Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas raikzz » 10. 03. 2015. 12:40

Probleem siis järgmine,et peale talvepuhkust enam pidurid üldse ei taha koostööd teha, lingid nagu läbi ei vaju kuid isegi tagapiduri saab ainult kahe näpuga jõuga põhja pressides blokki ning lisaks mõlemad pidurid käuksuvad ka :roll:
Ratas seisnud kuivas soojas ruumis kahe rattaga maas ning midagi õlitanud ka pole vahepeal ehk ketastele pole õli sattunud.
Googeldas leidsin ,et võimalik selline asi : internal leak - hydraulic fluid leaking from the brakes themselves.
Piduriteks siis shimano XT õlipidurid ja pool aastat vanad umbes.
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas MK777 » 10. 03. 2015. 13:08

Kui kriuksuvad siis on klotsid mingit jama saanud. Võib olla ka mingi pesuvahend.
Siin aitab ehk klotside vahetus.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas indrek56 » 10. 03. 2015. 13:48

Mõtlesin et ei hakka kurtma, kuna mulle eelkõige tundus, et on samasugune probleem. Aga kui juba keegi veel kirjutab, mine tea ehk on siiski iva sees. Seisis ratas samamoodi kuivas soojas keldris terve talve. Nüüd kevadel tundus, et pidurdamiseks peab kuidagi ebaproportsionaalselt rohkem võimlema. Kusjuures pesude süüks ei tahaks panna, sest ratas mingit üldpesu sügisel ei saanud (lihtsalt uus oli). Hetkel on vokk hoolduses kus soovisin et õhutataks või lisataks õli kui vaja. Ehk siis õhtul näeb. xt 785 aisstehh klotsid maksavad teistest veidi rohkem...
Viimati muutis indrek56, 10. 03. 2015. 14:15, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 371
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas kevin » 10. 03. 2015. 14:07

Uued klotsid külge ja korras. Endal oli 2 aastat tagasi sama asi(tegin isegi teema, kuid asjalikku vastust ei saanud peale selle, et klotsid liivapaberiga üle käia, kuid seegi aitas ainult korraks).

Eks see soojas ja kuivas ruumis pikemat aega seismine muudavad kuidagi klotside omadusi vm ja siis ongi tulemus käes.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas Mati » 10. 03. 2015. 14:09

Andke kindlasti teada, kuidas teema laheneb ja mis oli häda. Omal valikute küsimus ees. XT pidi muidu ju olema pommikindel valik ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

margusn
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 11. 09. 2012. 10:41

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas margusn » 10. 03. 2015. 20:25

Mul sama teema XTR piduritega. Talvel seisis ratas ilusti toas tugijalal katte all ning nädalavahetusel proovides pidurid küll töötasid ok-lt kuid blokki sisuliselt ei saanudki. Ratas ka sisuliselt uus ning klotse pole õlitanud :)
Kuna praegu trennis on fine, siis ilmselt sama olukorra jätkudes enne esimesi tõsisemaid sõite tuleb klotsid vahetada ja pidurid hooldada. Tundub nagu see vist jah tüüp keiss, et miskit klotside omadustega muutub.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas indrek56 » 10. 03. 2015. 21:16

margusn kirjutas:... pidurid küll töötasid ok-lt kuid blokki sisuliselt ei saanudki...
Täpselt nii! Pidurid muidu reageerivad ootuspäraselt ja täpselt, kuid blokki tõmbamine on muutunud pea võimatuks. Ilmselt mingi klotsi teema tõesti. Mõtlesin juba et mul talvise logelemisega näpud lödiks jäänud :P

vana_mees
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 09. 03. 2015. 15:44

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas vana_mees » 10. 03. 2015. 21:28

Ostsin eelmisel aastal uue ratta, õlitasin ketti. Polnud selle õliga harjunud ja sai natuke palju.
Pritsis sõites tõenäoliselt mingi piisa taha pidurikettale. Pidurduse efektiivsus muutus üsna viletsaks. XT ja uus. Vahetust nagu ei eeldanud.
Küsisin hooldusest nõu, soovitati mäest täie hooga alla sõita, pidurid korralikult kuumaks ajada ja kogunenud kiht lihtsalt ära põletada.
Katsetasin lauluväljakul. Mul oli sellest kasu.
Võib olla tasuks enne klotside vahetamist proovida.
Äkki on lihtsalt mingit tolmu kettale kogunenud, mis ei taha maha tulla.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas BACARDI » 11. 03. 2015. 10:51

Mul samuti juba peale eelmist talve läks XT-ga olukord kehvemaks. Ei raatsind klotse vahetada ja sain sõidetud. Nähes, et sama mure on ka teistel siis meenus, et kunagi pakuti mulle Tartu Infast Oil õlipoes ketipesu vahendiks spets piduriketaste puhastamiseks ja sealt õli ning igasugu muu mustuse eemaldamise vahendit. Tol korral jäi see mul ostmata aga tuttav müüja demonstreeris vahendi efektiivsust õlisel töölaual ja see oli muljetavaldav. Asja hind on 2,90 ja nimeks Brake Cleaner. Nüüd mõtlen, et ehk peaks sealt uuesti läbi minema ja vahendi ära ostma.
Ainus mure, et plastile ja kummile ei tohiks vahend sattuda.

margusn
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 11. 09. 2012. 10:41

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas margusn » 11. 03. 2015. 11:58

Ma olen ka varem nö klotse uuesti sisse sõitnud, seega praegu veel kohe ei kipu uusi ostma. Tuleb veidi sõita ja pidurdada. Seega see nõuanne on toiminud küll, et pidurda nö kuumaks.

haigo
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas haigo » 11. 03. 2015. 12:03

Enne võiks puhtaks teha, klotsid ja ketta.

Pilt

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas raamimurdja » 11. 03. 2015. 14:53

indrek56 kirjutas:Mõtlesin et ei hakka kurtma, kuna mulle eelkõige tundus, et on samasugune probleem. Aga kui juba keegi veel kirjutab, mine tea ehk on siiski iva sees. Seisis ratas samamoodi kuivas soojas keldris terve talve. Nüüd kevadel tundus, et pidurdamiseks peab kuidagi ebaproportsionaalselt rohkem võimlema. Kusjuures pesude süüks ei tahaks panna, sest ratas mingit üldpesu sügisel ei saanud (lihtsalt uus oli). Hetkel on vokk hoolduses kus soovisin et õhutataks või lisataks õli kui vaja. Ehk siis õhtul näeb. xt 785 aisstehh klotsid maksavad teistest veidi rohkem...

Sõita, pidurdada ja veelkord pidurdada.
Olenevalt juhtumist ei pruugi siiski päris heaks saada, mudas pidurdamine aitab siinkohal kiiremale paranemisele. Sealjuures olen kohanud sama probleemi ka näiteks Avidi piduritel.

Piduriklotside kohta nii palju, et Ice-Tech piduritele võib osta nii ice-tech ehk ribidega piduriklotsid, kuid vabalt võib osta ka ilma ribideta piduriklotsid, mis mõnevõrra odavamad. Kui välismaale mägedesse ei lähe, siis Eestimaa siledal pinnal efektiivsuse kadu peaaegu, et võimatu aru saada.

Lisaks ribidele mõjutavad piduriklotsi hinda ka pidurduspinna materjal (resin või metal) ning põhja materjal (teras, alumiinium või titaan). Ilma ribideta ja teraspõhjaga resin klotsi on ise-ensest üsna soodne.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas marguss7 » 11. 03. 2015. 15:11

BACARDI kirjutas:Mul samuti juba peale eelmist talve läks XT-ga olukord kehvemaks. Ei raatsind klotse vahetada ja sain sõidetud. Nähes, et sama mure on ka teistel siis meenus, et kunagi pakuti mulle Tartu Infast Oil õlipoes ketipesu vahendiks spets piduriketaste puhastamiseks ja sealt õli ning igasugu muu mustuse eemaldamise vahendit. Tol korral jäi see mul ostmata aga tuttav müüja demonstreeris vahendi efektiivsust õlisel töölaual ja see oli muljetavaldav. Asja hind on 2,90 ja nimeks Brake Cleaner. Nüüd mõtlen, et ehk peaks sealt uuesti läbi minema ja vahendi ära ostma.
Ainus mure, et plastile ja kummile ei tohiks vahend sattuda.
Veidi OT, aga olen break cleaneriga ketti õli külge jäänud sodist puhastanud, aga kas võib ka piduriklotside vahele lasta?

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas raikzz » 11. 03. 2015. 15:57

Kas lahustiga kettaid ja klotse puhastada on okei ? isegi kui uued klotsid osta võiks juba enne kettad puhtaks lasta siis , või peaks ikka mingi brake cleanerit ostma?
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas urmo » 11. 03. 2015. 16:15

Mina puhastan oma pidurikettaid aeg-ajalt atsetooniga. Klotside peale õli üritan mitte ajada. Kui juba läinud on, siis õli imbub poorse klotsi sees laiali ja jääbki pidurdusjõud nõrgemaks, ainult pinna puhastamisest ei aita. Ühe korra läks õli peale, üritasin kuumaõhupüstoliga välja kõrvetada, aga ei toiminud, ostsin uued.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
fuzzz
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 22. 04. 2004. 15:00

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas fuzzz » 11. 03. 2015. 19:12

Mina leotasin spetsiaalselt puhastuseks ostetud isopropüülalkoholis siis pistsin ahju 200kraadisesesse kuumusesse pooleks tunniks see kõrvetas õli välja ja pärast suts liivapaberit ja töötab täiega...minul nimelt huilgasid xt pidurid ...muideks klotsid on jagwire omad mitte xt-d
igasugu muid imevedelikke ei usalda.... ikka puhas isopropüülalkohol
pane googlisse XT BANJO ja vaata mis sealt viskab...ehk soovitan vaadata siis suporti küljes oleva pidurivooliku olukorda,kas lekib...
Pedaalin nagu jaksan...

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas indrek56 » 11. 03. 2015. 21:56

Mati kirjutas:Andke kindlasti teada, kuidas teema laheneb ja mis oli häda. Omal valikute küsimus ees. XT pidi muidu ju olema pommikindel valik ...
Anna sis teada, et minu puhul pidurite õlitamine/õhutamine ei puutunud asjasse. Järgmised sammud siis täiega pidurdamine/kuumutamine, kui see ei aita siis klotsi/ketta puhastamine ja seejärel siis klotsivahetus. Sellegipoolest leian et pidurid ise head, klotsidega on mingi jama?

Update: andsin piduritele täna korralikult kuuma. Kui nagu püüda väga ette kujutada, siis veidi ehk läks paremaks. Päris endine olukord siiski ei ole. Nii hull et vahetama hakkaks asi ka veel ei ole, eks siis näis kui see hetk ka käes.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas raikzz » 29. 04. 2015. 12:17

Minu saaga sai siis ka läbi .
1) Esialgu proovisin liivapaberiga klotse õrnalt lihvida ja siis lahustiga kettaid ja klotse puhastada, korra tundus juba,et see toimis kuid paar kilomeetrit sõitu ja seis oli jälle endine.
2) Läksin siis veloplusi sooviga uusi klotse osta, kuid mehaanik keelas mul uute klotside ostmise, sest klotsid nagu uued :lol: Käskis brake cleaneriga puhastada ja siis kuumafööniga kuumutada. Sai siis prismast suur brake cleaneri purk 4 euriga võetud ning esmalt siis peenikese liivapaberiga natuke üle lastud ning siis brake cleaneriga klotse leotatud 10-15minutit ja seejärel kuumafööniga klotse kuumutatud ja pärast lapiga puhtaks. Kettad said ka brake cleaneriga üle lastud ning tulemuseks siis see,et pidurid toimivad vaata,et paremini kui enne :D (y)
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
snakey
Rattur
Postitusi: 92
Liitunud: 20. 08. 2010. 00:14

Re: Peale talvepuhkust XT pidurid enam ei tööta

Postitus Postitas snakey » 29. 04. 2015. 13:38

OK, see midagi uut, mina jändasin ka oma XT piduritega ja lõpuks sebisin piduri õli ja selle vahetuseks vajalikud vidinad, vana õli mis ma seal välja lasin oli täielikult värvi muutnud, mitte selline ilus punakas-roosa, s.t. et ka rattal on mõistlik piduriõli vahetada, kuna see kogub samamoodi niiskust endasse kui sõidukite piduriõli. Peale vahetust on pidurid kuidagi konkreetsemad, ei pea hirmsalt heeblit muljuma, et pidama saaks.

Selle föönitamise teema peaks järele proovima, Mis klotse sa kasutad, kas vaigu segu või metalli segu.
Eile sain uue rattaga metsas tiiru teha ja väga jõulise pidurduse järel(mäest alla) oli tunda vaigu segusest klotsist sellist korralikku kärsakat, mis oli üllatuseks, aga pidurdusjõud oli see eest korralik.
Tööstusautomaatika lahendused www.minitec.de

Vasta

Mine “Jupid”