Rex Domestique

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Rex Domestique

Postitus Postitas arnea » 02. 10. 2019. 21:09

Eelmisel talvel toas sõites tüdinesin ära sellest, et matt oli õlipiisku täis. Uurisin natuke alternatiive ja leidsin Rex Domestique ketimäärde. Lugesin Soome Fillarifoorumi ketiõli teemast kõik asjakohased postitused läbi. Seal kirjutas muuhulgas ka selle õli autor ja selgitas miks ja kuidas. Jättis sümpaatse ja veenva mulje, ostsin ühe pudelikese. Algul kasutasin toarattal, kevadest ka MTB-l. Kasutasin juhendikohaselt.

1. kett tuleb algul õlist puhtaks teha. Kasutasin kangemat rattapuhastusvahendit, mis ka atsetooni sisaldas, seejärel Fairypesu ja lõpuks kuivatus kuumaõhupüstoliga.

2. määret tuleb panna tilkhaaval ketilülidele, natuke vändata ja siis seista lasta - vähemalt üle öö. Esimese paari määrimise järel hakkab kett üsna ruttu häält tegema, umbes neljanda määrimise järel aga on vaha ka sügavamale jõunud ja kett peab ka pikema sõidu vastu ilma häält tegemata.

3. kett püsib puhas. Puhastanud olen ketiharja ja lapiga, mingi keemiaga pole kordagi pesnud. Mingit silmaga nähtavat vahakihti peale määrimist ei teki. Kett on vaikne.

4. kett kestab kauem kui seni õliga kestnud on. Praeguseks on kett sõitnud ~1500km ja mõõdiku järgi veel ok. Varem pruukisin Motorexi Wet õli ja määrisin sisuliselt peale iga sõitu. Õliga nii kaua vastu ei pidanud.

5. see kraam on veekindel. Haanjas pesin ketti iga vooliku juures hoolega ja lõpus kah survepesuriga. Kodus tegin keti puhtaks ja läksin sõitma - oli vaikne.

6. ühest pudelist jätkus mulle aastaks - varsti hakkab tühjaks saama.

Fredi
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: Rex Domestique

Postitus Postitas Fredi » 02. 10. 2019. 21:42

arnea kirjutas:
02. 10. 2019. 21:09

2. määret tuleb panna tilkhaaval ketilülidele, natuke vändata ja siis seista lasta - vähemalt üle öö.
Päris kohe kindlasti EI pea Rex Domestique’d öö läbi ega üldse seista laskma, sellest on Rexi videotes ja kodukal juttu kui selle määrde ühes eelisest. Pane peale ja sõida! Domestique ei sisalda mingit lahustit - kõik on määre ja seista
laskmisel pole mingit mõtet.
Tsitaat
Unlike with most chain lubes, there is no need to wait until the solvent evaporates before you can ride your bike.
Viide http://www.rex.fi/en/bike/domestique_chain_lube

Uue keti ettevalmistusest:
Brefore using Rex Chain Lube for the first time, it is preferable to fully degrease the chain for best results. Best lubrication performance and longevity will be achieved after 3–4 applications, when the lube has completely penetrated into the chain.
Ausalt öeldes pole ise küll viitsinud kunagi ketti nn tehasemäärdest puhastama hakata. Tehase tavotiga saab oma nädal sõita ja siis olen lihtsalt Rexi peale hakanud tilgutama.

Seda olen samuti tähele pannud, et kett kulub Domestiquega tõesti aeglasemalt. Lihtsalt huvi pärast olen kevadest saadik suht regulaarselt kette mõõtnud ja huvitaval kombel ükski pole veel üle 0,5%. Tavaliselt mul ikka varem õli kasutades on nii maanteka, kui mtb ketid hooaja lõpuks väljavahetamist vajanud.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Rex Domestique

Postitus Postitas arnea » 02. 10. 2019. 22:09

Hmm, tõepoolest on nii kirjas. Minu lootus oli, et seista lastes liigub määre sügavamale plaatide vahele.

PS. Rexi lehele oli veel selline toode lisandunud: http://www.rex.fi/fi/bike/rex-black-diamond-ketjuoljy

Fredi
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: Rex Domestique

Postitus Postitas Fredi » 02. 10. 2019. 22:34

arnea kirjutas:
02. 10. 2019. 22:09

PS. Rexi lehele oli veel selline toode lisandunud: http://www.rex.fi/fi/bike/rex-black-diamond-ketjuoljy
Black Diamond pidi vist olema sisuliselt või täpselt sama vahakoostisega, mis Domestique, aga lisatud on mingeid nanoosakesi, mis veelgi parandavad määrimisomadusi. Ise loodaks, et tavalise Domestique hind ehk veidsa langeb, kui Must teemant müüki tuleb :)

Aa ja mainiks veel Domestique kasutamiskogemusest, et maastikurattaga kuskilt liivaaugust läbi jahvatades ei kipu kett enam nii hullusti krigisema, kui õli kasutades. See Domestique ei kleebi niipalju kui õli ja see ilmselt hoiab keti liivatolmust ja teradest puhta.

Vasta

Mine “Jupid”