Sobiva sadula leidmine MTB rattale

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
viltsone
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 21. 10. 2016. 16:27

Sobiva sadula leidmine MTB rattale

Postitus Postitas viltsone » 30. 05. 2017. 14:44

Tere!

Pöördun abi saamiseks foorumi kasutajate poole seoses hea sobiva rattasadula leidmiseks. Olen proovinud erinevaid sadulaid ja seni pole sobivat leidnud ning meie poodides testsadulatega on olukord nii kuidas on, et proovida ei õnnestu välja arvatud Specialized ja Velopluss poes. Samas ei leidnud nendest poodidest sellist sadulat, et kohe ostaks ära, kuid väga head võrdlused sain ning erinevatel sadulatel erinevad plussid. Oluline, et ei suruks veresooni kinni ka ning oleks sadulal ava või süvendatud lõige keskel olemas.

Ise olen 1,95 m 80kg ja istmikuluu laius 12 cm. Tahan leida mugavat pehmet sadulat mis ei oleks ka väga lai üle 134mm. Üks laiem sadul 153 mm oli üsna hea, kuid üle sadula liikumine oli raskendatud.

Proovitud sadulad:
Specialized Phenom Comp
Fizik Tundra M5
Prologo Scratch-2 PAS T-Irox 143mm
Massi Prolight

Mis teie kogumused ütlevad, mida võiks proovida ja mis poed veel testsadulaid pakuvad?

Ette tänades

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Sobiva sadula leidmine MTB rattale

Postitus Postitas arnea » 30. 05. 2017. 14:54

viltsone kirjutas: Ise olen 1,95 m 80kg ja istmikuluu laius 12 cm. Tahan leida mugavat pehmet sadulat mis ei oleks ka väga lai üle 134mm.
Ma ei usu, et see väga võimalik on. Nii kitsa sadula puhul ei jää sul istmikuluud kindlasti sadula peale ja see on väga ebamugav.
viltsone kirjutas: Üks laiem sadul 153 mm oli üsna hea, kuid üle sadula liikumine oli raskendatud.
Endal on sama teema. Kiiresti sadula taha minnes peksab sadul kõvasti reite vastu. Lahendus oli dropper post. Enne ärevat kohta lükkan sadula alla ja siis mahub ta ilusti jalge vahelt läbi. Dropper on väga abiks vidin - suurendab turvalisust ja annab julgust keerulisemaid kohti õigesti sõita. Kui ära harjud, hakkad seda massiliselt kasutama.

Seni proovitud sadulatest parim on 150mm Phenom parim olnud.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 589
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Sobiva sadula leidmine MTB rattale

Postitus Postitas miilits » 30. 05. 2017. 14:58

Hawais peaks ju syncrose sadulaid ka testimiseks saama
"It never gets any easier, you just go faster"

svixvi
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 09. 05. 2016. 08:46

Re: Sobiva sadula leidmine MTB rattale

Postitus Postitas svixvi » 30. 05. 2017. 15:13

Fixuses saab Prologo sadulaid proovida ning ka istmikutesti teha.

viltsone
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 21. 10. 2016. 16:27

Re: Sobiva sadula leidmine MTB rattale

Postitus Postitas viltsone » 30. 05. 2017. 15:52

Mul sadulapost on 27.2 mm seega on keeruline seda sobiva läbimõõduga dropper posti leida kuna kiiruga peale vaadates on nad 30,9mm või 31,6mm toru jaoks. Käisin Fixuses kuid seal valik väike ning nad ei tahtnud uusi sadulaid sisse võtta enne kui vanadest jagu saavad. Samuti kui mäletan uurisin testimise kohta siis ei saanud positiivset vastust. Ilmselt peab uuesti siis minema ja mitme inimese käest sealt küsima.

Hawais saatsin nad mind Piritale või Al Mare omasse uurima kas neil on testsadulaid sest teistes Hawaides (Kristiine, Tartu Lõunakeskuse) nad seda ei pakkunud.

Vasta

Mine “Jupid”