millised ketaspidurid?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
mina ise
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 05. 04. 2009. 18:59

millised ketaspidurid?

Postitus Postitas mina ise » 08. 06. 2010. 10:53

Et millised ketaspidurid oleks parima hinna/kvaliteedi suhtega? Hüdraulilised siis. Kuna alles komplekteerin ratast raami ümber ja sellises situatsioonis alati raha vähe, siis on käes valikuhetk (kas üldse ketas, vbla korralik v-?), kuna aga teema on minu jaoks natuke tume, siis küsingi siit. Jooksud ka veel hankimata, niiet need ei sea piiranguid.
tänud ette

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas erikr » 08. 06. 2010. 11:45

Palju raatsid ketaspidurite alla raha panna?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

mina ise
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 05. 04. 2009. 18:59

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas mina ise » 08. 06. 2010. 12:51

jaa, lootsin et kaudselt saan ka sellele küsimusele vastuse... niipalju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Deore/SLX või Avid Juicy 3.5 - mis neist arvata?

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas Nongrata » 08. 06. 2010. 13:12

Omal Avidid ja toimivad kuiva, märja ja mõõduka mudaga väga hästi. Ekstreemsetes oludes (Mulgi 2010) enam niiväga hästi ei toimi, muda läheb ketta ja klotsi vahele ja hakkab klotsi sööma täiega, pidurduseffektiivsus langeb kordades. Möödunud aastasel H150 kulusid klotsid poole maa peal sootuks ära, tuli sõita metall vastu metalli, kõigele lisaks läks klotse lahus hoidev vedru mingi nipiga kõveraks sattus ketta ja klotsi vahele, igaljuhul mingi hetk olid pidurid peal, siis jälle maas jne. Teine vend sõitis LX-ga ja kurtis sama asja. LX-i eelis ehk see, et saab klotse vahetada ratast alt võtmata, käivad pealt välja. Arvan, et norm oludes töötavad need kõik, hardcore oludes ei tööta neist ükski korralikult, tea kas sellist pidurit üldse tehtud ongi...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas erikr » 08. 06. 2010. 14:32

Nongrata kirjutas: Arvan, et norm oludes töötavad need kõik, hardcore oludes ei tööta neist ükski korralikult, tea kas sellist pidurit üldse tehtud ongi...
Mul on Formulad, ühel rattal B4 ja teisel K24. Muda pole küll veel mingit teemat esile kutsunud piduritega seoses. Sh kõik mudased Rakvere ja Mõedaku sõidud , H100 2009, Pariisi 24h 2009... Ja üleüldse pole mul Formulatega eluski ühtki probleemi olnud. Klotse vahetan ca kord aastas vaatamata mudas läbitud kilomeetritele.
Noh, ok, 22 min laskumist Austria mägedes viis K24 lingid suht kaugele lenksust ja pigistama pidi päris kõvasti. Aga eks oma viga ka, ma suht arg laskuja.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas veiko » 08. 06. 2010. 14:42

Nongrata kirjutas:Omal Avidid ja toimivad kuiva, märja ja mõõduka mudaga väga hästi. Ekstreemsetes oludes (Mulgi 2010) enam niiväga hästi ei toimi, muda läheb ketta ja klotsi vahele ja hakkab klotsi sööma täiega, pidurduseffektiivsus langeb kordades.
Muda sellises kohas piduritootja brändil vahet ei tee. See sõltub piduriklotsist ja selle materjalist. Pehme seguga klots (organic) pidurdab paremini ja mõnusamalt aga kulub kiiremini. Vesi + liiv on sellisele klotsile pea momentaalne surm. Metallic seguga klotsid kestavad kauem aga nende pidurdusefektiivsus pole nii hea. Eks valikute küsimus. Olen ise täiesti uued shimano organic klotsid sõitnud ühe sõiduga 'metall vastu metalli' (kunagine legendaarne värska maraton, kus liivast ja veest puudu ei tulnud). Mulgi maratoni kestsid avidi metallic klotsid virisemata lõpuni (sõitsin küll kaua aga see eest aeglaselt).

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas KaupoR » 08. 06. 2010. 15:51

Klotsi kulumisel on suur roll klotsil (nagu Veiko viitas metallic klotsile) mitte niivõrd piduril. Avidil kipub juhtuma see, et üks silinder liigub veidi vähem kui teine ja tulemuseks on ühelt poolt enam kulunud klots. Minu tõid Avidid Poolas mäest alla küll, kusjuures mida päev edasi, seda enam ma pidurit vajutasin, sest väsimus ja hirm hakkasid oma võtma. Taga oli Avid Juicy 5 (metallik klots) ja ees Juicy Ultimate (klots vist originaal mis vist on organiv?). Samas nägin kuidas Magura Martasid ilma igasuguste tööriistadeta õhutati (piisas kivist või tugevatest sõrmenukkidest) - see ka ju hea eelis ;)
If everything's under control, you're going too slow!

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas muffits » 08. 06. 2010. 20:23

Endal Avidi Elixir pidurid nüüd tiba üle aasta. Töötavad igasugu sodis sõites korralikult. Õhutamise protseduuri selgeks saamine suhteliselt kiire (miinusena vajalikud mõningad erilised tööriistad, mis on samas ise ehitatavad) ning palju aega sellele ei kulu. Aasta jooksul olen õhutanud pidureid paar korda. Klotside kulumise koha pealt ma usun, et see pole hullem kui mõnel teisel margil. Klotse saab välja vahetada ilma ratast alt võtmata. Minu arust kõige suurem miinus on see, et klotse pole naljalt Eestist võimalik leida. Samas arvestades, et ühe teatud rattamargi selle aasta mudelitel on Elixir'i päris palju peale kruvitud, võib loota antud piduri mudeli varuosi ja kulumaterjale hakkab ka Eestis rohkem liikuma.

k666n
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 27. 04. 2009. 09:29

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas k666n » 08. 06. 2010. 20:41

Low end piduri puhul soovitan minagi AVID tooteid. 3 või 3,5 on juba päris ok, lihtne hooldada ja vajadusel varuosi leida. Kui rahakott tiba rohkem kannatab, siis XT.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas Rivo » 08. 06. 2010. 21:09

Shimano SLX - kui tahad minimaalse summa eest maksimaalset pidurit. Eelis veel see, et klotse leiad praktiliselt igast rattajuppide poest.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas vigurivänt » 09. 06. 2010. 12:10

Oman XT ja XTR pidureid metal klotsidega ja klotse vahetan korra aastas. Olen käinud Tahkos ja Alpides, puudu pole midagi jäänud. Nende kahe vahe on vaid see, et XTR-i link on kuidagi sujuvam. Õhutamine lihtne, klotside vahetamine ka. Vahepeal peab silindreid puhastama, aga seda tuleb kõikidel teha. Netist saab väga pro hinnaga kätte ka.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas erikr » 09. 06. 2010. 12:57

Kui kedagi võiks huvitada, siis pole olnud mingit vajadust aastate jooksul oma Formulaid õhutada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas UrmasL » 09. 06. 2010. 13:29

Algsele küsimusle: "milliseid" kataspidureid ei soovitaks. Kui, siis vähemalt 160 "milliste" ketastega :)
erikr kirjutas:Kui kedagi võiks huvitada, siis pole olnud mingit vajadust aastate jooksul oma Formulaid õhutada.
Mul on Avid Juicy 7. Üldiselt korralikud. Alguses oli probleeme sadula paika saamisega, et ketas vastu ei käiks. Ilmselt siiski enda kogenematus ja vbl vajasid sadulad sisse töötamist. Korra olen õhutanud ka. Ratas seisis talve otsa vertikaalses asendis ja kevadeks oli millegipärast tagumine süsteem õhku saanud. Õhutamine on lihtne, kui vastav kit endal olemas on.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: millised ketaspidurid?

Postitus Postitas vigurivänt » 09. 06. 2010. 22:40

erikr kirjutas:Kui kedagi võiks huvitada, siis pole olnud mingit vajadust aastate jooksul oma Formulaid õhutada.
Poleks ise ka pidanud seda tegema, aga oma lollusest lasin kunagi silindri pesast välja :oops: Mingit kitti ei vajanud, vaid käte osavust ja mutrivõtit.
Tark ei torma!

Vasta

Mine “Jupid”