Sportlik velg ning ketaspidur?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Suletud
kasparj
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 23. 08. 2005. 16:43

Sportlik velg ning ketaspidur?

Postitus Postitas kasparj » 23. 08. 2005. 16:45

Tere, kas keegi teab kust saaks ja mis maksaks jalgrattale sportlikumad veljed, väiksemate kodarate arvuga (nt mingi 6 kodarat või 3 või 4 vms.), samas peaksid veljed tugevad olema ja huvitaks ka palju umbes keksmiselt suvalisele rattale ketaspidurid maksavad?
Viimati muutis kasparj, 23. 08. 2005. 21:24, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Dan
Rattur
Postitusi: 103
Liitunud: 22. 01. 2004. 16:54

Re: Sportlik velg ning ketaspidur?

Postitus Postitas Dan » 23. 08. 2005. 17:25

kasparj kirjutas:Tere, kas keegi teab kust saaks ja mis maksaks jalgrattale sportlikumad veljed, väiksemate kodarate arvuga (nt mingi 6 kodarat või 3 või 4 vms.), samas peaksid veljed tugevad olema ja huvitaks ka palju umbes keksmiselt suvalisele rattale ketaspidurid maksavad?
veljed :S

jooxud vb

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Sportlik velg ning ketaspidur?

Postitus Postitas KristjanS » 23. 08. 2005. 18:42

kasparj kirjutas:Tere, kas keegi teab kust saaks ja mis maksaks jalgrattale sportlikumad veljed, väiksemate kodarate arvuga (nt mingi 6 kodarat või 3 või 4 vms.), samas peaksid veljed tugevad olema ja huvitaks ka palju umbes keksmiselt suvalisele rattale ketaspidurid maksavad?
mai saa nüüd midagi aru :oops: ... Sa räägid siin velgedest ja siis äki tulevad ka kodarad mängu. Mille järgi eristad sina kas velg on sportlik või ebasportlik? Mida sa mõtled suvalise ratta all? Nt. Merida lasterattale tahad ketaspidurit? Püüa olla oma küsimustega konkreetsem ja täpsem. Nii umbmäärastele küsimustele on ike väga raske vastata.
Jooksudest niipalju (mida sina vist aint velgedeks nimetad) et egas kodarate arv veel "sportlikust" määra. Enamasti on jah nii et mida vähem kodaraid seda kallim,kergem jne jne. Tee endale selgeks mis on mis ja siis proovi uuesti :wink: 8) .
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 23. 08. 2005. 18:59

Sportlikud, nagu autodel :wink:

kasparj
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 23. 08. 2005. 16:43

Postitus Postitas kasparj » 23. 08. 2005. 19:50

sorry, ega ma mingi ratta manjakk pole, niisama tore sõita, aga oot, kohe otsin pilte:

tavaline velg:
Pilt
No velg on minu jaoks kodarad, sis see osa kuhu peale rehv pannakse ning see sisemine osa....

aga sport värk nagu mina tahaks (ideaalne variant):
Pilt

Et palju 2 sellist velge maksaks?

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 23. 08. 2005. 19:57

kasparj kirjutas:Et palju 2 sellist velge maksaks?
niih.natuke selgitustööd:Velg/pöid on jooksu eee osa kuhu peale käib kumm ja millesse on kinnitatud ka kodarad.Kodarad on need mis jäävad sis velje/pöia ja rummu vahele (tavalisel jooksul 32-36 kodarat). Rumm on jooksu see osa mille ümbe kogu krempel pöörleb.Nagu pildilt näha võib ei saa sealt ilma jõumeetodit kasutamata eraldi kätte ei rummu,ei kodaraid ega ka velge/pöida mitte. Hinnaklass ~500 oirot ja ülespoole.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 23. 08. 2005. 20:19

ketaspidurite osas vaata teemat
viewtopic.php?t=7135
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 23. 08. 2005. 20:24

Velgede/jooksude osas vaata teemat
viewtopic.php?t=4173&highlight=grimeca%2A
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kasparj
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 23. 08. 2005. 16:43

Postitus Postitas kasparj » 23. 08. 2005. 21:02

no saite aru küll mida ma tahan, pol vaja peensusteni ju algajaga nokkida, eksju?

Tahaks konkreetset pakkumist, ehk keegi kuskilt saab? Pole mul vaja mingit võistlus velge ja ime kerget, välimus loeb minu puhul, et 500eurot on palju raisk, aga mingit erilist velge on sis pakkuda kuskil kellelgi või olla ka kasutatud vms! Ketas pidurid jäägu tulevikku!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 23. 08. 2005. 21:10

kasparj kirjutas:no saite aru küll mida ma tahan, pol vaja peensusteni ju algajaga nokkida, eksju?

Tahaks konkreetset pakkumist, ehk keegi kuskilt saab? Pole mul vaja mingit võistlus velge ja ime kerget, välimus loeb minu puhul, et 500eurot on palju raisk, aga mingit erilist velge on sis pakkuda kuskil kellelgi või olla ka kasutatud vms! Ketas pidurid jäägu tulevikku!
ma ei saanud halligi aru mida tahad.
pole keegi sinuga nokkinud. läheb alati nii kui kohe lambist postitama hakatakse ilma foorumiga tutvumata. saaks mõne asja ja termini enne selgeks.

konkreetset pakkumist saad küsida OMV foorumisse ostukuulutust postitades.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

kasparj
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 23. 08. 2005. 16:43

Postitus Postitas kasparj » 23. 08. 2005. 21:24

Sorry siis... ma ei ole kahjuks ratta friik, aga tegin bisnessi kategooriasse teema ;)!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 23. 08. 2005. 21:34

kasparj kirjutas:Sorry siis... ma ei ole kahjuks ratta friik, aga tegin bisnessi kategooriasse teema ;)!
see teema läheb foorumi õppematerjali hulka ja ei kuulu kustutamisele.
nagu OMV foorumis kirjutad, et sind ei huvita terminid kuna oled endale loonud mingi väärkujutelma veljest ja ei suuda sellest enam loobuda.
asjadest arusaamiseks ei pea olema rattafriik, näita parem üles õppimisvõimet ja ära afisheeri oma ignorantsust.

su soovunelm maksab roppu raha, ketaspidurid on selle kõrval odav lõbu.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Matthias
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 15. 01. 2005. 17:30

Postitus Postitas Matthias » 23. 08. 2005. 21:39

to kasparj, erikr, ja teised....

RAHU :shock:

8)

ei ole kohe vaja tülli minna tühja asja pärast... algajal võib olla raske harjuda hetkega enda jaoks uue terminoloogia ja keskkonnaga... ja ega keegi siinsetest siis paha pärast sinuga (kasparj) ei kurjusta, lihtsalt noh... jutt oli arusaamatu, ja seda ka öeldi....

aga edaspidiste sekelduste vältimiseks, sinu kõnepruugis "velg" = siinse seltskonna kõnepruugis "jooks" :wink:

rääkides huvitava väljanägemisega jooksudest, siis tavaliselt tuleb nende eest ka rohkem maksta, kuna odavamad (ja ka paljud kallimad) jooksud on tavaliselt ikkagi klassikalise (rumm + pöid + 32/36 kodarat) lahendusega... siiski, kui hästi otsida, võib leida nii mõndagi huvitavat:

http://www.bike-components.de/catalog/p ... ts_id=6819

http://www.grimeca.it/eng/ruote/a3.htm

rainR
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 16. 03. 2005. 21:29

Postitus Postitas rainR » 23. 08. 2005. 22:04

mähka võiks endale coca cola ketta alla sebida ,siis oleks ju lahe linnapeal ringi zillida vei mes :D

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 24. 08. 2005. 07:41

kasparj kirjutas:Pole mul vaja mingit võistlus velge ja ime kerget, välimus loeb minu puhul, ...
Kelle jaoks sul seda välimust vaja on? Need, kes rattast midagi jagavad, paremal juhul muigavad kaastundlikult ning need, kes ei jaga, ei tee nagunii vahet, mis jooks sul seal all on.
Minu soovitus: ära taha selliseid jookse oma Trek 4300 alla.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 24. 08. 2005. 08:41

Mõte veel, et proovi rattale värvilised kummid alla panna ja otsi endale lahe särk, see annab võhikute silmis rohkem plusspunkte.... Ma saan sellest murest täitsa aru, olen läinud nooruses isegi niikaugele, et keevitasin ise raami kokku (ereka raamile jämedad torud vahele, te ei taha teada....), panin krossitsikli porikad ja oli umbe äge :) Rataste puhul on nüüd küll nii, et jumal on kaal ja vastupidavus, välimuse vahe on tippmudelitel ja tava-vurridel ju tegelikult minimaalne. Hell, ma peksin ise just jooksudesse 5 K ja naine vaatas kodus vanu, vaatas uusi ja vangutas pead... No ma talle rääkisin, et kaaluvõit oli 890 grammi (mul olid enne nati lahjemad, seega võit polnud väga suur), tema silmis vahet polnud.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 24. 08. 2005. 11:04

Ringlé downhilli tirri võiks ka panna, see teeb umbe sheffi häält!

kasparmerivali
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 18. 02. 2005. 20:29

Postitus Postitas kasparmerivali » 24. 08. 2005. 14:16

TO kasparj:kurb eks ole teed piltide peal selgeks ,et mida tahad aga aru ei saada.eesti on vähe arenenud riik ja siin vaadatakse sellist tegelast kes selliste pöiiade peal veereb vähe teise pilguga.arvatavasti on sul korralikum ratas kui paljudel teistel siin viibijatel. 8)

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 24. 08. 2005. 16:57

Ma saan aru küll, et teil mõlemal on hetkel vanuseperiood "mina vs. maailm", kuid selleks, et huntide hulgas olla, pead oskama hundi kombel ulguda. Minuarust on nukker just see, et seltsimees, ei suuda ega taha endale termineid selgeks teha, vaid peab pilte näiteks tooma.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 24. 08. 2005. 17:16

Hmm... sellised "veljed" on ju näiteks foorumi mardil

album_page.php?pic_id=2097

Võid ka erekollaseid Mavicu Dee Max DH jookse vaadata

album_page.php?pic_id=1653
Zero the Hero

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 24. 08. 2005. 19:05

urmo kirjutas:Hmm... sellised "veljed" on ju näiteks foorumi mardil
Jah, on küll. Kuid ka ülejäänud ratas vastab jooksudele. Trek 4300 all on sellised jooksud... noh... naljakad.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 08. 2005. 19:12

erko kirjutas:Jah, on küll. Kuid ka ülejäänud ratas vastab jooksudele. Trek 4300 all on sellised jooksud... noh... naljakad.
igasugustele saanidele pannakse ka OZ Racing velgi alla. ja siniseid tulukesi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

kasparj
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 23. 08. 2005. 16:43

Postitus Postitas kasparj » 24. 08. 2005. 19:37

Mardi velg on vahva!!!
Oot, aga kas siis keegi ei oska aidata kust 2k eest nt lahedaid velgi saada? et niisama kirute ja sokite ainult?

P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

Postitus Postitas P » 24. 08. 2005. 20:37

Ma oskan aidata nii palju, et sellise raha eest sa omale suure tõenäosusega selliseid jookse ei saa. Ma ei leia, et keegi siin kirunud ja "sokkinud" on.
MINA sellisele rattale normaalseid jookse alla ei paneks.

Chime
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 05. 01. 2005. 11:21

Postitus Postitas Chime » 24. 08. 2005. 21:08

Teadsa Kasparj, hangi endale kolmene bemm sama raha eest mis jooksud maksma hakkaksid ja saad palju rohkem tibide poolehoiu osaliseks. Kui vanust pole nii palju, siis kannata.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 24. 08. 2005. 21:17

Chime kirjutas: Kui vanust pole nii palju, siis kannata.
usu mind,selle kolmese bemmi aeg tuleb tal vbla kuskil 7-8 aasta pärast,mite varem ;) .
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 24. 08. 2005. 21:22

võib-olla üritada värvilise traadiga midagi punuda? Sihuke tore ja arendav käeline tegevus.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Postitus Postitas DeeJott » 24. 08. 2005. 21:37

samas võib ka sellist kerget plasti kodarate vahele aretada.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 24. 08. 2005. 21:39

DeeJott kirjutas:samas võib ka sellist kerget plasti kodarate vahele aretada.
Penoplast+makrofleks? Saaks kena ketta :P .
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 24. 08. 2005. 21:41

kasparj kirjutas:Mardi velg on vahva!!!
Oot, aga kas siis keegi ei oska aidata kust 2k eest nt lahedaid velgi saada? et niisama kirute ja sokite ainult?
2k eest sinu mõistes "lahedaid velgi" vist ei saa. Võid otsida USA ja Kanada pilapoodidest, seal on ka päris huvitavaid rattajuppe (naera või puruks, kahjuks ei olnud võimalik midagi kaasa tuua).

Kõige lihtsamaks variandina soovitan sul eelpool pakutud CocaCola ketasratast või ise värvilise traadidga midagi kombineerida. Mäletan, et kõvematel meestel olid küll ereliukastel värvilised ketasrattad (või siis kolme kodaraga). Edu!

M5
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 25. 07. 2004. 16:15

Postitus Postitas M5 » 24. 08. 2005. 21:59

kasparj kirjutas:Mardi velg on vahva!!!
Oot, aga kas siis keegi ei oska aidata kust 2k eest nt lahedaid velgi saada? et niisama kirute ja sokite ainult?
Kasparj, soovitan vaadata MAVIC Crossland jooksude poole, need küll natuke kallimad kui 2k kuid saad jooksud mis võimaldavad kasutada nii ketas- kui V-pidureid, peale selle saad nendel jooksudel kasutada ilma sisekummita rehve e. UST rehve. Kindlasti mingi aja pärast soovid vahetada ratta natuke parema vastu ja siis juba head jooksud olemas.

http://www.actionsports.de/Wheels/Syste ... 5064798c46
-Innovate or Die-

kasparj
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 23. 08. 2005. 16:43

Postitus Postitas kasparj » 24. 08. 2005. 22:13

veloman32 kirjutas:
Chime kirjutas: Kui vanust pole nii palju, siis kannata.
usu mind,selle kolmese bemmi aeg tuleb tal vbla kuskil 7-8 aasta pärast,mite varem ;) .
Jube naljamehed siin koos ma vaatan...

Igaljuhul, sain ma täna oma autojuhi load kätte :lol: seega võin kohe kolmest bemmi vaadata ;) A ma ei vaata....

Aga okei, sain siis nüüd aru, et sellise raha eest ei saa lahedaid velgesid... ainult natuke sõimu ja muud ei midagi... Minugi poolest võiks teema lukustada!

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 24. 08. 2005. 23:31

kasparj kirjutas:Jube naljamehed siin koos ma vaatan...
Tegelt pole nad midagi nii väga naljamehed..
Terminoloogi osas hakati närima sellepärast, et kas sa ütled kohvikeetja või siis klaaskann.. Paraku kiputakse ikka aegajalt terminoloogiaga ämbrisse astuma, eks isegi seda teinud.. Aga pigem õpi ära õige terminoloogia ja peale seda saaavd enamus siinsetest sinust aru ka, mida sa tegelt tahad..
Antud jooksude suhtes soovitan siiki maha matta enda viha jne suhtes, kuna enamus jooksud mis tehakse näiteks a'la 3 kodarat, on siiski kaalu eesmärgil ja muude heade sportlike tingimuste loomiseks. Kuna kasutusel on siiski ka erimaterialid siis paraku pole nad just eriti odavad..
Seega kui soovid endale teha väga stiilset ratast (ausalt ei huvita eesmärgid), millega teiste ees eputamas käia, siis pigem soovitan otsida tõesti raha selle tegemiseks, või siis idee maha matta.. Anyway tibisi, ega miskeid kadedaid pilke sa ei püüa sellise rattaga..
OT: Oeh mulle meeldib vaadata tegelasi, kes on ratta sadula võimalikult madalale lasknud ja lenksu väga kõrgele tõstnud, istuvad täisvarustuses nagu tugitoolis ja koni hambus..
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 25. 08. 2005. 06:31

Tögati natuke siis, kui automaailma paralleele tõmmati, jooksude koha pealt olid kõik täitsa asjalikud kommentaarid. Soovitasin isegi oma tähelepanu suunata muudele detailidele, mis "lahedust" lisavad, jooksud pole rattal see koht, kus seks välja paistab.... Pigem võiks õhkuda seda sadulasolijast :wink: Olgem ausad, kõik asjad, mis peavad lahedad välja nägema, on selleks, et liigikaaslastes imetlust tekitada. Tee taandamistehe ja investeeri see 2K omaenda väljanägemisse. Ratta olemasolu on juba pikk samm õiges suunas!

kasparj
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 23. 08. 2005. 16:43

Postitus Postitas kasparj » 25. 08. 2005. 20:32

sorry, aga ei tahtnud neid VELGI eputamiseks, vaid et endal oleks ilus vaadata, siiski mina teeks oma ratast enda jaoks, aga samas kes te siin olete julmad rattamehed ja võistlemas käite, ehk te käite ka seepärast et naisi saada??? Seega hoidge mokk maas, te olete lihtsalt haledad oma jutuga, vb suudate siin oma ratta friigi nalju tehes mu maha teha!

Siiski jäägem sõpradeks!

kasparj
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 23. 08. 2005. 16:43

Postitus Postitas kasparj » 25. 08. 2005. 20:33

lisaks ma ei sõita alla lastud sadulaga!!! Endalegi teeb see vahel nalja :lol:

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 25. 08. 2005. 20:42

kasparj kirjutas:, aga samas kes te siin olete julmad rattamehed ja võistlemas käite, ehk te käite ka seepärast et naisi saada??? Seega hoidge mokk maas, te olete lihtsalt haledad oma jutuga, vb suudate siin oma ratta friigi nalju tehes mu maha teha!

Siiski jäägem sõpradeks!
mai tea, et siin foorumis oleks just palju M-Eliit rattureid aga olen 100% veendunud et nad on eesotsas just sellepärast et naisi saaks.Ega ühegi sportlase naine ei taha õhtal mehega "khmkhm" teha kui mees pole võitnud või muidu hästi esinenud... :wink: 8)
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

kasparj
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 23. 08. 2005. 16:43

Postitus Postitas kasparj » 25. 08. 2005. 20:56

Paneks teema lukku? Kuna tarka juttu ei tule siit kuskilt, no vb tuleb, a see minu jaoks ligia tark jutt!

Suletud

Mine “Jupid”