Lauf forks

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
ErikT
Testisõitja
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:36

Lauf forks

Postitus Postitas ErikT » 27. 11. 2013. 22:30

Tea kas kõvemad carbonimehed kaaluvad variante. Muidugi lukku pole ja välimus on kole, aga küll toimib.
Mulle isiklikult meenutab vedruvankrit. Lehtvedrudega.

http://www.laufforks.com/
Flat is Boring

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: Lauf forks

Postitus Postitas kle » 27. 07. 2016. 10:46

Võistlustel on juba päris mitmetel need külge kruvitud.
Keegi ehk räägiks ka enda kogemustest.
Kas asjal on ka mingi kaalupiirang?
Kas/kust saab Eestist osta? Välismaalt?
Hind?
Esmane guugeldus ütles, et Eestis selle ostmis võimalust väga ei ole ?
Mõni ütleb: "Parem karta kui kahetseda. "
Mina ütlen: "Pigem riskida kui kahetseda, et jätsin võimaluse kasutamata."

tuisksiim
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 14. 11. 2014. 15:04

Re: Lauf forks

Postitus Postitas tuisksiim » 27. 07. 2016. 10:54

Saab ikka eestist AT sport müüb neid.
Tartu poes on olemas isegi stendis.
Kaalupiirand oli 110kg minuteada.
Sai ka kergematele. (olenes lehe jäikusest?)

Endal kogemus puudub aga kui keegi infot jagaks või kogemust siis oleks tore kuulda.




kle kirjutas:Võistlustel on juba päris mitmetel need külge kruvitud.
Keegi ehk räägiks ka enda kogemustest.
Kas asjal on ka mingi kaalupiirang?
Kas/kust saab Eestist osta? Välismaalt?
Hind?
Esmane guugeldus ütles, et Eestis selle ostmis võimalust väga ei ole ?

j-m
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 26. 09. 2012. 16:22

Re: Lauf forks

Postitus Postitas j-m » 05. 08. 2016. 09:36

...

Olude sunnil hakkasin kasutama, esimesest trennist alates olen väga rahul...on teatavad eripärad teravamate astmete või kõrguste vahede ületusel, aga kui endal on mõistus peas, siis saab hakkama XCO-d sõita ei saa, pole mõtet proovidagi kui endal kaalu 80 + kg!

Lukku ei saa panna...aga hooldama ka ei pea! :)
Joonas
5114761

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Lauf forks

Postitus Postitas birgo99 » 06. 08. 2016. 14:07

j-m kirjutas:...

Olude sunnil hakkasin kasutama, esimesest trennist alates olen väga rahul...on teatavad eripärad teravamate astmete või kõrguste vahede ületusel, aga kui endal on mõistus peas, siis saab hakkama XCO-d sõita ei saa, pole mõtet proovidagi kui endal kaalu 80 + kg!

Lukku ei saa panna...aga hooldama ka ei pea! :)
Kas sina ei saa XCO-d sellega sõita või keegi ei saa? Caspar Austa sõidab sellega nii XCMi kui XCO-d, või kui kaalu üle 80, siis ainult ei saa?

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Lauf forks

Postitus Postitas Kuldar » 07. 08. 2016. 08:11

birgo99 kirjutas:Caspar Austa sõidab sellega nii XCMi kui XCO-d
Kui jõud taga, siis läheb ka kana läbi mesipuu. Iseasi kas ta suudab sellega kaasnevat teatavat ebamugavustunnet just nautida.

Minu põgusa 2-päevase kasutajakogemuse põhjal julgen pakkuda, et Laufi sihtotstarve on meie mahemaratonid. Rool on kerge ja täpne, seni kõvakahvliga asjatanud meestel on kahtlemata tugev alaselg ja kõrgem valulävi, kindlasti suudavad ka mõned karmimad lõigud läbi töötada (loe:kannatada).

Alguses olin kimpus närvilise tagasilöögi taltsutamisega, mida ühelt lehtvedrult muud oodata olekski? aga käitumine paranes oluliselt kui rehvirõhu (Burt2.25) lasin niipalju madalale, et teravama juurika peal kippus pöida koputama. On sügavalt individuaalne kas ja kui pikalt suudad tehnilisel rajal nokka kergitada ja läbilöögi piiril pidevalt kehaga võimelda. Noh isegi kui puterdad ja kruusal kõvad kaardid on välja käia, siis mäng väärib küünlaid ja tavapäraseks, et mitte öelda valdavaks kujunenud sõiduskeem peabki paika.

Poola-tuuril kaasa löönud fätimehe muljete põhjal pikkadel laskumistel esipiduri ketta vibratsioon kipub resoneerima kogu kahvli tärinaks, see kogemus jäi mul puudu. Pole mäge.

Kõvakahvli pealt Laufile üleminek oleks kahtlemata progress, aga amordimees peaks kõvasti sõidutunde alla tegema kui ikka kindlasti mingitel kaalutlustel tahab selle pulga peale minna, üleliia kõrgeid ootusi ei maksaks endale seada. Tõe kriteerium on praktika, minu tagasihoidlik repliik võib olla üks järjekordne ringluses oleva ebatõde.

Iriseva alatooni mahendamiseks toon veelkord plussid välja:
kerge 970g
hooldevaba
nokk on kergem, täpsem ja osavam
Gravity is a Bitch

j-m
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 26. 09. 2012. 16:22

Re: Lauf forks

Postitus Postitas j-m » 15. 08. 2016. 15:48

...ütleme siis nii, et mina ei saa, kaal 80+ ja pidurdada ei meeldi, aga võin ka öelda, et keegi ei saa...sest nn laufi käik on nii väike, et xco rada lõhub selle lihtsalt ära...olen ise proovinud ja...läheb katki küll kui kiiresti sõita ja vähe pidurdada...aga maratoni rajal pole probleemi!
Joonas
5114761

Vasta

Mine “Jupid”