Carbon lenks MTB

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
M785
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 10. 12. 2012. 20:43

Carbon lenks MTB

Postitus Postitas M785 » 16. 07. 2013. 01:11

Olen vaadanud uut carbon lenksu omale ja uuriks kas kellelgi on olnud ka mõnda halba kogemust carbon lenksuga? lenks tuleks 700mm lai ja leiaks kasutust karmidel singlitel

Kasutaja avatar
Wexan
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 17. 09. 2012. 10:57

Re: Carbon lenks MTB

Postitus Postitas Wexan » 16. 07. 2013. 17:22

Kevadel kruvisin 580 mm Ritchey carbon lenksu oma rattale külge. Võrreldes alu-ga tundus see ikka kahtlaselt õbluke aga siiani on kenasti vastu pidanud. Rõuges mõttetus kohas üle pea käimine ja Rakkes rehvi mahatulekul kiires kurvis külili lendamine ei mõjunud lenksule hävitavalt.
Küll ei saa ma ilmselt siiani aru kuidas peaks Richey carbon lenksule Richey carbon sarved kinnitama nii , et need ka kinni oleks. Algsel paigaldusel aitas otste liivapaberiga matistamine. Peale Rōuget -kus kukkumine need paigast liigutas - ei aidanud enam mingi variant. Lōpuks panin tilga liimi alla .... Tea kas neid nüüd kunagi ka ära saab kui vaja peaks olema ....

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Carbon lenks MTB

Postitus Postitas Nongrata » 16. 07. 2013. 21:40

Wexan kirjutas:Küll ei saa ma ilmselt siiani aru kuidas peaks Richey carbon lenksule Richey carbon sarved kinnitama nii , et need ka kinni oleks. Algsel paigaldusel aitas otste liivapaberiga matistamine. Peale Rōuget -kus kukkumine need paigast liigutas - ei aidanud enam mingi variant. Lōpuks panin tilga liimi alla .... Tea kas neid nüüd kunagi ka ära saab kui vaja peaks olema ....
Selleks on spets abrasiivne pasta.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Carbon lenks MTB

Postitus Postitas erikr » 16. 07. 2013. 21:46

Pane palun pilt neist sarvedest nii, et kinnitusosa pilu näha oleks. Kas siis oma rattast või tootja/netipoe kodukalt.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Carbon lenks MTB

Postitus Postitas Road 2 » 17. 07. 2013. 06:27

Carbon lenksul käivad sarvede puhul otstesse punnid. Ja isegi alu. lenksu otsa keerad
ilma nendeta natuke loperguseks.
Või on lenksul otsast sein paksem.

Kasutaja avatar
Wexan
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 17. 09. 2012. 10:57

Re: Carbon lenks MTB

Postitus Postitas Wexan » 17. 07. 2013. 18:38

erikr kirjutas:Pane palun pilt neist sarvedest nii, et kinnitusosa pilu näha oleks. Kas siis oma rattast või tootja/netipoe kodukalt.
Well , enda pildi panek vajab veel harjutamist - lingin siis :
Sarved :
http://www.bike-discount.de/?ac=pddetails&pdid=44772
Lenks :
http://www.bike-discount.de/?ac=pddetails&pdid=47371

Pilu on 100 % kinni keeratud mul paigaldusel ja enam tihendada ei anna ...


Carbon lenksul käivad sarvede puhul otstesse punnid

Punnide peale otstesse mõtlesin aga ei suutnud taolisi asju ritchey carbonile müügist ei suutnud leida
Syntace lenksule küll müügis ja öeldud , et ilma ei tohigi panna ... pole kindel kas need ka ritchey sisemõõduga sobivad ...
http://www.bike-discount.de/shop/a1829/ ... ml?mfid=88

brunz
Rattur
Postitusi: 281
Liitunud: 12. 07. 2005. 06:56

Re: Carbon lenks MTB

Postitus Postitas brunz » 18. 07. 2013. 12:17

reguleeritavad ja kerged lenksu otsad: http://www.bike-components.de/products/ ... ppen-.html
Mul on küljes 3T lenksul ja toimivad :)
Bruno / 56506745
"Hoia peal, loeb ainult max kiirus!"
http://www.ccrotamobilis.ee

ifkin
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 10. 07. 2004. 13:00

Re: Carbon lenks MTB

Postitus Postitas ifkin » 13. 09. 2013. 22:23

Universaal asja puhul see oht et punni ja lenksu seina vahele võib mitu mm tühja jääda, või siis ava punnile väike. Sarve kinnitad ikka reeglina otsa poole ja sise mõõdu järgi oleks kõige kindlam tugi.
Õige pasta teeb ka imet ja pole vaja nii kinni kängata nagu al puhul et ots lapergune. Kui aga sarvedest hoides puu otsa üritad ronida või korraliku litaka paned, siis parem las keeravad ennast eest ära kui hiljem otsast juppe saagima pead hakkama.
Eesmärk ei ole kaasvõitlejat pikali sõita, vaid ise tervena lõpetada.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Carbon lenks MTB

Postitus Postitas mart » 13. 09. 2013. 22:47

ifkin kirjutas:Õige pasta teeb ka imet ja pole vaja nii kinni kängata nagu al puhul et ots lapergune.
Kas keegi tõlgiks, mittemidagi ei saa aru?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Wexan
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 17. 09. 2012. 10:57

Re: Carbon lenks MTB

Postitus Postitas Wexan » 14. 09. 2013. 10:45

Road 2 kirjutas:Carbon lenksul käivad sarvede puhul otstesse punnid. Ja isegi alu. lenksu otsa keerad
ilma nendeta natuke loperguseks.
Või on lenksul otsast sein paksem.

Btw minu poolt varasemalt mainitud Ritchey carbon lenksul on alu rõngad otstesse sisse valatud sarvede kinnituseks ja punne pole vaja / ei kannata panna.
Ju siis oleks pidanud special pastat sarvede kinnituseks panema nagu siin mainiti aga endal jõudsin asja lahendada juba Moment liimiga .... Ja pastat seega testida oli tiba hilja juba :)

Vasta

Mine “Jupid”