maantee grupp + jooksud

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas UrmasL » 27. 08. 2008. 13:23

Tulevaks hooajaks on vaja valida groupset maanteeraamile. Sõelal on hetkel Ultegra SL vs. Campa Centaur. 2007a variandid mõlemal, 2008 uuendusi pole uurinud. Seni olen sõitnud vaid Shimano 9speed pulkadega. On keegi sarnase valiku ees olnud? Hind on vist veidi Shimano kasuks. Võib soovitada netipoodi/kaupmeest kes soodsalt Camapgnolot pakuks.

Lisaks on valimata jooksud. Ultegra puhul ilmselt Mavic Ksyrium Elite. Hea all-around valik nii treeninguks kui võistluseks. Campa puhul võiks muidugi samuti Ksyriumid võtta, kuid moepolitsei teeks märkuse (k)etiketi rikkumise kohta :) Sarnases hinnaklassis on Campalt Zonda jooksud. Mis neist arvata?

Grupp ja jooksud võiks 15keek eelarvesse mahtuda.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas Mati » 27. 08. 2008. 13:49

Campaga klikib hästi ju ka Fulcrum (nt Racing 3).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas Villem T » 27. 08. 2008. 14:09

Vabandan võhiklikkuse pärast aga silmaringi avaramiseks või nii: mis millega klikib ja mis mitte (ja miks)? Shima + Mavic on OK aga Campa + Mavic mitte? Campa + Fulcrum läheb paremini kui Shima + Fulcrum? DT jooksud ei lähe üldse? Miks Sram sõelal ei ole?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas Mati » 27. 08. 2008. 14:18

Campa ja Shima on nagu Alfa Romeo ja Toyota :) Ajalugu noh :) Fulcrum on jälle nagu Lancia, mis klikib Alfaga.
DTSwiss (nagu hea sveitsi kell) klikiks kah Campaga.
Mavic on nagu Renault, maanteel nagu klikib ja ei kliki kah.
Sram on jälle nagu Chrysler, edev - kellel klikib ja kellel ei. Kallim kah.

Ühesõnaga moepolitsei ja staatuse teema noh :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas UrmasL » 27. 08. 2008. 14:21

Villem T kirjutas:Vabandan võhiklikkuse pärast aga silmaringi avaramiseks või nii: mis millega klikib ja mis mitte (ja miks)? Shima + Mavic on OK aga Campa + Mavic mitte? Campa + Fulcrum läheb paremini kui Shima + Fulcrum? DT jooksud ei lähe üldse? Miks Sram sõelal ei ole?
No ma olen eelnevalt varainadid suuremast sõelast läbi lasknud. Ultegra SL, Ksyrium Elite, Campa Centaur, Campa Zonda jäid võrku kinni. Sram (eelnevatega samas hinnaklassis) isiklikult ei imponeeri. Fulcrum jooksud on alternatiiv tõesti. DT pole osanud kaaludagi.

Muus osas on sedasi, et tehniliselt saab ju praktiliselt kõiki jookse panna sobima nii Shimano kui Campa cassetiga. Mõned kooslused omavahel lihtsalt "ei näe head välja" :) Mulle endale on ka see maanteemeeste eetikakoodeks veidi võõras ja sellepärast siin teema tõstsingi.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas Villem T » 27. 08. 2008. 14:25

Mati kirjutas:Campa ja Shima on nagu Alfa Romeo ja Toyota :) Ajalugu noh :) Fulcrum on jälle nagu Lancia, mis klikib Alfaga.
DTSwiss (nagu hea sveitsi kell) klikiks kah Campaga.
Mavic on nagu Renault, maanteel nagu klikib ja ei kliki kah.
Sram on jälle nagu Chrysler, edev - kellel klikib ja kellel ei. Kallim kah.

Ühesõnaga moepolitsei ja staatuse teema noh :).
Teeks FSA-le ka kiire ekspertiisi?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas Mati » 27. 08. 2008. 14:27

Villem T kirjutas:Teeks FSA-le ka kiire ekspertiisi?
Ameerika onju ... seega pigem midagi Chevy kanti. Mul eriti ei kliki millegagi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas UrmasL » 27. 08. 2008. 14:42

Ma nüüd ise kisun oma teemat OT'ks aga meenub üks Top Gear saade, kus Clarkson asus uurima miks SAAB'i omanikel (arhitektid, arstid jms) on selline "üleolev-imelik" muie alati suul. "What they know that I don't know?"

Ehk siis sama asi kellel mille peale ja kuidas blingib (või klikib).

clx
Rattur
Postitusi: 410
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas clx » 27. 08. 2008. 14:46

No peale seda kui Colnagodele on hakatud tehases Shimano juppe külge kruvima võib vist sarnased arutelud üldse ära lõpetada, maailm on lootusetult hukas :(

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas AndreK » 27. 08. 2008. 17:30

Fulcrum ongi sisuliselt Campa, seega klikib omavahel jube hästi.
Ma võiks sulle soovitada(müütada) jookse mis klikivad muidugi üle su budgeti, ehk siis selle raha eest klikiksid endale ühed F5Rid. Need rollivad, luukivad ja lisaks ka soundivad maaneteel jube kenasti, nii et moepolitsei ei tohiks oma depoost departida.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas UrmasL » 28. 08. 2008. 10:20

AndreK kirjutas:Ma võiks sulle soovitada(müütada) jookse mis klikivad muidugi üle su budgeti, ehk siis selle raha eest klikiksid endale ühed F5Rid. Need rollivad, luukivad ja lisaks ka soundivad maaneteel jube kenasti, nii et moepolitsei ei tohiks oma depoost departida.
Ma lugesin eile su soovitust ja olen ka eelnevalt FFWD valikut vaadanud. Veiko ka kiitis. Ma ei tea milles asi aga ma ei suuda neile kuidagi keskenduda. Kui võtame mingi veebipoe ette, kus on kõrvuti Mavicut, Fulcrumit, Zippi, Campat, Spinergy't jms, siis osad kohe ei püüa pilku. Mõnda teist jooksu vaatad jälle pikemalt...toksid googlisse...loed arvamusi mujalt..
Anyway, üha rohkem kisub kaalukauss Campa poole. Sain privaatselt hea vihje Centaur grupi ja Zonda jooksude hankimiseks.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas mart » 28. 08. 2008. 12:02

Kas sul mitte spessu raam ei ole? Spessu pakub zondaga samas hinnas ja kaalus
Specialized Roval Pave SL :
http://www.bike24.net/1.php?content=8;p ... e215c64ba3" onclick="window.open(this.href);return false;
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas UrmasL » 28. 08. 2008. 12:16

mart kirjutas:Kas sul mitte spessu raam ei ole? Spessu pakub zondaga samas hinnas ja kaalus
Specialized Roval Pave SL :
http://www.bike24.net/1.php?content=8;p ... e215c64ba3" onclick="window.open(this.href);return false;
Competition-caliber freeroad wheel designed for the cyclo-cross enthusiast. The Pavé SL is equally at home under the adventure rider or urban commuter
Ei "kliki" kahjuks :(

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: maantee grupp + jooksud

Postitus Postitas mart » 28. 08. 2008. 15:55

UrmasL kirjutas: Ei "kliki" kahjuks :(
Küll mulle meeldib võõrale rattale juppe soovitada :D
Kas sa Hed jooksudele oled mõelnud? Neil tuli tänavu Ardennes mudelil erilaadne pöialaius kasutusse:
http://www.enduranceathlete.com/images/ ... eview1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Jupid”