nagin - milles viga

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
peeter009
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 11. 05. 2004. 17:56

nagin - milles viga

Postitus Postitas peeter009 » 12. 05. 2004. 16:06

mul on merida kalahari 590, ostetud eelmise aasta augustis, erilist krossi pole temaga tehtud, kuid mingi imelik naksumine on tekkinud. tal on 7005 alu raam. kui sõidan läbi augu või kivisel teel, siis rattaraam nagiseb. ma arvan et see on raam sest olen kõik teised kohad üle kontrollinud ja kõik paistab olevat kinni ja korras. vahepeal arvasin et see tuleb trossi kõridest, mis lenksu vahetaja juures end enda pesas keeravad, kui lenksu keeran, ja siis nagisevad, kuid ma pole selles kindel.
kas kellelgi on ka selline jama olnud, kas asi võib tõsine olla või pole vaja sellele tähelepanu pöörata. kas keegi oskab asjalikku nõu anda või teab äkki milles viga? :(
Söidame mönuga

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: nagin - milles viga

Postitus Postitas erikr » 12. 05. 2004. 17:26

peeter009 kirjutas:mul on merida kalahari 590, ostetud eelmise aasta augustis, erilist krossi pole temaga tehtud, kuid mingi imelik naksumine on tekkinud. tal on 7005 alu raam. kui sõidan läbi augu või kivisel teel, siis rattaraam nagiseb. ma arvan et see on raam sest olen kõik teised kohad üle kontrollinud ja kõik paistab olevat kinni ja korras. vahepeal arvasin et see tuleb trossi kõridest, mis lenksu vahetaja juures end enda pesas keeravad, kui lenksu keeran, ja siis nagisevad, kuid ma pole selles kindel.
kas kellelgi on ka selline jama olnud, kas asi võib tõsine olla või pole vaja sellele tähelepanu pöörata. kas keegi oskab asjalikku nõu anda või teab äkki milles viga? :(
nagina teemat on siin ennegi aretatud. proovi otsingut "nagi*".
endal on mul nagisejateks olnud sadulapost raamis ja keskjooks.
kas nagseb ntx siis ka kui kann sadulast lahti on?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

peeter009
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 11. 05. 2004. 17:56

nagin

Postitus Postitas peeter009 » 12. 05. 2004. 18:27

kle pean proovima, kuid siis vist tõesti ei nagise. olen ka nii proovind, et sakutan ratast igatpidi kogu jõust, et seda nagina allikat avastada, ja sadulapost äratas küll kahtlust, kuid ma võtsin sadula maha, puhastasin porist ja ka selle kinnituse, mis sadulat posti küljes hoiab, keerasin lahti ja puhastasin ja keerasin uuesti tugevalt kinni, kuid ikka nagiseb. äkki selgitad, mis seal siis täpselt nagiseb ja kuidas seda kõrvaldada.
Söidame mönuga

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Postitus Postitas Tõnis M » 12. 05. 2004. 18:30

pane õli!
nagina vastu enamasti aitab

jannomb
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 09. 09. 2003. 17:55

Postitus Postitas jannomb » 12. 05. 2004. 19:03

Ega äkki sadul liiga kõrgele pole tõstetud.
Reguleeritava amordiga võivad amordi reguleerimisnupud väheke lahti olla.

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 12. 05. 2004. 19:10

nagu erikr soovitas kasuta otsingut ;)

endalgi hakkas äkki paar nädalat vana ratas (praeguseks kuu aega vana) naksuma ...
üks hetk lammutasin ratta suht juppideks, kuna vaja oli (õues liiga külm ja vihmane, et viitsiks pesta seal, aga vanni ratas ei mahu tervena) ta puhtaks saada ... peale seda ja ühe rohkem hakkas ratas sõidu ajal naksuma, ja eriti siis kui sai sadulast tõustud (seega sadula post ja tema õlitatus langeb ära, kuigi määritud sai see nagunii omalt poolt veelgi) ... alguses mõtlesin et pedaalid või keskjooks, et kuna olen liiga raske ja püsti tõustes suurun suurema jõuga - aga kuna hoolduses just tuli ratas (õigemini kontrollist, et kas peale endast mitte olenevatel põhjustel paugu saanud pöia veel miskit kakti) ja öeldi et jooksude, kodarate jne kõik korras, siis ei kahelnud selles ...

nüüd foorumit lugedes (võtsin ratta käekõvale ja nagu ühes otsingu tulemusena saadud postitusest lugesin, kus raputati jne ratast), sain jälile et stemi ja lenksu ühendus sai mul eelmine kord kehvasti kinni keeratud ... eriti hästi andis see käe kõrval tunda kui lihtsalt seisval rattal ühe käega surusin ühte käepidet alla ja teist tõmbasin ülesse ja nii üritades vaheldumisi kiiresti ja jõuga teha :) naksus mis kole :P

mis mul siis üle jäi kui lahti kruvida ja ära puhastada (äkki mõni liivatera vms ka kuskil vahel) ja ära määrida ...
nüüd on kõik korras :)

ise jälle tüki maad targem ja hulk aja- ja närvikulu jäi alles kui oleks lolli peaga hooldusesse läinud ja kurtnud et midagi naksub aga mis ei mina tea :P

see oli siis minu viga, tasub üle kontrollida ehk peale teiste arvamuste ;)

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Postitus Postitas Loom » 12. 05. 2004. 19:13

Väga huvitav aga mul vist mingi sarnane jama. Nädal aega juba miski nagiseb ja pole veel aru saanud millega tegu. Alguses oli ainult vändates, aga nüüd on suuremal kiirusel nagu ilma väntamata ka kuulda. Kusjuures pigem just siledal teel, auklikul kruusateel pole nagu midagi häda :?

Kasutaja avatar
scrapper
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 23. 06. 2003. 00:11

Postitus Postitas scrapper » 12. 05. 2004. 19:33

mul oli eelmine aasta sama värk. Stemi ja lenksu vahel oli probleem.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: nagin

Postitus Postitas erikr » 12. 05. 2004. 20:12

peeter009 kirjutas:äkki selgitad, mis seal siis täpselt nagiseb ja kuidas seda kõrvaldada.
sadulapost nagiseb raami sadulatorus. olen määrinud paksu määrdega sadulaposti raami sisse jäävat osa.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

peeter009
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 11. 05. 2004. 17:56

Postitus Postitas peeter009 » 12. 05. 2004. 20:49

jannomb kirjutas:Ega äkki sadul liiga kõrgele pole tõstetud.
Reguleeritava amordiga võivad amordi reguleerimisnupud väheke lahti olla.
ei, sadul liiga kõrgel pole, kuid ma arvan ka et ju see peab siis sadulaposti nagin olema. ei usu et see amort on, sest kui ma ükskord ratast käekõrval lükkasin ja sadulast kinni hoidsin, nagises samamoodi nagu sõites. eks ma pean siis uuesti selle sadulaposti maha võtma, ära puhastama ja õliga määrima, sest ennem ma seda õlitamise nippi küll ei teadnud. :oops:
hea, kui teadjatel meestelt ikka nõu küsida saab! :D
Söidame mönuga

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 12. 05. 2004. 20:51

Aga mul on näiteks keskjooks "nagisenud". St. rattal.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 12. 05. 2004. 21:14

raam nagiseb ilmselt. mul nagiseb 2000 km sõitnud merida magnesium elite ka. tegelikult kõik alu raamid nagisevad, vähemalt niipalju kui minul neid on olnud on kõik nagisenud.

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 13. 05. 2004. 07:43

mul meridal keskjooks suht peale ostu nagises, peale selle vahetust kadus nagin ära.

peeter009
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 11. 05. 2004. 17:56

Postitus Postitas peeter009 » 13. 05. 2004. 16:16

Ruve kirjutas:raam nagiseb ilmselt. mul nagiseb 2000 km sõitnud merida magnesium elite ka. tegelikult kõik alu raamid nagisevad, vähemalt niipalju kui minul neid on olnud on kõik nagisenud.
ma isegi oma rattaga 2000 km piiri ületanud. äkki tõesti ikka raami enda viga. kuid kui tõsine selline nagisemine siis ikkagi on. kas kellelgi on nii ka juhtund, et algul raam nagiseb ja mõne aja pärast juba laguneb? :shock:
Söidame mönuga

Karikas
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 02. 04. 2004. 15:37

Postitus Postitas Karikas » 13. 05. 2004. 16:32

peeter009 kirjutas:...äkki tõesti ikka raami enda viga.
Mina saan asjast aru nii, et aluraam ise-enesest ei nagise, nagiseb ikka miski muu, mingi detail, kausid vastu raami vms., kuid aluraam pidi kõikke seda võimendama ja paremini tunda andma.

Enda rattal hakkas üks päev keskjooks krudisema. Lausa häirivalt. Loksu sees ei olnud. Asjatundjad arvasid, et asi ikkagi kaussides, lihtsalt aluraam võimendab seda. Samas krudin kadus järgmisel päeval. Ei tea, kas läks ise paika ja peaks pingutama või midagi?
Henry

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 13. 05. 2004. 16:43

Karikas kirjutas:Mina saan asjast aru nii, et aluraam ise-enesest ei nagise, nagiseb ikka miski muu, mingi detail, kausid vastu raami vms., kuid aluraam pidi kõikke seda võimendama ja paremini tunda andma
sul võib isegi õigus olla :idea: minul on kõik rattad nagisenud, ausalt öeldes ei ole sellele erilist tähelepanu pööranud. eks ta natuke kõrvu häirib, aga pole hullu, sõidame edasi :arrow:

pagan
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 26. 04. 2004. 23:35

Postitus Postitas pagan » 13. 05. 2004. 23:01

Mitmel korral on aidanud, kui keerata keskjooks välja ja määrida raami keerme pinnad korralikult grafiitmäärdega(mitte koonerdada) ning keskjooks sisse tagasi.

Vasta

Mine “Jupid”