Suur hammakas - alu või teras?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
joosep90
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 13. 11. 2011. 22:19

Suur hammakas - alu või teras?

Postitus Postitas joosep90 » 23. 04. 2015. 10:04

Tervist,

Uurisin internetist pikalt maad, et 3x9 peal alumiiniumist keskmine hammakas kipub väga kiirelt otsa saama.
Mu küsimus oleks aga, kuidas on kogemused välimise suure hammakaga?

Ei oska öelda, palju mu ratas täpselt sõitnud on, arvan et suurusjärk 15 - 20 000 ja vahetan nüüd keskmist terasest ringi teist korda. Välimine peaks ka terasest olema, vähemalt vända osa ja hammaka osa tundusid erinevad materjalid olevat ja vänt on alu.

Välimine suur hammakas on ka silmnähtavalt kulunud, kuigi üle ei viska. Kumbaga soovitaksite asendada, kas välimine alu ring kulub ikka märgatavalt kiiremini terasest? Kogemusi?

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: Suur hammakas - alu või teras?

Postitus Postitas uudu » 23. 04. 2015. 10:17

Kui iga gramm loetud ei ole, siis mina soovitaksin terast - kestab kauem, maksab vähem.

Ise kasutan samuti terasest väikest/keskmist hammasratast just nendel kahel põhjusel.
Suurt pole veel vahetama pidanud, aga kui see ette tuleb, lähen samuti terase peale.
Vänt ise on mul XT-M770.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Suur hammakas - alu või teras?

Postitus Postitas urmo » 23. 04. 2015. 12:10

Õige vastus on siiski alumiinium :D Odavamad eesmised (alumiinium) välimised hammakad on ~20€ tükk. Terasest suur hammakas kaaluks ju kuskil 300 grammi ja lisaks, kust te üldse plaanite leida neid terasest välimisi eesmisi hammakaid? Näiteks bike24-s kõige suurem terashammakas (Deore FC-M590 MTB/Trekking Chainring) on 36 hammast ja see on ka keskmine, mitte välimine.

Mul kunagi oli üks terasest keskmine (32T) hammakas. Kulus täpselt sama kiiresti kui alumiiniumist hammakad ja lisaks andis chainsucki rõvedalt palju, igal väiksemal võimalusel. Ei julgeks küll soovitada :D
Zero the Hero

joosep90
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 13. 11. 2011. 22:19

Re: Suur hammakas - alu või teras?

Postitus Postitas joosep90 » 24. 04. 2015. 20:59

hmm

jutt terasest 44T saadavuse kohta tundub tõesti tõene.
kontrollisin enda oma üle, mul on veel terasest isend peal.
Ilmselt see sama http://www.bike-discount.de/en/buy/shim ... ack-142961
Ülearu ei süvenenud, aga saatmine vist 6 euri seal, niiet kui 16 euriga kätte peaks saama siis tundub OK kaup.
Sama hinnaga peaks siis Eestist alu saama http://www.hobisport.ee/index.php/poodi ... tas-detail

Keskmise hammaka juttu mul raske uskuda, kuna olen juba liiga palju googles surfanud ja kulunud middle ringiga XT meeste juttu lugenud.
Neid saab Eestist ka vabalt, rademaris oli stock hind 11.90 isegi. "kulus täpselt sama kiirelt" ei ole võimalik juba puht füüsikaliselt materialist tulenevalt uskuda, alumiinium siiski on pehmem materjal. Muidugi jääb igaühele võimalus oma arvamusele, tõlgendan siis nii, et erilist vahet sina ei näinud kulumisel :)

Tundub, et suurt hammakat säästab siiski asjaolu, et ei rakendu nii suur jõud ja peab alu ka vastu.

rossi
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 16. 04. 2008. 07:25

Re: Suur hammakas - alu või teras?

Postitus Postitas rossi » 27. 04. 2015. 16:31

Soovijatele pakkuda uus 44-ne, terasest hammakas, 10€, Tallinnas
gemini@neti.ee

Vasta

Mine “Jupid”