Nagin pedaalides

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 27. 05. 2005. 10:43

Ma ei hakka uut "nagina teemat" tegema.

Tükimat aega on vaevanud salapärane nagin ja kriuksumine. Kui sõitma hakata, pole midagi kuulda, kuid peale u 30 min-1h hakkab pihta. Olen jälginud ja...kriuksumine toimub siis, kui vasak jalg hakkab üles liikuma ja nagin siis, kui vasak jalg alla liigub. Väntan kiiremini, toimub asi kiiremini. Olen proovinud, et kui vasakut jalga äkki ja kõvemini üles tõmmata, on kriuksumine ka tugevam. Kui vasaku jala pedaali küljest lahti võtan, nagin ja kriuksumine kaob. See laseb oletada, et probleemiallikaks on pedaal. Aga kuidas? Mis ma temaga ette peaks võtma? Hoolduses kurtsin muret. Ei osatud muud teha, kui võeti pedaal lahti ja määriti ära. Ei aidanud.

Imelik on niimoodi sõita. Kui mõnega koos sõita, siis kõla järgi võib ta küll arvata, et ma ei oska oma ketti õlitada.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 27. 05. 2005. 10:48

Green_Day kirjutas:Ma ei hakka uut "nagina teemat" tegema.

Imelik on niimoodi sõita. Kui mõnega koos sõita, siis kõla järgi võib ta küll arvata, et ma ei oska oma ketti õlitada.
kui on uus jutt siis on mõistlik teha uus teema.

oletan, et kriuksub-nagiseb kingatald pedaalil. endal on uued diadora scorpioned, tallamaterjal elastsem (pehmem) kui vanadel, umbes 20-nda sõidukorra järel hakkasid pedaalidel kriuksuma. olen leppinud sellega.

võib ka muidugi olla mingi cleati ja pedaali omavaheline teema.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 27. 05. 2005. 10:50

endal läks mõte kahes suunas: 1) kas koonused lahti (kui seal on üldse koonuseid) või 2) pedaal on vända otsas kuidagi kahtlaselt (lahti näiteks :?: ). Vaata / katsu kas pedaal loksub telje peal. Kui loksub, siis on asi selles. Võibolla oleks pidanud ka puhastama põhjalikult, mitte ainult uut määret panema :shock:

Muudatus: Hehh - king ja pedaal ka muidu omavahel võivad kriuksuda (ei tulnud enne selle peale kui lugesin erikr postitust). Tegelikult on mul ka omal selline asi, et teatud tingimustes kinga tald hakkab kriuksuma vastu pedaali. Samas pole see nii häiriv, et ma selle pärast midagi ette võtaks.
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Aare
Rattur
Postitusi: 160
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Postitus Postitas Aare » 27. 05. 2005. 11:51

Olen endal sama probleemi korduvalt lahendanud pedaalivedrude õlitamisega. Tavaliselt hakkavad just pedaaalivedrud nagisema, kui sinna tolmu/pori koguneb.
Alguses tundub tõesti, et pedaalitelg või keskjooks justkui nagiseks.
Proovi äkki aitab!

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 27. 05. 2005. 17:44

Ei tea mis peadaalid sul on, kuid enda Time pedaalidel on kah väike "laululind" ära eksinud. Nuputasin mis ma nuputasin ja ise jõudsin järeldusele, et see on see kummitihend, mis sopa pedaali seest eemal hoiab, mis laulab.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Nastix
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 28. 09. 2003. 17:17

Postitus Postitas Nastix » 29. 05. 2005. 22:32

Endal ka vaheapeal selline jama esinenud (pedaalideks TIME Alium) ja siiani olen selle lahendanud niimoodi, et lasen vedrude ja selle kummitüki peale natuke WD40, igatahes siiani on aidanud.
Signature not found, please try later!

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 29. 05. 2005. 22:55

Endal oli ka täpselt selline probleem!
Täna hakkasin siis lähemalt uurima mis jama see on ja jõudsin järeldusele,et see rattakinga all oleva jublaka :) vahel on liiv ja muu jama!Keerasin siis lahti selle jublaka ja lasin natuke õli vahele ja nüüd seda naginat enam ei ole! :D

Vasta

Mine “Jupid”