Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas Nongrata » 09. 12. 2010. 16:40

Kas kuskil müüakse presta ventiiliotsikuga pumpamispüstolit manomeetriga kompressori jaoks?

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas vigurivänt » 09. 12. 2010. 17:53

Nongrata kirjutas:Kas kuskil müüakse presta ventiiliotsikuga pumpamispüstolit manomeetriga kompressori jaoks?
Müügil on otsik, mis keeratakse prestale otsa ja saad igas tanklas pumpamisega hakkama. Rattapoodides peaks tavaline asi olema.
Tark ei torma!


margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas margus v » 09. 12. 2010. 20:20

... ja olen samu adaptereid kohanud kahte varjanti: Kummi tihendiga ja ilma.Kindlalt soovitan tihendiga.

Eilne
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 27. 06. 2011. 16:21

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas Eilne » 02. 06. 2015. 11:57

Hei,

Oskab keegi öelda, kus Tallinna poes on vajalik üleminek presta ventiilile kohapeal olemas?
Samas on vaja ka uut ventiili, olemasolev on talvega oma omadused minetanud ja ei pea õhku nii nagu peaks. Eile õhtul käisin Kristiine HE´s, seal mind aidata ei osatud. Kohati jäi mulje, et räägin nendega hiina keeles :/ Või polegi võimalik uut ventiili eraldi osta ja pean uue õhukummi ostma?
Pilt ka:
Pilt

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas wagner » 02. 06. 2015. 12:17

Eilne kirjutas: Samas on vaja ka uut ventiili, olemasolev on talvega oma omadused minetanud ja ei pea õhku nii nagu peaks.
Kas seda ei saa mõne katkise kummi küljest ära keerata?

Eilne
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 27. 06. 2011. 16:21

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas Eilne » 02. 06. 2015. 12:26

wagner kirjutas:
Eilne kirjutas: Samas on vaja ka uut ventiili, olemasolev on talvega oma omadused minetanud ja ei pea õhku nii nagu peaks.
Kas seda ei saa mõne katkise kummi küljest ära keerata?
Pole katkiseid kumme alles hoidnud...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas mart » 02. 06. 2015. 20:01

Eilne kirjutas:
wagner kirjutas:
Eilne kirjutas: Samas on vaja ka uut ventiili, olemasolev on talvega oma omadused minetanud ja ei pea õhku nii nagu peaks.
Kas seda ei saa mõne katkise kummi küljest ära keerata?
Pole katkiseid kumme alles hoidnud...
Huvitav lugeda, et inimene viskab eelnevalt vanad sclaverand/presta tüüpi ventiiliga vanad kummid ära ilma, et eelnevalt ventiilisüdamikud küljest keerata ja nüüd otsib uut (kokkuhoidlik eestlane, nagu mina, lõikab vanast kummist 2cm läbimõõduga tüki koos sellesamuse ventiili ja südamikuga ning paneb igaksjuhuks tallele). See selleks, mine ostma ja mitte kristiinesse või maximasse:
http://www.kaubad24.ee/product.php?id_product=447
Viimati muutis mart, 02. 06. 2015. 22:51, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas miilits » 02. 06. 2015. 21:06

At spordis ka kohapeal
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas mart » 02. 06. 2015. 22:54

miilits kirjutas:At spordis ka kohapeal
Juba hakkab konkreetseid suunamisi tulema. Samas ei imestaks, kui teemaalgatajal polegi ärakäiva ventiilisüdamikuga isendid.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

phoenix
Rattur
Postitusi: 136
Liitunud: 08. 09. 2013. 12:09

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas phoenix » 08. 06. 2015. 13:23

Eilne kirjutas: Või polegi võimalik uut ventiili eraldi osta ja pean uue õhukummi ostma?
Otsid sobivas mõõdus metallipuuri, (oli ta nüüd 6,5mm v7mm vms), puurid veljes ventiiliaugud üle ja paned autoventiiliga lohvi sisse.
Igaveseks mured murtud igasuguste ärakaduvate adapteritega.... igas maailma otsas igas bensukas saad pumbata ja igast maailma autojupi-lavkast uue sisu ventiile.
Ma nagu päriselt kah ei saa aru, miks on üldse tänasel päeval rattale vaja prestat ja dunlopit... :?:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas erikr » 08. 06. 2015. 17:16

phoenix kirjutas: Ma nagu päriselt kah ei saa aru, miks on üldse tänasel päeval rattale vaja prestat ja dunlopit... :?:
So, to sum up. The advantages of Presta valves are that they allow a higher air pressure, require a smaller hole in the rim and can be purchased in various lengths to suit the profile of your rims. Disadvantages are that they are less robust, and if you break them you have to throw away the tube.

The advantages of Schrader valves are that they are tougher and more reliable, you can remove the core and in an emergency you can blow them up at any gas station. Disadvantages are that they can be a little more difficult to inflate due to the spring inside the core.

It’s very unusual to see Schrader valves used on road bike tubes and wheels. Almost universally Presta’s are used, and for this reason there is a very good likelihood that Presta’s are what you’ve got. So the argument about Presta vs Schrader is immaterial, you’re unlikely to find a Schrader on a road bike any time soon, though plenty of people want to.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Maidor
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 09. 11. 2013. 21:16

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas Maidor » 15. 10. 2015. 20:07

Millega te presta ventiilis rõhku mõõdate? Mul oleks aeg vast tunde järgi kummi pumpanime lõpetada.

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas Road 2 » 15. 10. 2015. 20:39

Elementaarne. Manomeetriga pump.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas erikr » 15. 10. 2015. 20:51

Maidor kirjutas:Millega te presta ventiilis rõhku mõõdate? Mul oleks aeg vast tunde järgi kummi pumpanime lõpetada.
Kunagi müüdi V+ Merida kirjadega Beto pumpa. On teeninud mind juba üle 10 aasta. 2 aastat tagasi vahetasin otsiku ära.
Käsipumbaga MNT kummide pumpamine pole kokkuhoid vaid rumalus ja ihnsus. Ausalt öeldes 29x2,xx kummi puhul sama lugu.

Pilt
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

BHratas
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 14. 06. 2014. 22:14

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas BHratas » 15. 10. 2015. 21:17

Mul täpselt sama pump ja kasutuses olnud ca 4a, otsiku vahetasin 1a tagasi ära ja mtb kumme pumbates pole probleemi, kuid mnt puhul kui rõhk üle 7 bar läheb hakkab susisema ja õhku läbi laskma. Ei tea kas mingi tihend läbi ja sellisele mingeid varuosasid ka müüa on või tuleb uus pump koguni osta?

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas rai66 » 15. 10. 2015. 21:35

BHratas kirjutas:Mul täpselt sama pump ja kasutuses olnud ca 4a, otsiku vahetasin 1a tagasi ära ja mtb kumme pumbates pole probleemi, kuid mnt puhul kui rõhk üle 7 bar läheb hakkab susisema ja õhku läbi laskma. Ei tea kas mingi tihend läbi ja sellisele mingeid varuosasid ka müüa on või tuleb uus pump koguni osta?
Ikka ära visata. Ma võin selle sul aidata tasuta utiliseerida. Kuhu tulla?
Minul on voolikul ots ära lõigatud. Lükkan vooliku ventiili (presta ainult) otsa ja pumpan rahulikult. Kui täis saab, tõmban ära. MNT kummi puhul on veel mugavam. Pumpan rahulikult ja kui soovitud rõhk käes, teen ühe kiire vajutuse ja voolik lendab otsast. 2 aastat nii teinud. Kui ots peaks ära kuluma, eks siis võtan cm maha. Kordades mugavam, kui selle otsikuga n.......a.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas erikr » 15. 10. 2015. 21:38

Jah, paljude pumpade vooliku siseläbimõõt istub mõnusalt Prestale peale.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

BHratas
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 14. 06. 2014. 22:14

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas BHratas » 15. 10. 2015. 21:58

Õhku laseb läbi pumba silindri alt.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas Kuldar » 15. 10. 2015. 22:06

Maidor kirjutas:Millega te presta ventiilis rõhku mõõdate? Mul oleks aeg vast tunde järgi kummi pumpanime lõpetada.
enne maratone või muid võiduajamisi ma ikka silmanurgast kadedusega piidlen neid manomeetrite külge naelutatud tegelasi. Nad teavad midagi mida mina ei tea.
Gravity is a Bitch

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kompressori otsik presta ventiili jaoks

Postitus Postitas rai66 » 16. 10. 2015. 11:15

BHratas kirjutas:Õhku laseb läbi pumba silindri alt.
Ühe sellise lekkiva pumba lammutasin kunagi huvi pärast lahti. Manomeetrisse minev plastmasstoru oli katki murdunud. Kuna oli hea Cannondale pump, siis ei raatsinud ära visata. Saagisin manomeetri ära ja keerasin augu sisse kruvi koos tihendiga. Töötab nagu uus, ainult ilma manomeetrita. Jätsin tagavara pumbaks. Ja tegelikult oskaks juba ka ilma manomeetrita hakkama saada, aga noh.....,vaata eespool Härra Kuldari mõttetera.

Vasta

Mine “Jupid”