SRAM kett koostöös XTR tagavahetajaga

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Martster
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 01. 04. 2004. 20:30

SRAM kett koostöös XTR tagavahetajaga

Postitus Postitas Martster » 06. 09. 2005. 22:02

Kas on kellelgi kogemust kombinatsiooniga SRAM'i kett (PC99) koostöös XTR tagakäikariga ? Olen elanud usus ja arusaamises, et kokkusobivusega probleeme ei ole. Nüüd aga olen kergelt segaduses - minu jaoks autoriteetne rattamehann hoiatas et SRAM kett on Shima omadest jäigem - seetõttu võivat hävida käiguvahetuste kiiruses ning täpsuses. Igasugune kogemuslik tagasiside on väga teretulnud.
Life Must Be Fun !

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 06. 09. 2005. 22:29

Minu loogika ütleb, et mida jäigem kett, seda täpsem vahetus. Põhjendus: Kui kett on kulund, siis lõtkud suurenevad ja ristisuunalised lõtkud suurenevad ka sellega seoses ja nagu teada sellest tulenevalt kannatab ka käiguvahetuse täpsus.

Correct Me If Im Wrong...
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 06. 09. 2005. 22:37

Minu praktiline kogemus oli selline: Vahetasin XTR keti SRAM keti vastu ja panin ka SRAM 9.0 kasseti. Tagavahetaja oli XTR. Alguses töötas nagu, aga pärast oli käiguvahetus väga ebatäpne. Niikaua, kui SRAM vahetaja panin taha.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Re: SRAM kett koostöös XTR tagavahetajaga

Postitus Postitas maxspeed » 07. 09. 2005. 07:54

Martster kirjutas:Kas on kellelgi kogemust kombinatsiooniga SRAM'i kett (PC99) koostöös XTR tagakäikariga ? Olen elanud usus ja arusaamises, et kokkusobivusega probleeme ei ole. Nüüd aga olen kergelt segaduses - minu jaoks autoriteetne rattamehann hoiatas et SRAM kett on Shima omadest jäigem - seetõttu võivat hävida käiguvahetuste kiiruses ning täpsuses. Igasugune kogemuslik tagasiside on väga teretulnud.
lisaks on 9ne sram ka laiem, kui 9ne shima.... kui ma õigesti mäletan, siis shima on 6,6 mm ja sram 6,9mm! ilmselt ka see on jäikuse põhjustest.

tüüp
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 14. 11. 2003. 10:45

Re: SRAM kett koostöös XTR tagavahetajaga

Postitus Postitas tüüp » 07. 09. 2005. 12:44

maxspeed kirjutas:
Martster kirjutas:Kas on kellelgi kogemust kombinatsiooniga SRAM'i kett (PC99) koostöös XTR tagakäikariga ? Olen elanud usus ja arusaamises, et kokkusobivusega probleeme ei ole. Nüüd aga olen kergelt segaduses - minu jaoks autoriteetne rattamehann hoiatas et SRAM kett on Shima omadest jäigem - seetõttu võivat hävida käiguvahetuste kiiruses ning täpsuses. Igasugune kogemuslik tagasiside on väga teretulnud.
lisaks on 9ne sram ka laiem, kui 9ne shima.... kui ma õigesti mäletan, siis shima on 6,6 mm ja sram 6,9mm! ilmselt ka see on jäikuse põhjustest.
Shima ketid jah, 6,6mm aga sram peaks nagu 6,8mm olema va. sram pc 99 HollowPin mis on nagu shimagi 6,6mm.
Endal momendil samuti XTR tagakäikar koostöös sram7 kasseti ja sram pc99 ketiga. Käguvahetuse kiirus ja täpsus hakkas hävima tänu kõrile-trossile (üks siis seest liialt ärahõõrdunud, teine lihtsalt välja veninud). Panin uued XTR körid-trossid ja probleem kadus.
vähem möla, pikem samm

Kasutaja avatar
Martster
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 01. 04. 2004. 20:30

Postitus Postitas Martster » 07. 09. 2005. 21:51

OK, tänud info eest kõigile kes sõna võtsid. Otsus vastu võetud ja XTR ketiga esimesed ringid tehtud. PC99 jääb kappi SRAM'i valitsemisaega ootama.
Life Must Be Fun !

Vasta

Mine “Jupid”