Sram Rocket käiguhoovad

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Melka
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 26. 09. 2004. 00:21

Sram Rocket käiguhoovad

Postitus Postitas Melka » 22. 05. 2005. 21:30

Kas kellelgi on kogemusi Sram Rocket käiguhoovadest? Paistavad päris huvitavad ja käiguvahetusel peab kasutama ainult pöialt ja s6rmed jäävad vabaks piduri kasutamiseks.
Siin on veel link Srami lehekyljele: http://www.sram.com/en/sram/mountain/21 ... rigger.php

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Sram Rocket käiguhoovad

Postitus Postitas KristjanS » 22. 05. 2005. 21:40

Melka kirjutas:Kas kellelgi on kogemusi Sram Rocket käiguhoovadest? Paistavad päris huvitavad ja käiguvahetusel peab kasutama ainult pöialt ja s6rmed jäävad vabaks piduri kasutamiseks.
Siin on veel link Srami lehekyljele: http://www.sram.com/en/sram/mountain/21 ... rigger.php
kõik kuuluvad trigger sarja ja on tõesti mõnusad.ei oma, küll aga näpitud neid piisavalt :wink: 8)
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

surfdude
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 24. 03. 2004. 11:33

Postitus Postitas surfdude » 23. 05. 2005. 12:55

olen katsetanud-sõitnud, mugavad :wink:

Matthias
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 15. 01. 2005. 17:30

Postitus Postitas Matthias » 26. 05. 2005. 20:56

ise igatahes selliseid ei soovita, kuna juba esimesel paaril sõidul linnavahel juhtus pidevalt, et pöial veits libises ja vahetas kogemata käiku, maastikukülastusel läks asi päris hulluks ning kiiremas korras õnnestus need gripshiftide vastu välja vahetada, mis minu arust konkurentsitult parim käiguvalitsaliik - eelis tuleb välja just tehnilistes kohtades ja järkudel tõusudel, kust ilma käigu vahetamiseta läbi ei pääse, samas võib lenksust korraks pöidlaga lahti lastes esiratas alt ära minna, samuti saab kombineeritult heade srami vahetajatega korraga kasvõi 8 käiku väiksemaks/suuremaks minna

Melka
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 26. 09. 2004. 00:21

Postitus Postitas Melka » 26. 05. 2005. 21:06

Pean veel katsetama s6bra rattal neid hoovasid enne l6plikut otsust. Ta pole neid veel ainult rattale kylge pannud.

reimers66
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 28. 10. 2003. 12:36

Postitus Postitas reimers66 » 26. 05. 2005. 22:55

mina isiklikult eelistaks Shimano rapidfire sarja nendele sramidele! olen näppinud neid kuid tundusid imelikud eriti käiguvahetamise osas
BIANCHI ASSET 3000SL
album_personal.php?user_id=496
Tel. 5170557

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 27. 05. 2005. 10:01

Kas pöial ära ei hakka väsima? Shima rapidfire oleks nagu kasutajasõbralikum ja mugavam.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 27. 05. 2005. 11:00

mono-cyclist kirjutas:ise igatahes selliseid ei soovita... pöial veits libises ja vahetas kogemata käiku, ..samas võib lenksust korraks pöidlaga lahti lastes esiratas alt ära minna
Omal läheb 2 hooaeg rocket triggeritega ja pole pöidlaga probleeme. Lükkasin triggerid võimalikult lenksu keskele, saan vahetamisel hakkama ainult pöidlaotstega ja mingit käe haarde vähenemist/nõrgenemist ei teki. Nimetissõrm nagunii koguaeg piduril, eriti linnasõidul
Mu meelest tore alternatiiv rapidfire, gripshifti ja dualactioni KÕRVALE.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 27. 05. 2005. 19:18

Triggerite kohta veel niipalju, et Sram'i poolt laialdaselt kasutatud 1:1 ülekandesüsteem peaks teoreetiliselt kajastuma selles, et Triggereid tuleb korralikult vändata tõsisemal maastikul. Need Rocketid küll 2:1, seega saab kasutatada ka Shimadel, aga siiski. Või on hoopis vastupidi, et peab kange 2:1 puhul veel rohkem käiama :?:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 03. 06. 2005. 11:40

urmo kirjutas:1. Triggerite kohta veel niipalju, et Sram'i poolt laialdaselt kasutatud 1:1 ülekandesüsteem peaks teoreetiliselt kajastuma selles, et Triggereid tuleb korralikult vändata tõsisemal maastikul.
2. Need Rocketid küll 2:1, seega saab kasutatada ka Shimadel, aga siiski. Või on hoopis vastupidi, et peab kange 2:1 puhul veel rohkem käiama :?:
1. Ülekanne, 1:1 mida kasutab Sram või 1:2 mida kasutab Shimano jt, ei ole seotud Srami triggerite eeliste/puudustega. Mõlemad süsteemid töötavad laitmatult ja tavakasutaja soovib vaid, et käiguvahetus teda raskel hetkel alt ei veaks. Ja Sram Rocket triggerid ei vea, vahetavad tagant ka raskel tõusul probleemideta.
2. Saan su jutust aru sedamoodi, et ise kasutad keeratavaid srami käepidemeid ja oled vaimustuses võimalusest *kõristada* tagakäike servast serva. Kus ja kui palju seda äärest-ääreni varianti vaja läheb :roll: Ise oskan enamasti hinnata ettetuleva tõusu raskusastet ja valida sobiv esihammakas. Tagavahetusega tõusul pole mingeid probleeme.
3. Kui srami triggerid oleks kehv *business plan*, siis ei teeks Sram triggerite XO varianti, vaid piirduks 3.0-ga. Lisaks kostub sahinaid, et 2007 tuleb Sramilt ka 1:2 ülekandega triggerXO analoog.

mart@ SramRocketTrigger + GoreRideOnUltralight + LowNormalXT kombinatsiooni rahulolev tarbija
Viimati muutis mart, 03. 06. 2005. 15:46, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 03. 06. 2005. 13:46

1)1:1 ülekanne ei ole puudus, vaid tähendab, et kange peab Shima omadest veel rohkem liigutama, mis on IMHO suht tüütu.
2)Kasutan jah SRAM'i keeratavaid valitsaid (Gripshifte). Mulle meeldib jah äärest ääreni neid keerata, kuna peaaegu kunagi ei pane eest muud hammakat kui keskmist. Kui ees on keskmine ja taga 32-11 kassett, veab ilusti üles peaaegu kõigist tõusudest ja et sirgel 2-9-ga hätta jääda, peab kiirus päris korralik olema, pealegi eelistan ma kiirel sõidul rohkem kerimist kui suure rauaga kangutamist. Vaja läheb näiteks Nõmme metsas, treeningsõidul.
3) Triggerid ei ole muidugi kehv mõte, vaid paljud inimesed eelistavad nendega sõita. Ise suhtusin ka kunagi umbusklikult Gripshifti, aga olen aru saanud, milline eelis on neil raskemal/vaheldusrikkamal maastikul, kuna nendega saab ikka kiiremini vahetada kui Triggeritega

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 03. 06. 2005. 15:15

urmo kirjutas: Ise suhtusin ka kunagi umbusklikult Gripshifti
Ma olin kah kunagi valiku ees, kas lenksuvahetajaks Suntour-i MT või Wishbone. Valisin esimese. Olin väga rahul.
Kui too nimi sulle mitte midagi ei ütle :wink: , siis vt lk7:
http://www.mtb-kataloge.de/Bikekataloge ... Tour93.pdf
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

MadisL
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 14. 04. 2004. 21:25

Postitus Postitas MadisL » 03. 06. 2005. 16:02

urmo kirjutas:1)1:1 ülekanne ei ole puudus, vaid tähendab, et kange peab Shima omadest veel rohkem liigutama, mis on IMHO suht tüütu.
Ma küll ei ole SRAM-i trigereid kunagi käes hoidnud, kuid kas shifteri "kangilt" trossile on 1:1 ülekanne? Milliselt punktilt kangil?

Kui tross liigub rohkem ei tähenda veel, et kangi peab rohkem liigutama. Ma oletan, et shifteri kangi ülekanne trossi suhtes on 1:1 ja 1:2 shifteritel erinev, ehk siis käiguvahetuseks vajalik kangiliigutuse pikkus võiks olla rocketitel ja triggeritel sama olla. Keegi, kes mõlemaid käes on hoidnud, võiks täpsustada .

ErikT
Testisõitja
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:36

Postitus Postitas ErikT » 03. 06. 2005. 16:10

Õige varsti installin Triggerid enda baigile peale ja katsetan oma käega.

Arno
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 26. 05. 2004. 17:07

Postitus Postitas Arno » 03. 06. 2005. 16:21

Ärge usaldage ühepäevast katsetust. Ma oleks ka peaagu läinud Srami triggereid esimese sõidu järel gripshiftide vastu vahetama. Aga sellega harjus suurepäraselt. Asjaolude sunnil sõitsin eile just teist päeva Shimanoga ja no ei saa üldse pihta asjale, täielik absurd. Ja üldse see XT (paari aasta tagune) on ka saast võrreldes Sram 7.0'ga juba. OT ja IMHO aga ma ei saanud ütlemata jätta ..

saamuel
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 02. 05. 2005. 13:06

Postitus Postitas saamuel » 10. 10. 2005. 10:19

ErikT kirjutas:Õige varsti installin Triggerid enda baigile peale ja katsetan oma käega.
On olnud piisavalt aega kasutada - ehk kommenteerid? Eelised ja eriti just puudused?
Kuna on plaanis vigased valitsad välja vahetada ning valida on Sram Rocketi ja Shimano LX-i vahel... kas Rocketid ikka toimivad piisava täpsuse-kiirusega?
A'Lleaaa!!!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2470
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 10. 10. 2005. 10:25

Mina töötasin välja (puht juhuslikult) täiesti uudse triggeriga vahetuse süsteemi. Väiksema peale vahetad nimetis sõrmega, suurema poole pöidlaga. selleks pead sa triggerit keerama veidi üles poole. Nii on eriti mugav sõitta - näpud on pidebvalt grippi ümber. Olen terve selle hooaja nii sõitnud - toimib suurepäraelt.

ErikT
Testisõitja
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:36

Postitus Postitas ErikT » 10. 10. 2005. 10:32

Katsetamiseks on tõesti aega piisavalt olnud. Peale installisin asjad augusti algul ja olen nendega täiesti harjunud. Algul oli väike probleem leida neile sobiv asend. Kippusin nimelt pöidlaga tegema tahtmatuid vahetusi. Praegu on asend ideaalne. Pöidlaga vahetama õpib imekähku ja pärast tundub see ainuke õige vahetusevariant. Ennem kasutasin XT hoobasid. Vahetused on täpsed ja toimivad väga hästi. Kui valik lx ja srami vahel, siis ise eelistaks srami.
Flat is Boring

Vasta

Mine “Jupid”