"Inteligentne" amort

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
konx
Rattur
Postitusi: 74
Liitunud: 20. 06. 2008. 21:38

"Inteligentne" amort

Postitus Postitas konx » 28. 08. 2008. 22:00

Plaanis osta amort Manitou R7 Platinum Snap Valve SPV
http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... cts_id=235" onclick="window.open(this.href);return false;
ootaks infot kes kasutavad seda või sama tüüpi amorte.
Erinevus tavalise lukustatava amordiga.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: "Inteligentne" amort

Postitus Postitas KaupoR » 28. 08. 2008. 22:06

ei hakka pikka juttu tegema: mina ei soovita. Kui nad (Manitou) isegi lenksult lukustust ei suuda teha nii, et see töötaks (st ka lukust lahti läheks kui sa seda tahad), siis kahtlen, et nad oskavad teha amorti, mis seda ise-enesest teha suudab. Tean ka ühte rattamehaanikut, kes peaaegu iga kord amortidest rääkides, hakkab ikka ja jälle seda SPV-d sajatama ja kiruma :)

EDIT: et asi oleks aus, siis mainin ära, et ma ise pole SPV-d kasutanud. Oman Manitou R7 amorti, millel on lenksult lukustus, mis tänaseks enam üldse ei tööta ja ma pole ainus, kellel see lukustus on töölepingu üles öelnud. Loomulikult ei saa seda kogemust üks-üheselt üle kanda SPV lukustusele.
Viimati muutis KaupoR, 28. 08. 2008. 23:08, muudetud 1 kord.
If everything's under control, you're going too slow!

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: "Inteligentne" amort

Postitus Postitas KristjanS » 28. 08. 2008. 22:15

ei kasuta küll seda aga...olen seda palju näppinud siit ja sealt ja parem vali tavalise lukuga amort! Igast asendist töökindlam. See SPV töötab manitoul vaid uuest peast nii nagu peab. Aja möödudes hakkab aga hambaid näitama!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: "Inteligentne" amort

Postitus Postitas Mati » 28. 08. 2008. 22:29

Oman kolmandat hooaega ja ei kurda eriti.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: "Inteligentne" amort

Postitus Postitas erikr » 29. 08. 2008. 07:08

mul oli kunagi SPV-ga Skareb Elite. Ega ta eriti "lukus" asendis ei püsinud, aga muidu oli täitsa ok.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Re: "Inteligentne" amort

Postitus Postitas tp » 29. 08. 2008. 08:22

KaupoR kirjutas:
EDIT: et asi oleks aus, siis mainin ära, et ma ise pole SPV-d kasutanud. Oman Manitou R7 amorti, millel on lenksult lukustus, mis tänaseks enam üldse ei tööta ja ma pole ainus, kellel see lukustus on töölepingu üles öelnud. Loomulikult ei saa seda kogemust üks-üheselt üle kanda SPV lukustusele.
mul siis sama amort mis Kaupol, 2 hooaega ainult peavalu, põhiprobleem oli selles et amort kippus koguaeg lukku jääma. Osad poola etapid ja kogu rõugetuuri olin sunnitud sõitma lukus amordiga
Hetkel kyll jälle töötab aga selleks oli vaja saksast uus sisu(padrun või kuidas iganes seda nimetatakse) tellida, lisaks veel yhe nutika tehnikat tundva inimese teostatud modifikatsiooni.
Yhe trenni ja kolmapäevaku on toiminud normaalselt ,eks aeg näita kauaks.
Selleks et paigal püsida tuleb joosta kõigest väest....Kui tahad jõuda edasi , pead jooksma vähemalt 2x kiiremini...

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: "Inteligentne" amort

Postitus Postitas Rivo » 29. 08. 2008. 08:47

Veel ühe SPV omaniku muljed (1 hooaeg) Fox TerraLogic'uga võrrelda ei saa. See on ikka lukus kui nt asfaldil sõita ja tõusust püsti üles raiuda. SPV - Stable Platvorm Valve. Omast kogemusest ütleks, et amordil see esimene käiguosa on selline jäigem. Järsema löögi puhul käib aga pehmelt. Seda arvsse võttes võib öelda, et SPV'st ikka miskit tolku on.
Eesti turul on Manitoul üks hea eelis - enamus rattamehanne saavad selle hooldusega hakkama. See ka ainus arvestatav argument. Sõiduga pikkisuunas jäikuse osas saab see amort vähemalt minult suht kehvad hinded. Ristisuunas pole "vedelust" täheldanud.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: "Inteligentne" amort

Postitus Postitas Mati » 29. 08. 2008. 08:55

Üks märkus :!: Platinum SPV Snap Valve on just nö "isemõtlev". Enamus siinseid probleeme on kirjeldatud R7, millel lukustus on manuaalne. Manuaalne lukustus mehhanism tundub eri muljete alusel tõesti nõrk sel mudelil. Samas olen probleeme kuulnud ka nt RockShox'i lukustuse osas. Eks mis liigub, see kulub.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: "Inteligentne" amort

Postitus Postitas mart » 29. 08. 2008. 13:43

veloman32 kirjutas: See SPV töötab manitoul vaid uuest peast nii nagu peab. Aja möödudes hakkab aga hambaid näitama!
Kas sa seda parendust oled proovinud?
http://www.krankin.co.nz/_sgg/m6m9s91_1.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Retsept sobib vaid kuni 2006 a spv-ni. 2007 muutis manitou oma spvd. Kas ka töökindlamaks , ei oska kaasa rääkida.
Mati kirjutas:Üks märkus :!: Platinum SPV Snap Valve on just nö "isemõtlev". Enamus siinseid probleeme on kirjeldatud R7, millel lukustus on manuaalne. Manuaalne lukustus mehhanism tundub eri muljete alusel tõesti nõrk sel mudelil. Samas olen probleeme kuulnud ka nt RockShox'i lukustuse osas. Eks mis liigub, see kulub.
Ise R7 lenksulukustust näppides oli näha, et tõmbetross on täiesti avatud ajapikku kogunevale pasale. Kõri ja padruni tihendid ei täida oma ülesannet, väsivad ära ja lasevad liiva/savi padruni sisemusse.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Jupid”