sodikaitse kahvlile

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
bambino
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 27. 05. 2004. 19:31

sodikaitse kahvlile

Postitus Postitas bambino » 25. 04. 2005. 19:58

Tere.

Kas keegi teab mõnda nippi või toodet, millega takistada sodi ja vee sattumist kahvli torusse? Olles praegu põhjalikuks hoolduseks kodus kaks ratast lahti võtnud, on mõlema kahvli toru seest liivane ja roostega kaetud. Iga puhastamise ajal kahvlit alt võtta ei viitsiks. Porilaudu ka ei kasuta. On ehk mingi kork, mis toru alla ette käib või kuidas teie kogemused antud teemaga on?

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 25. 04. 2005. 21:59

Mul on amordil vist "käbi" ees.

oru
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 27. 01. 2005. 22:46

Postitus Postitas oru » 25. 04. 2005. 22:09


cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 25. 04. 2005. 22:29

Ma sain aru, et jutt käib sellest torust, mis jookseb läbi kaelakausside - steerer? Käbi on see vidin, mille külge kinnitatakse amordi porilaud, näiteks SKS oma.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: sodikaitse kahvlile

Postitus Postitas mart » 25. 04. 2005. 22:56

bambino kirjutas: kahvli toru seest liivane ja roostega kaetud.... Porilaudu ka ei kasuta.... On ehk mingi kork, mis toru alla ette käib või kuidas teie kogemused antud teemaga on?
Näed kolli seal, kus teda pole. Kahvli/steereri toru on sinu rattal niiii paksu seinaga, et muretsemiseks pole põhjust. Toru ju alt lahtine ja saab *hingata*, seega roostetamise protsess on suht pärsitud.
Kui ikkagi tahad roostetamist vähendada:
1. SKS pakub porilaudu, mis kinnituvad käbiga steereri alumisse auku. Tahad, paned porika külge. Ei taha porikat- jääb käbi enam-vähem toruõõnsust katma.
2. Pesed/leotad toru puhtaks, katad roostetõrjega/tsinkspray-ga/tavotiga. Siis lööd punniks ette miski sobiva korgi - shampus, vein jms.

PS. mu meelest on palju muret tekitavam korrodeerumisprotsess juhul, kui raami keskjooksu all olev auk on ummistunud või puudub üldse. Kõik vesi, mis sadulatoru ja muude raamiaukude/avade kaudu raami sisse jõuab, hakkab himuga keskjooksu ja raami keermeid järama.
:wink:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

bambino
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 27. 05. 2004. 19:31

Postitus Postitas bambino » 25. 04. 2005. 23:25

ok streeterile punn ette ja korras.
mart kirjutas:PS. mu meelest on palju muret tekitavam korrodeerumisprotsess juhul, kui raami keskjooksu all olev auk on ummistunud või puudub üldse. Kõik vesi, mis sadulatoru ja muude raamiaukude/avade kaudu raami sisse jõuab, hakkab himuga keskjooksu ja raami keermeid järama.
Vaatasin, et ühel rattal tõesti keskjooksul auku pole. Ja keskjooksu välja keerates oli see ka päris liivane ja punane. Kas oleks mõistlik see auk sinna ise puurida? Kui jah siis kuhu ja kui suur. Või peaks peale vihmase ilmaga sõitmist sadula välja võtma ja raami tuulutama?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 25. 04. 2005. 23:39

bambino kirjutas: Vaatasin, et ühel rattal tõesti keskjooksul auku pole. Ja keskjooksu välja keerates oli see ka päris liivane ja punane. Kas oleks mõistlik see auk sinna ise puurida? Kui jah siis kuhu ja kui suur. Või peaks peale vihmase ilmaga sõitmist sadula välja võtma ja raami tuulutama?
auk on tavaliselt ca 4-5mm. Puurid võimaluse korral täpselt keskjooksu alaosa keskele. Kui ära ummistub, siis sorgid ntx kodaraga lahti. Mingit spetsiaalset raami *tuulutamist* pole vaja.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

reimers66
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 28. 10. 2003. 12:36

Postitus Postitas reimers66 » 27. 04. 2005. 14:51

kui ratas lihtsalt seisab (ntx talvel) siis on ka mõtekas sadulatoru ära võtta et raam saaks hingata
BIANCHI ASSET 3000SL
album_personal.php?user_id=496
Tel. 5170557

Vasta

Mine “Jupid”