Exustar E-PM25Ti

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Exustar E-PM25Ti

Postitus Postitas MarttiM » 12. 05. 2011. 09:16

Valin uuele rattale pedaale ja söelale on jäänud ära proovitud Shimano 540 ja Exustar E-PM25Ti. Viimane on minu jaoks tundmatu suurus - kaal on hea, kuid tooteinfost avastasin "kaalupiirangu":

•magnesium body
•sealed, CNC-machined gold coloured 6A4V TITANIUM axle with cartridge bearing
•only 208 g/pair
•with steel click mechanism and cleat set (also suitable for SHIMANO pedals)
•pedal also fits for SHIMANO cleats (no original SHIMANO spare part)
•max. rider weight 85 kg
•in display-packing

Kui tõsiselt peab sellesse kaalu piirangusse suhtuma? Millised on kegemused nende pedaalidega?

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Exustar E-PM25Ti

Postitus Postitas urmo » 12. 05. 2011. 09:41

Kaalupiirang tähendab seda, et jupi valmistamisel on kokku hoitud materjali koguse pealt, see teeb jupi kergemaks ja vähem vastupidavamaks. Kogemusi antud pedaalidega ei oma, aga võib arvata, et toimivus on algeselt sarnane Shimano omadele, kuid kuluvad Shimano omadest (mis on "eluaegsed") oluliselt kiiremini.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3804
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Exustar E-PM25Ti

Postitus Postitas mart » 12. 05. 2011. 10:13

MarttiM kirjutas:Valin uuele rattale pedaale ja söelale on jäänud ära proovitud Shimano 540 ja Exustar E-PM25Ti. Viimane on minu jaoks tundmatu suurus - kaal on hea, kuid tooteinfost avastasin "kaalupiirangu":

•magnesium body
•sealed, CNC-machined gold coloured 6A4V TITANIUM axle with cartridge bearing
•only 208 g/pair
•with steel click mechanism and cleat set (also suitable for SHIMANO pedals)
•pedal also fits for SHIMANO cleats (no original SHIMANO spare part)
•max. rider weight 85 kg
•in display-packing

Kui tõsiselt peab sellesse kaalu piirangusse suhtuma? Millised on kegemused nende pedaalidega?
Samas hinnaklassis ja sama piiranguga on:
Xpedo, Pedale, MTB, XMF08TT, Ti/Ti
Clickpeddale MTB, SPD-kompatibel, Titan Achse, nur 210g

Kahe eelneva sisu on mõlemal sama st sisemine laager on liuglaager, mis vajab tihedamat puhastamist ja määrimist. Kogemus mõlemaga.
540 on rahvapedaal, mis on odav, suht hooldevaba, raske ja igav.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Exustar E-PM25Ti

Postitus Postitas anryo » 12. 05. 2011. 12:13

Aga võta valikusse ka PM25 "mitte Ti" variant - see tunduvalt soodsam ja kaaluga vaid 275g paar... Olen ise kasutanud seda 2-3a ja olen väga rahul.
Sõidan siis kui tahan...

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Exustar E-PM25Ti

Postitus Postitas MarttiM » 12. 05. 2011. 12:41

anryo kirjutas:Aga võta valikusse ka PM25 "mitte Ti" variant - see tunduvalt soodsam ja kaaluga vaid 275g paar... Olen ise kasutanud seda 2-3a ja olen väga rahul.
ilmselt nii talitangi - eks see PM25 Ti" vs Shimano 540 vahel valimine oligi kummaline, kuid 540 on põhimõtteliselt sama, mis kallim XT ja XTR on jällegi suht raske, kallis ja väliselt sarnane. Pealegi on uus ratas Srami seadistuses. SPD-ga olen harjunud ja ei taha sellest kinnituse tüübist loobuda. Lisaks on sellised pedaalid ka teistel ratastel.

Vasta

Mine “Jupid”