Raami suurus

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Heiti
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 15. 10. 2003. 12:25

Raami suurus

Postitus Postitas Heiti » 31. 10. 2003. 10:57

Mille järgi valida raami suurust?
Kus Te teate, kas Teile läheb S, L, XL või 17", 19" või mis iganes?
Kas on olemas mingi arvutamise tabel? :roll:

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 31. 10. 2003. 11:15

Vanasti s.t. pandi pikkuse järgi paika raami suurused .Aga need on nii personaalsed iga rattamargi puhul.Endal ( pikkust 183) Scotti puhul nagu pakuti pikkuse puhul 19,5(mis ühikutes seda siiani ei tea) raami ja ei olnud viga midagi.Samas kui proovisin peaaegu sama raamisuurusega (19) Authorit siis vahe oli ikka tunduvalt suurem kui see 0,5 oleks olnud.See tähendab vahe on sõidu omadustes tunda , isegi minusugusele algajale.Tunnistan muidugi, et juurikade vahel oli ka väikese raamiga suht hea sõita.Mõne rattamargi puhul ongi nagu tobe see ,et ei leiagi seda sobivat raami ehk siis näide , et Authori puhul oleks norm 20 raam aga seda neil ei pakutagi(21 proovisin ja natsa suureks jäi).Teiste markidega kogemused puuduvad.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 31. 10. 2003. 11:35

Kui Sa võtad vaevaks natuke siin foorumis ringi tuulata, siis leiad õiged kohad üles, teemat on juba lahatud
Väike viide: sõidutehnika subfoorum

Kasutaja avatar
Heiti
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 15. 10. 2003. 12:25

Postitus Postitas Heiti » 31. 10. 2003. 12:48

rallik kirjutas:Kui Sa võtad vaevaks natuke siin foorumis ringi tuulata, siis leiad õiged kohad üles, teemat on juba lahatud
Väike viide: sõidutehnika subfoorum
Palun vabandust, kui Sinu huve millegagi riivasin ja uue teema algatasin.
Aga ilmselt olen nii asjaoskamatu, et ei saa sealt teemast endale ammendavat vastust. Kui sa näed seal mõnda tabelit, siis tee palun copy/paste siia ja asi jonksus.
Kui keegi ütleb, et ma olen xxx cm pikk ja sõidan XX" Meridaga ei anna mulle abi, kuidas endale uut raami valida (võibolla on mul jalad pikemad, kui tal, kuigi meie üldpikkused on samad jne).
Aga võibolla oli minupoolt küsimus esitatud valesti? :oops:
Tahtsin teada, kas on mingeid reegleid, kuidas raami valida või on ainult üks võimalus - katsetamine?

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 31. 10. 2003. 13:20

Optik kirjutas:Tahtsin teada, kas on mingeid reegleid, kuidas raami valida või on ainult üks võimalus - katsetamine?
justnimelt katsetamine on see parim viis vist. kusagil teemas küsisin raami suuruse kohta isegi. ja vastused olid väääga erinevad.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 31. 10. 2003. 13:31

taavid kirjutas:
Optik kirjutas:Tahtsin teada, kas on mingeid reegleid, kuidas raami valida või on ainult üks võimalus - katsetamine?
justnimelt katsetamine on see parim viis vist. kusagil teemas küsisin raami suuruse kohta isegi. ja vastused olid väääga erinevad.
oli ka siiski konkreetne soovitus...............mine rattapoodi kus on selline seadeldis mis paarisaja eegu-eest hakkab raamimõõtudest rääkima. Kui ma ei eksi siis Pirita Hawaiis pidavat selline olema.
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
Heiti
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 15. 10. 2003. 12:25

Postitus Postitas Heiti » 31. 10. 2003. 14:23

Vabanda veelkord, et siin foorumis julgesin noka lahti teha (parandan ennast).

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 31. 10. 2003. 14:32

Rom kirjutas:...mine rattapoodi kus on selline seadeldis mis paarisaja eegu-eest hakkab raamimõõtudest rääkima. Kui ma ei eksi siis Pirita Hawaiis pidavat selline olema.
Jep Pirita HE-s see olemas, kuid ca 400 peab selle lõbu eest loovutama. Kes käinud, ons kasuks kah?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Re: Raami suurus

Postitus Postitas Ruve » 31. 10. 2003. 14:41

Optik kirjutas:Mille järgi valida raami suurust?
Kus Te teate, kas Teile läheb S, L, XL või 17", 19" või mis iganes?
Kas on olemas mingi arvutamise tabel? :roll:
on kaks põhimõõtu mille järgi raami suurust vaadata---seat tube(vändakeskjooksu tsentrist raami sadulaklambri peale) ja top tube(sadula klambri juurest lenksu suunas minev toru)...nende järgi peadki valima,aga et õiget raami valida pead teadma umbes mis mõõtudega vaja on.Mõõdud saad teada kui ennast ära mõõdad...

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 31. 10. 2003. 14:47

Optik kirjutas:Palun vabandust, kui Sinu huve millegagi riivasin ja uue teema algatasin
Hämmastav, et mõni inimene tõesti sõbralikku nõuannet isiklikult võtab... :lol:

Tahtsin Sulle lihtsalt teemas orienteeurmisel natuke juhtnööre anda, teemasid pane minugipoolest iga päev kasvõi 10 üles...

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Re: Raami suurus

Postitus Postitas mestari » 31. 10. 2003. 15:51

Optik kirjutas:Mille järgi valida raami suurust?
Kus Te teate, kas Teile läheb S, L, XL või 17", 19" või mis iganes?
Kas on olemas mingi arvutamise tabel? :roll:
Ega me enne proovimist ei teagi, tootjad ju mõõdavad raami suurust erinevalt. Olen 175 pikk ja nt. enda eelmine ratas oli GT ja selle raami mõõt oli 16 tolli, sellest kevadest sõidan Schwinniga, raamimõõt USKUMATUD 19 tolli :shock: (vähemalt sildi peal).
Vahet on niipalju, et Schwinnil esiots kõrgem, aga seegi tingitud pikema käiguga amordist, ja top tube peaaegu 2 cm pikem. Top tube aga langeb isegi suurema nurgaga, kui GT'l, nii, et top tube ja seat tube ühinemiskohast alla keskjooksuni mõõtes peaks raam tegelikult vanast GT omast väiksem olema :!: :?: . Mine võtta kinni, kuidas nad seda siis mõõdavad!

Kasutaja avatar
orraw
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 31. 10. 2003. 07:59

Postitus Postitas orraw » 31. 10. 2003. 16:40

Ma tellisin endale raami just nimelt nende kahe mõõdu järgi (seat tube=54,5 ja top tube=58 ). Ise olen 189 pikk. Raami mõõdud võtsin vana raami pealt. Kui uus raam(No Saint Urian 2) kahe nädala pärast kohale jõuab, siis on kohe näha kui paras ta mulle on.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Postitus Postitas vaikija » 31. 10. 2003. 17:32

arvan,et horisontaaltoru võiks vähemalt 4-5cm pikem olla(kui ise oled 189pikk ja mitte ülipikajalgne).sportlikuks metsasõiduks tundub Sinu uus raam väga väike,niisama ringituiamiseks võibolla pole vahet.see 21tolline raam on lühem kui paljude tootjate 17-18 tollised raamid(kui oled mõõtnud raami nii nagu enamus tootjad ja jutt on mtb raamist).

Vasta

Mine “Jupid”