimõttega.
Hinda üldist seisukorda, vaata kulumisjälgi.
Järgmisena aga leia üles see koht kust/miks õli lekib ja lase vaikselt fantaasial lennata...

martinpoldoja
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 14. 07. 2015. 19:02

Re: RockShox Recon SL probleem

Postitus Postitas martinpoldoja » 10. 07. 2017. 22:07

MK777 kirjutas:Kui tõesti tahad asja ise korda teha siis alustuseks võta amort lahti, tutvu selle sisuga, selle töö põhimõttega.
Hinda üldist seisukorda, vaata kulumisjälgi.
Järgmisena aga leia üles see koht kust/miks õli lekib ja lase vaikselt fantaasial lennata...
Amort on juba juppideks võetud ja sain ka aru, kuhu õli lekib, aga kuna varem olen väga kogenud mehhaanikutel lasnud korda teha ja on lihtsalt uued tihendid pandud, siis tekkiski küsimus, et kas lihtsalt laiemast tihendist ei piisaks.

Jats36
Rattur
Postitusi: 426
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: RockShox Recon SL probleem

Postitus Postitas Jats36 » 10. 07. 2017. 22:48

Ega seda tiba laiemat tihendit ei pruugi üldse olemas olla. Eks neid o-ring tihendeid tehakse vastavalt standarditele ja järgmine mõõt võib juba liiga suur olla. Ma võtaksin mõõdud ja küsiksin siit http://www.laager.ee

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: RockShox Recon SL probleem

Postitus Postitas erikr » 10. 07. 2017. 22:58

Ma tellisin ürgaegse MNT kaelakatele uued O-ringid Alas Kuulist. Seal täitsa lai valik tundub olevat ...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: RockShox Recon SL probleem

Postitus Postitas arnea » 10. 07. 2017. 23:03

Minul on see tihend pigem kahe aasta kui kahe kuu tagant lekkima hakanud. Kord paari aasta tagant võiks hoolduse ikka teha ja siis ka tihendi vahendada. Tihendi mõõt on muidu 12x3.5.

martinpoldoja
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 14. 07. 2015. 19:02

Re: RockShox Recon SL probleem

Postitus Postitas martinpoldoja » 11. 07. 2017. 12:18

arnea kirjutas:Minul on see tihend pigem kahe aasta kui kahe kuu tagant lekkima hakanud. Kord paari aasta tagant võiks hoolduse ikka teha ja siis ka tihendi vahendada. Tihendi mõõt on muidu 12x3.5.
No eks normaalne oleks jah, et kestab kauem :D Aga seda olen juba kahelt mehhaanikult kuulnud, et see amordiseeria oligi sellise tüüpveaga tehasest tulnud ja et enamus vahetab lihtsalt sisu ära mingi muu amordi omaga.

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: RockShox Recon SL probleem

Postitus Postitas arnea » 11. 07. 2017. 14:41

Hmm. Ma ei tea millega nad seda siis vahetavad. Võibolla on sellel konkreetsel amordil selle kolvi servad eriliselt teravad vms. Sellise kolvi, mille sees tihend kaks aastat vastu peab võin ma anda. Äkki ongi parem. Tihendid ainult vajavad vahetamist.

martinpoldoja
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 14. 07. 2015. 19:02

Re: RockShox Recon SL probleem

Postitus Postitas martinpoldoja » 11. 07. 2017. 18:54

arnea kirjutas:Hmm. Ma ei tea millega nad seda siis vahetavad. Võibolla on sellel konkreetsel amordil selle kolvi servad eriliselt teravad vms. Sellise kolvi, mille sees tihend kaks aastat vastu peab võin ma anda. Äkki ongi parem. Tihendid ainult vajavad vahetamist.
Homme viin ühe hawaii spetsi juurde, vaatan, mis ta diagnoosib ja kas on uut sisu vaja või mitte.

Vasta

Mine “Jupid”