Porilauad maanteerattale?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
ares
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 16. 05. 2003. 17:46

Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas ares » 09. 04. 2005. 00:45

Nimelt siis probleem, otsi palju tahad aga ei saa sellised porikaid mis mnt-linnarattale peale läheksid. Vaja sellised peenemaid (vene turistidel olid sellised peal) mis mahuvad MNT pidurite vahelt läbi, on täispikad ja lisa kinnitustega. MTB ratastele müüakse küll aga peenemaid pole veel näinud.

Äkki oskab keegi aidata nõuga kus selliseid isendeid leida peale prügimäe ja ise ei viitsi plekki ka lõikama hakata :P

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 09. 04. 2005. 00:53

Kindel idee plekist porilauad just soetada ? isiklikult kasutan enda Hybriidi peal tiba laiemaid Auhtori esindusest ostetud V-Brake plastist pori laudu, siiani olen sisuliselt kuiva seljaga hakkama saanud, v.a. miski eriline "kolisev" maastik.. Ainuke ikaldus on see, et esimese käiguvahetaja ajab igast tundmatuid olluseid täis.. Aga eks targemad soovitavad midagi :)
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas Kuldar » 09. 04. 2005. 06:41

ares kirjutas:
Äkki oskab keegi aidata nõuga kus selliseid isendeid leida peale prügimäe ja ise ei viitsi plekki ka lõikama hakata :P
NRP - korralikud mnt-porikad
Velospets - pikad SKS-i mnt/hübriidi porikad
jne.

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 09. 04. 2005. 17:04

fax kirjutas: Kindel idee plekist porilauad just soetada ? siiani olen sisuliselt kuiva seljaga hakkama saanud
sõber selja taga sul nii õnnelik ei oleks jälle :roll:

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 10. 04. 2005. 11:42

Ma arvan, et neid mitmekihilisi porikaid saab edukalt pidurite kohast vajadusel modifitseerida.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 17. 04. 2005. 17:49

Jah, hübriidile lähevad igasugused porilauad alla, aga maantekatele ei mahu nad naljalt pidurite, ratta ja raami vahele ära.
5aastat tagasi oli mul Nishiki maantekas, algul olid sellel Turisti porilauad. Aga need olid väga ebakvaliteetsed, roostetasid ja vibreerisid puruks, alatasa oli vaja neid painutada, et nad vastu kummi ei käiks. Uued porilauad sain Soomest sõbra käest ja sealgi polnud tagumisi porilaudu saada. Tõin omale 3 esimest, tagumise neetisin kahest esimesest kokku. Need olid tõesti head, kerged ja peened plekkporilauad.
Ehk siis tuleb korralikke võidukaporilaudu piiri taha otsima minna.
mustal taustal helendab must vari

rivos
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 02. 04. 2010. 00:42

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas rivos » 04. 09. 2014. 13:36

Sügise peatse saabumisega tõstatan uuesti. Mida maanteekal kasutada, et sopast võimalikult puhtaks-kuivaks jääda?

Seni on silma jäänud SKS Raceblade ja Crud Roadracer mk2.

On kogemusi, mis nende head-vead ja mida peaks jälgima või üldse miski kolmas lahendus parem?
Viimati muutis rivos, 04. 09. 2014. 15:13, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas siim_s » 04. 09. 2014. 14:36

Crud Roadracereid olen kasutanud, kiidan heaks. Paigaldamine võtab aega ja niisama lihtsalt neid edasi-tagasi ei tõsta, aga kui peal on, siis toimivad eesmärgipäraselt, näevad head välja ja on KERGED! :D

vello.kluber
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 06. 04. 2014. 15:24

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas vello.kluber » 04. 09. 2014. 15:20

siim_s kirjutas:Crud Roadracereid olen kasutanud, kiidan heaks. Paigaldamine võtab aega ja niisama lihtsalt neid edasi-tagasi ei tõsta, aga kui peal on, siis toimivad eesmärgipäraselt, näevad head välja ja on KERGED! :D

Endal ka täpselt sama kogemus: Jube kerged, hoiavad kõik sopa eemal ja sõber taga on ka rõõmsa näoga.
Ja mis veel hea on nende puhul et pidurduspinna kohale käivad väiksed harjased , mis selle kuiva ja puhta hoiavad- vajalik eriti carbonpöiaga jooksude puhul.
Install ka suht lihtne.
Ideaalne (ja mu meelest lausa ainuke) varjant kui on kasaegne carbonratas.
soovitan.
ainuke häda on et meil ei müüa neid.
tuleb UK-st tellida.

varjant
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 04. 09. 2014. 15:52

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas varjant » 04. 09. 2014. 16:00

vello.kluber kirjutas:varjant
Tere!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas erikr » 04. 09. 2014. 16:12

varjant kirjutas:
vello.kluber kirjutas:varjant
Tere!
Ma eelistan, et kahestunud isiksused jätaksid oma teise mina kappi ja toimetaksid siin foorumis edasi oma senise mina alt.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas Viljar V » 04. 09. 2014. 19:27

need roadracerid on tõesti päris huvitavad, oleks endalegi vaja.
Kas on plaan äkki kuskilt ühistellimine teha?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas erikr » 04. 09. 2014. 19:43

Crude Roadracer tundub iseenesest lihtsam paigaldada ja maha võtta.
Küll aga vajab ta paigaldusek piisavalt ruumi kummi ja raami/kahvli vahel.

Minul näiteks on minimaalne õhuvahe 23 mm kummiga kahvli ja kummi vahel, seega on kasutatav vaid raceblade, mis koosneb kahest, kummalgi pool kahvlit paiknevast osast.

2 hooaega olen nüüd Raceblade'i kasutanud ja toimivusega igati rahul.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

snaxez
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 08. 10. 2010. 17:06

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas snaxez » 05. 09. 2014. 07:44

Kes roadracereid tahab omale, siis bike-discountis täiesti saadaval. Foorumis tehakse aegajalt ühistellimusi.
http://www.bike-discount.de/en/buy/road ... wg_id-1506

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas mtm » 06. 09. 2014. 09:46

Kasutan 3 aastat mitmel rattal SKS Raceblade Long'e ja olen väga rahul. Kui kinnituskronsteinid pidurite ning kiirkinniti all paigas võtab porika külgepanek või mahavõtmine aega aeglasemal tegelasel umbes 20 sekundit. Paljudel on porika kronsad aastaläbi küljes aga nende sügisene külgepanek ja kevadine mahavtõtmine ei võta ka üle 5 minuti aega. Porilatakat olen umbes 10 cm pikendanud kuna muidu tagasõitja nägu kuid ka omad kingatallad kuivaks ei jää.

Roadraceriga kogemus puudub aga vaadates pilte ja esitlusi tundub, et:
- minu ratastel ei mahuks need porikad esikahvli alt läbi, SKS-il on pidurite alla kinnitatav plekist kronsa mis minnes kahvli alt läbi jääb ka vaid 2 mm kaugusele kummist, siin aga plastist porikas mis paksem,
- ka need porikad pole nii pikad, et tagasõitja nägu ja oma kingapõhjad kuivaks jääks aga porilatakate paigaldamine/ pikendamine tundub keerulisem kui SKS-il millel saab pikenduse panna olemasoleva lataka kinnituse alla auku porikasse puurimata (puuritud august läheb porikas varsti katki), kui vaadata video https://www.youtube.com/watch?v=4DnKLPTfeDY#t=36 25. sekundil olevat kaadrit siis jääb porikas mõnel rattal nii kõrgele, et piisavalt pikendada ei saagi,
- porikate paigaldus ja äravõtmine tundub olevat oluliselt aeganõudvam kuna pole mitte kilk-kiinitus nagu SKS-il vaid tuleb kruve keerata ning porikat raami vahelt välja tirida või tagasi toppida,
- kinnitus paistab olevat vedel kuna porika vänderdamise vähendamiseks on vaja paigaldada vastu pidurduspinda käivad pilestrip-id, Raceblade Long'il see vajadus puudub.

SKS Raceblade Long'i saab ka Eestist hea hinnaga: http://proshop.ee/index.php?id_product= ... er=product .

rivos
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 02. 04. 2010. 00:42

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas rivos » 08. 09. 2014. 10:10

Aitäh soovituste-kommentaaride eest. Nüüd tuleb rattal strateegilised kohad üle mõõta ja sobiv välja valida.

Pole küll see foorum, aga kui kellelgi emb-kumb mudel üle, võib pakkuda.

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas Viljar V » 10. 10. 2014. 14:58

Nii, jagan pisut kogemust.
Käisin Hawaiis ja tõin koju SKS Raceblade long-id, letihind 39.90.-
Paigaldamine üsna lihtne, saab vast 15 minutiga tehtud, vaja kahte kuuskanti.
Eemaldamine paigaldamine eeldusel, et kinnitusklambrid rattal küljes võtab aega max 1 minuti.
Õnnestus ka kerge 50+ kilomeetrine märja ilmaga prooviring teha, teele jäid: poriloigud, sutsakas kruusateed, sile ja pinnatud asfalt, ning üpris treppis pinnatud teelõik.
Esimene mulje väga positiivne, jalad ja selg jäid kenasti kuivaks, isegi suurematest poriloikudest läbi veeredes jäid jalad veest puutumatuks, raputamisel midagi ei logisenud/kolisenud, vastu ei käinud, väga superlux.

Isiklikult tooks miinuseks tagumise porika, täpsemalt osa sellest, pildil noolega näidatud osa võiks tegelikuses olla pikem ja ulatuda isegi päris alla välja. Aga samas tundub, et see lühem osa teeb oma töö ära ja nagu öeldud, jalad püsivad kuivad.

Pilt

Pilt

vello.kluber
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 06. 04. 2014. 15:24

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas vello.kluber » 02. 12. 2014. 21:50

Kui kedagi huvitab siis mul 1 komplekt on pakkuda.

viewtopic.php?f=144&t=53026

parimat

jaanush
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 27. 08. 2014. 12:38

Re: Porilauad maanteerattale?

Postitus Postitas jaanush » 03. 12. 2014. 10:55

Kui raamil/kahvlil kinnituskohti pole või on vähe, siis on võimalik lahendus SKS Raceblade või siis selle sama toote XL versioon. Pole ilmselt nii kapitaalne kaitse, kui varemmainitud Long variant aga siiski palju puhtam ja kuivem tunne, kui ilma milletagi :) Vähegi ebatasasem tee nõuab lisaks kummist kinnituspaeltele ka kaablivitsasid, need on komplektis kaasas.

http://www.veloplus.ee/et/otsing/?produ ... earch=Otsi

Pilt

Vasta

Mine “Jupid”