Soovitage tagaamorti

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Soovitage tagaamorti

Postitus Postitas meelisl » 24. 09. 2013. 10:41

Kuna järjest rohkem FS rattaid on metsa vahel liikumas, siis tahaks kuulda kogemusi ja soovitusi mõistliku hinnaga tagaamordi kohta. Hetkel on kasutusel paljukiidetud Fox Float RP23 BV, mis tundub üks mõttetumaid tagaamorte. Lukustusel on mitu erinevat astet, aga päris lukku ei läinud üheski astmes ka uuena ja kui unustasin ära, millises astems lukustus on, siis tunde järgi mingit vahet ei teinud. Järjest erinevaid astmeid näppides õrn erinevus uuena siiski oli. Praeguseks olen sellega 1 aasta sõitnud ja tahab hooldust, sest kõik astmed on ühtemoodi pehmed (jäikust reguleerin ainult rõhuga).
Kuna peale maastikusõitude sõidan sama rattaga ka Samsungit ja TRM-i, siis üks oluline kriteerium on, et saaks amordi vajadusel täiesti lukku panna, hea oleks kui seda saaks teha lenksult. Teine oluline kriteerium on, et Eestis võiks keegi osata amorti hooldada või olla vähemalt mingi edasimüüja, kes amordi kusagile hooldusesse saadab.
Endale on jäänud silma sellised amordid:
- DT Swiss M212: korra olen saanud proovida ja käis täiesti lukku küll. Vigade ja hoolduse kohta ei oska midagi öelda.
- ROCK SHOX Monarch RT3 või XX: reklaami järgi tundub hea (eriti XX), kas kellelgi (nt Scott Sparcide omanikel) on kogemusi?
- FOX Float CTD: Selle amordiga rattaid on ka päris plaju liikvel ja nüüdseks ca aasta sõidetud. Kas uus CTD süsteem on parem kui RP23? Päris lukku see vist ikka ei käi. Samuti ei tea kedagi, kes Eestis Fox tagaamorti hooldaks. Kui keegi teab soovitada Foxi tagaamordi hooldust, siis ka see info on teretulnud.
Ehk on veel mõistlike valikuid?
Loomulikult sõltub tagaamordi puhul palju ratta raamigeomeetriast ja mõnele raamile ideaalselt sobiv amort ei pruugi teise raami peal toimida. Aga hoolduse olemasolu ja see, kas amort käib lukku või mitte, ei sõltu raamist.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Soovitage tagaamorti

Postitus Postitas Villem T » 24. 09. 2013. 10:59

Ei saa targutamata jätta - üks Foxi onu kunagi õpetas, et amordi töö kontrollimist tuleks teostada KÜÜNARNUKIGA sadulale vajutades. Muidu ei olla vahet tunda.

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: Soovitage tagaamorti

Postitus Postitas meelisl » 24. 09. 2013. 15:57

Sõidu ajal vajutan ma sadulale enamasti tagumikuga ja kui tagumikul vahet pole, milleks siis rohkem maksta (kui tuntud reklaami parafraseerida) :). Ja lukku ei käi Fox RP23 sõltumata sellest, millega sadulale vajutada.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Soovitage tagaamorti

Postitus Postitas siim_s » 24. 09. 2013. 16:04

Mis sulle amordi juures olulisem on? Kas see, et ta ikka päris lukku käiks või see, et ta hästi oma tööd teeks ehk konarusi siluks?

DT Swissi kohta pole küll kuskilt midagi head lugeda olnud, Scott kasutas neid kuni käesoleva aastani ja igal pool ülevaadetes öeldakse, et muidu hea ratas, aga DT Swissi amort rikub sõiduelamuse. 2014 Sparkid tulevad Foxiga. Ma usun, et sellist liigutust niisama ei tehtud, eriti arvestades nende kahe ettevõtte (Scott ja DT Swiss) omavahelist sõprust.

P.S. Kui see amort sul juhuslikult 200 x 57 mõõdus on, siis ostaksin hea meelega ära :)

Grim Reaper
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 02. 12. 2012. 21:11

Re: Soovitage tagaamorti

Postitus Postitas Grim Reaper » 24. 09. 2013. 16:06

Mul oli kah samalaadne probleem. Lukusta või ära lukusta, ikkagi vajus samamoodi läbi. Vea leidsin paar kuud hiljem, kui hakkasin probleemi süvenema liikuvate osade pealt.
Tuli välja, et lukus asendis ei olnud trossi otsas olev stopper õige kohapealt kinni ja tross ise oli lõdva. Lenksupeal olev lukusti näitas kinni aga amordi jättis lahti. Alla paari mm oli vaja seadistada ja probleem kadus.
Amordiks float rp2 remote.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Soovitage tagaamorti

Postitus Postitas Rivo » 24. 09. 2013. 19:45

meelisl kirjutas:- FOX Float CTD: Selle amordiga rattaid on ka päris plaju liikvel ja nüüdseks ca aasta sõidetud. Kas uus CTD süsteem on parem kui RP23? Päris lukku see vist ikka ei käi.
Loomulikult sõltub tagaamordi puhul palju ratta raamigeomeetriast ja mõnele raamile ideaalselt sobiv amort ei pruugi teise raami peal toimida. Aga hoolduse olemasolu ja see, kas amort käib lukku või mitte, ei sõltu raamist.
Ei oska küll midagi oma Fox CTD'le ette heita. Lukustust kommeteerida tegelikult ei oska, sest ma ei kasuta seda. Tulemus sellest niikui nii ei sõltu, siis milleks istumine ebamugavaks teha ? Õhku peavad ilusti - kevadel sisse pumbatud rõhku sai profülaktika mõttes augustis kontrollitud...ei mingit muutust.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: Soovitage tagaamorti

Postitus Postitas meelisl » 25. 09. 2013. 09:05

Eks võib kummaline tunduda, et FS mees kurdab, et amort ei käi lukku, no et milleks siis üldse selline ratas osta :) Samsungi kruusarallid on ainus koht, mis mind murelikuks teeb, sest kui mina kruusale keerates alles üles-alla hüppan, on teised juba kaugel. Eks ego arvab, et kui kogu jõud läheks edasi liikumisse, siis oleksin teistega võrdne. Ei ole minu vanades jalgades enam seda rammu, et 5-10% rohkem tööd tehes noorte tempos püsida :).
Üleüldse on see pedaali-Bob :) (või kuidas seda eesti keeles nimetatakse) viimasel ajal häirima hakanud, sest kõrvalt jälgides tundub et teiste FS rataste sadulapind liigub tasasel pinnal valdavalt sirgjooneliselt edasi, mitte siinuseid joonistades, nagu minul. Ilmselt parema geomeetriaga raamid toimivad ka mitte täislukustusega amordi puhul efektiivsemalt.
Ma ei ole peale 1 proovisõidu DT Swiss amordiga rattaga muid amorte peale Foxi proovinud ei ees ega taga, seega ei oska öelda, kui kehv võib mõni teine amort konaruste silumisel olla. Selles osas Foxile küll etteheiteid ei ole.
Kuna mul taga ei ole lenksuluku kaablit, siis see kaabli pingutamine ei aita. Esiamordil olen küll täheldanud, et aeg-ajalt tuleb natuke "peale" keerata, et päris lukku käiks.

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Soovitage tagaamorti

Postitus Postitas arnea » 28. 01. 2014. 20:45

Kui sa endiselt otsid, siis Foxi ilma BoostValveta CTD amortide Climb režiim pakub täielikku lockouti. Ainult väga tugeva löögi korral lööb klapi lahti. BoostValvega CTD amordid on RP23 edasiarendus ja nende Climb režiim ei ole nii täielikult lukus.

Vasta

Mine “Jupid”