vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Zorg
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 02. 2017. 21:22

vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Postitus Postitas Zorg » 15. 02. 2017. 22:13

Tervist
Tagumine käiguvahetaja hakkab vaikselt ära koolema. Neetidel lõtkud sees ja vedrud väsinud. kevadeks tahaks ratta ilusti jooksma saada. Aga 8 käiguliste aeg vist hakkab vaikselt otsa saama. Seega soovitage parimat 8 käigulist tagavahetajat mis meil siin veel saada on. Praegu on rattal alivio. Deoret 8 käigulist ei leidnud üldse. Kas on võimalik panna 9 käiguline käikar ja regullida nii, et kodarasse miskit ei lähe? Samas 9ne on kitsama ketiga kas 8 käigulise kett mahub 9 käigulise käikari litritele jooksma? Sram tootevalikust ei tea ma miskit, kui seal on midagi mõistliku siis andke teada mida ma võiks vaadata.

Ja amordi mantsetid on läbi, vihm sajab sisse :D Ning puksid kah loksuvad. Oleks vaja uut esimest amorti ja ketaspiduri kinnitusega hind võiks olla kuskil 100 no 200 on max Ega ma nendest amortidest midagi ei tea. Ise vaatasin seda http://www.veloplus.ee/et/toode/esiamor ... alge-29208 Samas ei pea olema lenksult lukustav. Mida peaks selle hinnaklassi amordil üldse vaatama või uurima? Et kui saaksin teilt mingi margi või mudeli siis teaksin mida poodidest küsida?

Ja kui juba siis juba

Mõtlesin V pidurid välja vahetada hüdrauliliste ketas pidurite vastu. Näiteks selliste vastu http://www.veloplus.ee/et/toode/pidurid ... e-f-r-2102 Lugesin siin ennem et mingid Shimano hüdraulilised pidid tehase defektida olema. Kuidas ma seda tuvastada saaks? Kas ketaspiduritel on erinevad kinnitused mida peaks jälgima? Raamil on taga horisontaal torul ja ka ülesse jooksval torul ketaspiduri kinnitused olemas.

Eelmine aasta sai teadlikult siuksed jooksud ostetud kus rummul ketaste kinnitused olemas

Ratas mul suht vana aga teenib hästi
http://www.merida-bikes.com/en_int/bike ... v-396.html

Enamasti sõidan aastaringselt tööle ja koju ning matkadel. ehk siis rahulikult asvaldil, kruusal, metsas, põllul ja liivas. võistlustel ei käi
Jupid võiks olla pigem pommikindlad kui kergekaalulised.

Tänud ette. (y)

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2360
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Postitus Postitas MK777 » 15. 02. 2017. 22:29

Taoline uuendus on liiga kulukas. Mõistlikum oleks terve ratas välja vahetada.

Zorg
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 02. 2017. 21:22

Re: vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Postitus Postitas Zorg » 15. 02. 2017. 22:34

ma ise arvasin et 500.- oleks eelarve. selle raha eest ma samade juppidega ratast ju ei saa.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Postitus Postitas Miki-Hiir » 16. 02. 2017. 08:46

Vabalt saab, müüd lisaks praeguse maha ja uut ostes jääb raha ülegi.
Poodides on eelmise aasta mudelitele hetkel umbes 30% ale, alati võib ka kasutatud ratta poole vaadata. Aga uus on uus.
Praegune 8-käiguline on sul ilmselt ikka päris vana ratas, kindlasti mitte su lingil toodud 2014a (mis on 9-käiguline). See tähendab, et ka kõik muu on ilmselt üsna väsinud.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 657
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Postitus Postitas j6ukur » 16. 02. 2017. 09:21

8 ja 9 käigulistel shimano tagakäikaritel on sama "shift ratio" (Shimano Standard 1.7), st säästulahenduse puhul vaheta lihtsalt tagakäikar "9käigulise" vastu. 9sp üleminek eeldab juba lenksule uut käiguvalitsat, mis vana ratta puhul muutub mõttetult kalliks. Kasutatud amordi ja ketaspidurid saad siit foorumist mõistliku hinnaga - uusi pole vanale rattale mõtet osta.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Postitus Postitas erikr » 16. 02. 2017. 10:46

7/8 speed tagavahetajaid saab Eestistki poest, nt V+.
http://www.veloplus.ee/et/toode/tagavah ... acera-2336
Ilmselt ka HE, Fixus jne.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Postitus Postitas citybike » 16. 02. 2017. 13:27

Soovitaks ka 100 EUR-i eest see realiseerida ja siis lisades 500 juurde saad näiteks juba CW 100 ja uuena.
http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-m ... hall-39419

Muidu korda tehes vast soodsama amordi ja käiguvahetaja ehk ka keti ja pidurite tegemisega peaks ehk mingi 150 EUR-ga hakkama saama.

Zorg
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 02. 2017. 21:22

Re: vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Postitus Postitas Zorg » 16. 02. 2017. 19:28

Tänan kaasamõtlemast.
Uue ratta ostan kindlasti kunagi. Aga mitte veel ja ratast müüki ei pane kuna peres on kasvav laps kes saaks paari aastapärast selle omale. Vist tõesti pole mõtet 500.- selle ratta alla panna, Et siis muretsen vast mõne odavama amordi, uue käikari ja kasetti ning keti, võibolla ka keskjooksu. Aga ketaspidureid tahan ikka :D

Siin privas tuli selline pakkumine Avid Elixir Cr 100.-

viewtopic.php?f=143&t=55791

Et kas see sobiks mulle, Kas ketaspidurid on kõik ühesuguste kinnitustega või on mingid erinevad standardid?


Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2360
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Postitus Postitas MK777 » 16. 02. 2017. 21:46

Võta ikka hoog maha...

Ma soovitaks jätta antud ratta ikka muudatusteta. Las need V-pidurid jäävad. Tee vaid tähtsamad asjad ära: tagavahetaja, kassett, kett, keskjooks ja vajadusel vändad. Ka 8-se süsteemi kuluosad on odavamad kui 9-se omad.
Kui amort on täitsa läbi siis võid alternatiivina vaadata ka jäika esiharki, mis on omakorda muredest täiesti vaba.

Ketaspidrurile ülemineku väljaminekud on umbes sellised:

1) jooksud 70-120€ (kasutatud)
2) 28" vedrukas (või jäik esihark) ketta kinnitusega 30-50€ (kasutatud)
3) ketaspidurid 50-100€ (kasutatud/uued)
4) kaasnevad tööd (voolikute parajaks tegemine, esihargi vahetus, muud üllatused) 30-50€

Kui väga veab, siis parimal juhul on väljaminek 180-200€, kuid ei tasu unustada võimalusest jõuba lausa 300€ piirini.

Seitse korda mõtle ja üks kord tee! :)

Zorg
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 02. 2017. 21:22

Re: vaja uut käikarit amorti ja pidureid

Postitus Postitas Zorg » 17. 02. 2017. 00:10

Eelmine aasta sain rattale siuksed jooksud kus rumm on ketaspidurite jaoks ja pöid V piduritele. Seda ennem mainisin kah. Ja kuna esiamort tuleb naguinii vahetusse. Siis mõtlesingi ketaspidurite peale.

Eelmine kevade tegin. kassett, kett, keskjooks ja vändad 80.- kanti olid siis need jupid kõik kokku. Täna just uurisin et mõned hammakad on suht kulund juba üle 4000 olen nende juppidega maha sõitnud. eks seeaasta kevad tuleb sama asi teha naguinii. Käiguvahetajaks panen acera 8k

Vasta

Mine “Jupid”