Videokaamera jalgrattale

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
raceboy
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 18. 04. 2007. 07:02

Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas raceboy » 30. 07. 2010. 09:24

Tere,

On kellelgi kogemusi jalgratta külge paigaldatava miniatuurse kaameraga.
Oskab keegi soovitust anda, et milliseid tasuks vaadata/milliseid mitte?

Tänades,
R.

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas Toonio » 30. 07. 2010. 10:20

http://www.contour.com

eestis pakub seda Tehnoturg ja kuskilt nägin ühte ettevõtet veel, kuid nimi ei meenu paraku. Ise läksin seda teed, et ostsin läbi ebay - tublisti odavam, kui siit osta.
Eks see kaamerateema ole selline väheke kiiksuga värk tegelikult, sest peamiselt vahid tulemust ainult sina ise. Teinekord õnnestub ka mõni laiemat huvi tekitav klipp teha.

Mul on kogemus ka ATC3K'ga. Tegin kunagi väikesed prooviklipid ka: http://www.tuisk.net/kaameratest/
Võrdluseks siis contourHD kaameraga tehtud klippe: http://www.youtube.com/user/tonutuisk

Kui väga kindel pole, et tahad just poest seda endale soetada, siis minul on plaanis oma 720p versioon sügisel maha müüa ning osta asemele 1080p. Seega võib mingi hetk tulla pakkumine, kus saad suvel kasutatud kaamera osta minu käest tublisti odavamalt kui poes pakutakse. Sügiseni mängin ise sellega :)

Ahjaa, veel on selline asi nagu Go Pro kiivrikaamera. Võrreldav Contouri 1080p versiooniga. Siin on küll talispordiinimesed erinevaid kaameraid lahanud, kuid pole mingit probleemi ise rattaaspekti ise juurde mõelda.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas Mati » 30. 07. 2010. 10:39

Toonio kirjutas:...Mul on kogemus ka ATC3K'ga...
Mul on sama kaamera. Üks näide SIIN ja teine SIIN (kasuta Save As varianti).

On kindlasti paremaid (ja kallimaid :). Toonio praegune Contour on edevam riist.

Samas ka mul plaanis oma ATC3K maha müüa milllagi. Seega kui huvi, räägime.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Reinsalu
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 04. 07. 2010. 12:05

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas Reinsalu » 30. 07. 2010. 11:24

Huvitav vidin on see ja tahaks endalegi osta, aga hästi sellise hinnaga ei raatsi. Muidugi oleks ülilahe kui rattavõistluste rajameistril oleks selline ja enne võistlust saaks rada internetis üle vaadata.
Anna nüüd ketile valu!

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas DeeJott » 10. 10. 2010. 16:28

Toonio kirjutas:Kui väga kindel pole, et tahad just poest seda endale soetada, siis minul on plaanis oma 720p versioon sügisel maha müüa ning osta asemele 1080p. Seega võib mingi hetk tulla pakkumine, kus saad suvel kasutatud kaamera osta minu käest tublisti odavamalt kui poes pakutakse. Sügiseni mängin ise sellega :)
Kas 720p versioon on see, millega need youtube's olevad klipid filmitud?

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas Toonio » 10. 10. 2010. 16:36

Just nii

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas DeeJott » 10. 10. 2010. 16:44

Müüki ei ole jõudnud veel panna? : D

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas mart » 10. 10. 2010. 20:14

Toonio kirjutas: Eks see kaamerateema ole selline väheke kiiksuga värk tegelikult, sest peamiselt vahid tulemust ainult sina ise. Teinekord õnnestub ka mõni laiemat huvi tekitav klipp teha.
Tundub, et ülesvõetud rattaradade, -võistluste,-koossõitude levitamisel/jagamisel jagunevad vaatajad arvuti- ning teleriinimesteks.
Mulle meeldivad selliselt tehtud kaameravideod, mida saan ka telerist, divx-i abiga, dvd-mängijast vaadata.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas Toonio » 10. 10. 2010. 20:44

mart kirjutas: Tundub, et ülesvõetud rattaradade, -võistluste,-koossõitude levitamisel/jagamisel jagunevad vaatajad arvuti- ning teleriinimesteks.
Mulle meeldivad selliselt tehtud kaameravideod, mida saan ka telerist, divx-i abiga, dvd-mängijast vaadata.
Eks ta ole, kõigile lihtsalt pole antud seda operaatoritöö seemet siia ilma kaasa koos muude eluks vajalike oskustega...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas mart » 19. 10. 2010. 18:21

raceboy kirjutas:Tere,

On kellelgi kogemusi jalgratta külge paigaldatava miniatuurse kaameraga.
Tegelen hetkel ühe noname hiina minikaamera hingeeluga. Tahtsin näha, mida hiinlaste lenksule kinnitatud seebikarp võimaldab (LCD ekraan, silm 2Megapixlit, mälukaart mikro sdhc,aku ca 3h)). Kuna mikrofon jääb tuule eest varju, siis heli suht arusaadav. Värvid on suht paigas ja pilt ei tõmbe/uju hullusti. Kiirel sõidul hangub pilt ca 2 min vahedega ca 1-2 sekundiks (uurin edasi - kas asi protsessoris või kaardis). Hangunud sekundid lõikasin välja.
1 h kiirelt liikuvat pilti vajab ca 8 Gb mälu.
Siin, Hiiu metsas/laudteel/kaevikutes, ülesvõetu oli enne juutuubimist converditud PAL formaati, et saaks vaadata divx mängijaga telekast.
http://www.youtube.com/watch?v=A7ip2Ob5jdE
Ja siin Nõmmel nn üliõpilaste trepi läbimine :
http://www.youtube.com/watch?v=Heo1SxRZ_QM
Viimati muutis mart, 24. 10. 2010. 15:35, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas Mati » 19. 10. 2010. 19:19

Mart, väga ok tulemus ju. Mis hinnaga koju tuli?

Idee poolest võiks teha erinevate kaameratega sama aegse testi, st toppida nad kõik kõrvuti lenksule. Siis on kindel, et valgus- ja kiirusolud ning paigutus on võrdsed. Ma olen valmis oma ATC ritta panema.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas SHOXi » 19. 10. 2010. 19:49

tulemus täitsa hea, a kus need rajad täpsemalt asuvad? Väga huvitav, peaks ise ka sinna tiirutama minema...

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas citybike » 19. 10. 2010. 21:28

MUl on üks Go Pro kaamera õle ja selle võin suht soodsalt ära müüa.
Olen seda kasutanud vaid paar korda ja teinud ühe video kuskilt laskumiselt Vietnamis.
Lisaks sai tehtud ka veealuseid pilte sukeldmumisel.
Kaasas on palju kõiksugu vidinaid ja kinnitusi.
Ostetud on-line poest, peaks kehtima ka garantii, talvel 2010 ostu aeg...
Proovin leida vidinad ülesse ja ehk saan ka mõne videolõigu panna veebi, mis selle riistapuuga tehtud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas erikr » 19. 10. 2010. 21:42

citybike kirjutas:MUl on üks Go Pro kaamera õle ja selle võin suht soodsalt ära müüa.
Olen seda kasutanud vaid paar korda ja teinud ühe video kuskilt laskumiselt Vietnamis.
Lisaks sai tehtud ka veealuseid pilte sukeldmumisel.
Kaasas on palju kõiksugu vidinaid ja kinnitusi.
Ostetud on-line poest, peaks kehtima ka garantii, talvel 2010 ostu aeg...
Proovin leida vidinad ülesse ja ehk saan ka mõne videolõigu panna veebi, mis selle riistapuuga tehtud.
siis tee palun müügikuulutus, mitte ära hakka kauplema suvalises teemas.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas Toonio » 19. 10. 2010. 22:57

Mati kirjutas:Mart, väga ok tulemus ju. Mis hinnaga koju tuli?

Idee poolest võiks teha erinevate kaameratega sama aegse testi, st toppida nad kõik kõrvuti lenksule. Siis on kindel, et valgus- ja kiirusolud ning paigutus on võrdsed. Ma olen valmis oma ATC ritta panema.
Minu ContourHD on ka valmis rivistusele tulema, kui vaid lenksukinnituse välja nuputaks. Vahet pole tegelt, sõltumatu ülevaate huvides võib ta ju kasvõi teibiga sinna panna :P

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas citybike » 19. 10. 2010. 23:54

Võin ka Go Pro kaamerat laenata, et saaks rivisse panna. sellel lenksu- ja ka kiivriklamber olemas.
Küll selle müügikuulutuse jõuab ka paika panna.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas mart » 20. 10. 2010. 11:31

mart kirjutas: Tegelen hetkel ühe noname hiina minikaamera hingeeluga. Tahtsin näha, mida hiinlaste lenksule kinnitatud seebikarp võimaldab (LCD ekraan, silm 2Megapixlit, mälukaart mikro sdhc,aku ca 3h)).
Mati kirjutas:Mart, väga ok tulemus ju. Mis hinnaga koju tuli?
Kaamera maksis samavõrd, kui kaks 8Gb 4class microSDHC kaarti ja tagavara liitium-ioon aku.

Minu subjekt on eriti lahjendatud ja kohitsetud variant sellest hiina kloonist:
http://www.simenibiz.com/mini-hidden-sp ... -cmos.html
mis omakorda on kloon ühest veel paremast/töökindlamast mudelist :)

Minu mudelil on pisikesed töökad hiinlased vaid välimuse, aku ja nuppude asetuse üks ühele maha pannud. Sisu on nad pannud eriti lahja ja bugise versiooni.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

xtjan
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 12. 12. 2006. 21:17

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas xtjan » 25. 10. 2010. 11:28

Käisin nädalavahetusel ContourHD-ga sõitmas. Tulemus siin: http://vimeo.com/16160483

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas anryo » 25. 10. 2010. 12:23

Kas näiteks sellel ContourHD'l (või mõnel teisel kaameral) on olemas funktsioon, et lindistab live's koguaeg uuemat materjali peale ja vana kustub sellega seoses automaatselt ära, kui mälumaht täis saab? St. et koguaeg on saadaval mingid X viimast tundi materjali?
Sõidan siis kui tahan...

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas Villem T » 25. 10. 2010. 12:24

anryo kirjutas:Kas näiteks sellel ContourHD'l (või mõnel teisel kaameral) on olemas funktsioon, et lindistab live's koguaeg uuemat materjali peale ja vana kustub sellega seoses automaatselt ära, kui mälumaht täis saab? St. et koguaeg on saadaval mingid X viimast tundi materjali?
Contour HD (vähemalt vaikimisi) paneb lihtsalt poe kinni kui kaart täis.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas mart » 25. 10. 2010. 12:33

anryo kirjutas:Kas näiteks sellel ContourHD'l (või mõnel teisel kaameral) on olemas funktsioon, et lindistab live's koguaeg uuemat materjali peale ja vana kustub sellega seoses automaatselt ära, kui mälumaht täis saab? St. et koguaeg on saadaval mingid X viimast tundi materjali?
Minu primitiivsel hiinlasel on seesama võimalus:
Auto mantle (Loop recording function) when Micro SD card is filled completely.
Pilt
Eks see ole jäänuk mingist jälgimis/turva funktsioonist. Ise seda funktsiooni ei kasuta, kuna siis läheks üles võetud koha ja aja arvamine totaalselt sassi.
Viimati muutis mart, 26. 10. 2010. 09:58, kokku muudetud 3 korda .
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas Mati » 25. 10. 2010. 17:47

ATC osas ülesalvestamise temaatikat kommenteerida ei oska. Pole uurinud ja pole ka reaalselt kaart täis saanud kunagi. Kipun arvama, et kui täis, siis täis.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas anryo » 28. 12. 2010. 14:18

Nati OT, kuid ehk tahab mõni hea semu laenata jaanuari teises pooles paariks nädalaks mõnda kiivrile kinnitatavat kaamerat mõistliku tasu (+ tagatisraha) eest? Võite kontakteeruda läbi PS näiteks....
Sõidan siis kui tahan...

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Videokaamera jalgrattale

Postitus Postitas citybike » 29. 12. 2010. 11:07

siin üks Go Pro kaameraga tehtud video. Krabiseb küll hirmsasti, see vist tuulest ja kiirusest, kohati oli ikka üle 60 rauas
http://www.youtube.com/watch?v=rg9eWs8INco

Vasta

Mine “Jupid”