Odavad cliplessid

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tammx
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 08. 07. 2004. 11:35

Postitus Postitas tammx » 08. 07. 2004. 11:51

Kui palju võiksid maksta korralikud (algaja jaoks siis) clipless pedaalid + vastavad jalatsid? Mis firma toodangut, mis poest jne soovitaksite?
(btw, sõitmiseks läheb pigem maanteel ja metsavaheteedel, ei ole plaanis mul oma 5Keek trekiga mingeid kände ja mudamülkaid vallutama minna :p)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 08. 07. 2004. 12:01

tammx kirjutas:Kui palju võiksid maksta korralikud (algaja jaoks siis) clipless pedaalid + vastavad jalatsid? Mis firma toodangut, mis poest jne soovitaksite?
(btw, sõitmiseks läheb pigem maanteel ja metsavaheteedel, ei ole plaanis mul oma 5Keek trekiga mingeid kände ja mudamülkaid vallutama minna :p)
sry, aga milleks sulle siis cliplessid? need maksavad sul koos kingadega pea pool ratta hinnast (min 1500). Aga kui väga tahad siis vaata midagi odavamast otsast kõikidest poodidest. Lihtsa ja odavama puhul pole firmal ja poel vahet!

Ja kasutatud asja võid veel soodsamalt saada. Vt foorumi ost-müük alt nt.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 08. 07. 2004. 12:28

Mul on NRP-st hangitud kõige odavamad cliplessid ja Gaerne kingad, mis 2002 kevadel saada oli. Selle raha eest on teist küll s.t Haanjas mingeid erilisi probleeme ei olnud; mudastes kohtades tuli natuke talda vastu pedaali lüüa, aga probleemiks ma seda ei pea (kuna ka Time'd osal rahval tundusid problemaatilised olevat). MNT rattal on samad, täitsa toimivad minu jaoks. Eks nad muidugi kolakad ole võrreldes Eggbeaterite vms highend'ga.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

tammx
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 08. 07. 2004. 11:35

Postitus Postitas tammx » 08. 07. 2004. 12:31

Mati kirjutas: sry, aga milleks sulle siis cliplessid? need maksavad sul koos kingadega pea pool ratta hinnast (min 1500). Aga kui väga tahad siis vaata midagi odavamast otsast kõikidest poodidest. Lihtsa ja odavama puhul pole firmal ja poel vahet!

Ja kasutatud asja võid veel soodsamalt saada. Vt foorumi ost-müük alt nt.
No üldiselt mõtlesin rattaga rohkem trenni tegema hakata, ja et ehk cliplessidega mugavam/efektiivsem jne kui päris tavaliste tossude ja pedaalidega :oops:
Aga ok, aitäh. Ehk vaatan lihtsalt miskite kõvema tallaga jalatiste ja korvide poole.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 08. 07. 2004. 12:33

ära vaata.
Võta need + rabad siit foorumist mingid kasutatud SPDd ja ongi olemas. Kokku ei tohiks üle 1300.- küll minna.
Botased+korvid on halb mõte.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 07. 2004. 12:37

tammx kirjutas:No üldiselt mõtlesin rattaga rohkem trenni tegema hakata, ja et ehk cliplessidega mugavam/efektiivsem jne kui päris tavaliste tossude ja pedaalidega :oops:
Aga ok, aitäh. Ehk vaatan lihtsalt miskite kõvema tallaga jalatiste ja korvide poole.
proovi leida ikka õiged asjad. istu ratta selga ja sõida poed läbi. teinekord on neil korralikelt ratastelt maha keeratud odavaid cliplesse. ka on siin pidevalt midagi müügis. pane konkreetne ostukuulutus OMV foorumisse.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 08. 07. 2004. 12:43

Tõepoolest, korvid unusta ära. Kui natuke vaeva viitsid näha, siis peaksid isegi alla tonni hakkama saama.

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 08. 07. 2004. 13:11

Mul oleks pakkuda pool hooaega kasutatud Wellgo SPD-d, millel ühel pedaalil ühelt poolt cleati kinnituskõrv ära murdunud. Võistlema nendega ei maksa minna kuid treenida ja muidu rahulikumates oludes kasutada kannataks alguses küll. Hind oleks suhteliselt sümboolne, paarsada krooni vast. Kui huvi on siis võta privas ühendust, saadan pildid ning täpsemad selgitused, mis katki.

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 08. 07. 2004. 19:23

Mati kirjutas:
tammx kirjutas:
(btw, sõitmiseks läheb pigem maanteel ja metsavaheteedel
sry, aga milleks sulle siis cliplessid?
einoo sry aga kas siis mnt mehed peaks kõik tavaliste pedaalidega sõitma, et nad juurikate otsas ei sõida? :roll:
põhimõtteliselt ükskõik kus ja kuidas ja kuhu (võistlema, mutta, maanteele, trekile või poodi) vali alati clipless variant :!: ja isegi kui nad moodustavad pool ratta hinnast... sest nooo tavaliste pedaalidega sõita :roll: :roll: :roll:

Kasutaja avatar
west
Rattur
Postitusi: 83
Liitunud: 15. 04. 2003. 09:32

Postitus Postitas west » 08. 07. 2004. 21:29

tammx kirjutas:(btw, sõitmiseks läheb pigem maanteel ja metsavaheteedel, ei ole plaanis mul oma 5Keek trekiga mingeid kände ja mudamülkaid vallutama minna :p)
Never say never!
Kuna sul sõitmiseks alles läheb, siis mina küll uusi asju ei soovita osta, äkki homme on sõidutuju juba läinud. Selle ühe-kahe sõidu pärast, tea kas neid ültse on vaja muretseda.
Aga kui siiski ostad, siis mina soovitaks osta kasutatud kingad ja pedaalid, tuleb odavam.
Kui plaanid sõita ainult maanteel siis osta just maantekingad ja cliplessid, need peaks maastiku omadest odavamad ka olema. Kui aga sõidad ka metsas ja kõiki tõuse pole rattal suuteline võtma, oleksid maastiku jalanõud-pedaalid paremad.

Ritsikas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 02. 07. 2004. 20:21

Postitus Postitas Ritsikas » 08. 07. 2004. 21:33

velosipedist kirjutas:
põhimõtteliselt ükskõik kus ja kuidas ja kuhu (võistlema, mutta, maanteele, trekile või poodi) vali alati clipless variant :!: ja isegi kui nad moodustavad pool ratta hinnast... sest nooo tavaliste pedaalidega sõita :roll: :roll: :roll:
Mis kentsakas jutt see on? Mul ka 5K Trek (kuigi mingi päris vana mudel, siis kui selle raha eest juppe ka pandi, mitte odavaid amorte), kannatas täitsa tossuga Haanjas sõita - tagasihoidlikku tulemust liigitaks pigem nõrga jala kui tossu probleemiks. No eks jalad käisid mitu korda maha ka, aga vähemalt polnud seda jama, et kukuks külili mutta...
Eks ta harjutamise järel ikka mugavam on ja jala jõudu võik sju ka paremini ära saada kasutada.

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 08. 07. 2004. 21:39

Ritsikas kirjutas:
velosipedist kirjutas:
põhimõtteliselt ükskõik kus ja kuidas ja kuhu (võistlema, mutta, maanteele, trekile või poodi) vali alati clipless variant :!: ja isegi kui nad moodustavad pool ratta hinnast... sest nooo tavaliste pedaalidega sõita :roll: :roll: :roll:
Mis kentsakas jutt see on? Mul ka 5K Trek (kuigi mingi päris vana mudel, siis kui selle raha eest juppe ka pandi, mitte odavaid amorte), kannatas täitsa tossuga Haanjas sõita - tagasihoidlikku tulemust liigitaks pigem nõrga jala kui tossu probleemiks. No eks jalad käisid mitu korda maha ka, aga vähemalt polnud seda jama, et kukuks külili mutta...
Eks ta harjutamise järel ikka mugavam on ja jala jõudu võik sju ka paremini ära saada kasutada.
siukest juttu räägivad nad kõik enne cliplessi proovimist :twisted:

ok, vanaemale poes käimiseks võib-olla siiski piisab ka tavalistest pedaalidest :lol:

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 11. 07. 2004. 21:11

Andrus K kirjutas:ära vaata.
Võta need + rabad siit foorumist mingid kasutatud SPDd ja ongi olemas. Kokku ei tohiks üle 1300.- küll minna.
Botased+korvid on halb mõte.
:oops: mis see SPD tähendab? :oops:

MH
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 11. 02. 2004. 22:25

Postitus Postitas MH » 11. 07. 2004. 21:18

SPD on Shimano Pedaling Dynamics


link erikr posti copy

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 12. 07. 2004. 19:04

ok toome näite et kui ostan kingad siis millised pedaalid peaks sealt ostma... :oops:

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 12. 07. 2004. 19:16

Erilist vahet pole, mis pedaalid ostad, peaasi, et maantee omasi siis ei osta, sest nende koltsi ei saa sa maastikukingale alla panna. Pea kõigil pedaalidel on kaasas klotsid, mis peaks sobima kõigile üldlevinud kingadele, niiet kui sa Specialized kingad ostad, siis sa ei pea näiteks kindlalt Time-i pedaale ostma.
velo.clubbers.ee

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 12. 07. 2004. 20:16

Lauri kirjutas:Erilist vahet pole, mis pedaalid ostad.
sõitnud igasuguste pedaalidega ja time ruulib 8) eriti abiks on time mudasel või lumisel rajal, kus aegajalt joosta tuleb, sest Time-i saab oluliselt kergemini jala sisse pärast seda kui klots paksu muda sees on, muidugi ega nad imepedaalid nüüd ka pole... kui maanteed või maratone sõita siis eriti vahet pole, aga sisse ja välja tuleb minu arust ka paremini(seda siis baigi time, maantee pedaalide osas neil suurt eelist pole) :!:

dino
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 19. 06. 2003. 13:09

Postitus Postitas dino » 12. 07. 2004. 21:09

kristjan07 kirjutas:ok toome näite et kui ostan kingad siis millised pedaalid peaks sealt ostma... :oops:
Endale sai ka just sinu viidatud kingad muretsetud ning pedaalid TIME Atac Alium S. Siiani olen rahul... ;)

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 13. 07. 2004. 00:48

velosipedist kirjutas: sõitnud igasuguste pedaalidega ja time ruulib 8) eriti abiks on time mudasel või lumisel rajal, kus aegajalt joosta tuleb, sest Time-i saab oluliselt kergemini jala sisse pärast seda kui klots paksu muda sees on, muidugi ega nad imepedaalid nüüd ka pole... kui maanteed või maratone sõita siis eriti vahet pole, aga sisse ja välja tuleb minu arust ka paremini(seda siis baigi time, maantee pedaalide osas neil suurt eelist pole) :!:
Olen enne juba oma Ritchey V3-si kiitnud ja kiidan praegugi, et minul pole küll kunagi nende kinnisaamisega probleeme olnud, ei lumes, ei mudas. Niiet ainult time üksi küll ei ruuli :twisted:
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 13. 07. 2004. 09:34

Lugedes murtud kõrvaga Wellgo SPD-st, tekib tahtmine need konkreetsed pedaalid küll mittesoovitavaks kuulutada, sest mul endal juhtus nädal tagasi täpselt sama jama ja nüüd mõtlen juba Ritchey'st või Time'st. Mudas (Haanja näiteks) olid ka Wellgod küllalt äpud ning jala kinni saamisega olid tõsised probleemid. :?

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 13. 07. 2004. 10:04

Visplid on täiesti ära unustatud või nad on hoopis klass omaette :wink:
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Re: ...

Postitus Postitas Loom » 13. 07. 2004. 11:06

Marti kirjutas:Visplid on täiesti ära unustatud või nad on hoopis klass omaette :wink:
Hinnaklass lihtsalt kõrgem vist, ja Eestist raske leida? Ise sõidan Candy SL pedaalidega ja olen küll ülirahul. Käivad lahti ja kinni nagu kellavärk ja sõita on ka mugav.

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 13. 07. 2004. 11:48

SK kirjutas:Lugedes murtud kõrvaga Wellgo SPD-st, tekib tahtmine need konkreetsed pedaalid küll mittesoovitavaks kuulutada, sest mul endal juhtus nädal tagasi täpselt sama jama ja nüüd mõtlen juba Ritchey'st või Time'st. Mudas (Haanja näiteks) olid ka Wellgod küllalt äpud ning jala kinni saamisega olid tõsised probleemid. :?
Sellepärast ma konkreetselt ütlesingi, et need EI sobi võistlemiseks, sest võistlusolukorras pole aega vaadata, et pedaal terve poolega kinga külge kinnituks. Kui aga esialgu võistlemist plaanis pole siis rahalise KULU mõttes tasub võibolla kaalumist.
Teema algataja võib loomulikult foorumis ostusoovi püsti panna, paaril sõbral on terved spd-d vedelemas, põhjuseks samuti üleminek Time'le. Loomulikult oleks aga hind natuke teistsugune.
Ise soovitaks kindlasti Time'i - väga hea pedaal. Peale pikka mudas või märjas liivas sumpamist hüppad sadulasse ja klõps, jalad kinni. Spd'ga sellist õndsust ei tundnud :wink:

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 13. 07. 2004. 12:30

Kiidaks ka Ritchey V3-sid. Karksis, Tahkos, Haanjas - igal pool kus see aasta mudane, on toiminud ideaalilähedaselt.
Lisaks on neil väga hea lahtitulemine - kõige parem mida mina tean. Kanda ei pea isegi keerama, lihtsalt lükkad jala kõrvale. Tänu sellele ei kuku ma kunagi külili ...keset tõusu või mudaauku. Väga hea XC pedaal sesmõttes. Puuduseks on comp versiooni kehvad laagrid, aga see võib olla minu eksemplari viga ning kõige paremini ei lähe kinni, peab teinekord jalaga otsima ja kinniminek ei ole nii konkreetne. Eks nad ole muidugi kõvasti vatti ka saanud.

Age-le said ostetud sarnased Shimano 540-d. Kah väga hea toimimine mudas. Lahti just nii hästi ei tule - harjumise asi ehk. Aga laagrid on paremad ja kinni lähevad väga konkreetselt ja lihtsalt.

PS! Spd-l ja Spd-l on suur vahe. Spd standardi järgi tehtud pedaale on tehtud juba mitu aega ja vanemate mudelitega polnud tõesti midagi mudas teha. Juba välimuse järgi on neil sama standardi pedaalidel väga suur vahe. Minu kunagised Author/Wellgo ei kõlvanud isegi liiva sisse.

tammx
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 08. 07. 2004. 11:35

Postitus Postitas tammx » 15. 07. 2004. 21:00

Ostsin Erkolt need SPD-d ja Veloplusist Specializedi MTB-kingad. Käisin juba sõitmas kah, rahul 8)

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 15. 07. 2004. 23:19

tammx kirjutas:Käisin juba sõitmas kah, rahul 8)
Kas said oma "kohustusliku" :wink: kukkumisnormi ka juba kätte, unustades peatudes jalga vabastada või läks seekord edukalt?

tammx
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 08. 07. 2004. 11:35

Postitus Postitas tammx » 16. 07. 2004. 09:45

erko kirjutas:Kas said oma "kohustusliku" :wink: kukkumisnormi ka juba kätte, unustades peatudes jalga vabastada või läks seekord edukalt?
Päris aktsioonis olles läks kõik juba edukalt, kuna ma enne võimlesin tükk aega Veloplusi ees (edutult, lõpuks õngitsesin tavalised tossud kotist välja :roll: ) ja oma toas (selgus, et olin parema jalatis tallamustri ja klotsi vahele miski kivikese astunud juba poest väljudes :lol: noh, hea et ma midagi katki ei teinud toore jõuga)

Vasta

Mine “Jupid”