Milline ovaalne 1x11 esihammakas valida?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Milline ovaalne 1x11 esihammakas valida?

Postitus Postitas erikr » 26. 05. 2017. 08:31

On aasta 2017.
Ehk jällegi on uusi tegijaid sellele turule trüginud.
Absoluteblack, Wolftooth, Garbaruk...

Kindlasti keegi moodsa eluga kursisolev oskab anda kas isiklikku soovitust või viidata argumenteeritud seisukohtadele netiavarustes.

SRAM Boost versiooni vajan.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Milline ovaalne 1x11 esihammakas valida?

Postitus Postitas KaupoR » 26. 05. 2017. 08:51

Ole lõpuni kindel, et iga tootja BOOST on ühesugune! Minul on BB30 long spindle kränk aga kui oleksin selle järgi aB tellinud (vaadates aB kodulehel hammaka valimise juhiseid), siis oleksin kahetsenud. aB offset on suurem kui Garbaruk-l (mille ma tellisin) ja seegi mahub üli napilt chainstay-st mööda. Seni olen kasutanud 2x10 süsteemi ja suurim hammakas Eesti maratonidel on olnud 40T (ümar). Kuna aB-l ei ole suuri hammakaid, siis oleksin pidanud nende valikust võtma CX ovaalse, mille offset on 5 mm, ostetud Garbaruk 38T-l on see 1,9mm. Hetkel olen oma Garbaruk rõngaga rahul, tellisin 36T ja 38T, kasutanud olen praegu vaid 38T-d. Teenindus oli super, transakulu mõistlik ja suur oli mu üllatus kui ümbriku postkontorist ilma tollita kätte sain. Kaup tuleb väljastpoolt EL-i aga ümbrikul oli väärtuseks 20 $ :)
PS. eeldan, et räägid direct mount rõngast!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Milline ovaalne 1x11 esihammakas valida?

Postitus Postitas erikr » 26. 05. 2017. 10:26

Ma SRAM Boosti tõin siia vaid selle jaoks, et kui mõnel tootjal taolist versiooni täna pole, siis pole mõtet väga pakkuda.

Märksa olulisem on aga ovaali või ellipsi profiil ja positsioon vända nullasendi suhtes. Et milline on kõige mugavam või efektiivsem päriselus sõitja seisukohast.
Direct mount jah.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Milline ovaalne 1x11 esihammakas valida?

Postitus Postitas KaupoR » 26. 05. 2017. 10:38

paludel on reaalset kogemust erinevate ellipsite/ovaalidega? Mina tajusin ovaali umbes esimese sõidu esimesed 5 minutit, sealt alates ei saanud üldse aru, et hammakas pole ümar.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Milline ovaalne 1x11 esihammakas valida?

Postitus Postitas Mati » 26. 05. 2017. 10:46

KaupoR kirjutas:paludel on reaalset kogemust erinevate ellipsite/ovaalidega? Mina tajusin ovaali umbes esimese sõidu esimesed 5 minutit, sealt alates ei saanud üldse aru, et hammakas pole ümar.
Testinud pole kuskil jupil, et kas annab läbi efektiivsuse parema aja või nõuab vähem vatte samaks soorituseks?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Milline ovaalne 1x11 esihammakas valida?

Postitus Postitas KaupoR » 26. 05. 2017. 10:55

ei ole testinud, ei oma ka MTB-l võimsusandurit. Praegu on ka keeruline testida, sest ei viitsiks esikäikarit/shifterit hakata tagasi monteerima (krängi ümber tegemine oleks lihtne).
Kuna hammakas ei ole ülekandes ainus komponent, siis igaks juhuks ka muu info: süsteem 1x10, tagakäikar SRAM GX 10-speed short cage, kett KMC X10SL, Shimano XT 11-36 kassett.
If everything's under control, you're going too slow!

JannoR
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Milline ovaalne 1x11 esihammakas valida?

Postitus Postitas JannoR » 26. 05. 2017. 11:23

Kasutan Absoluteblacki ovaalset 1x10 süsteemiga juba 2 aastat ning olen väga rahul. Asja kvantitatiivset poolt (kiirus, watid, võidetud sekundid jms) ei oska väga kommenteerida, aga minu jaoks on selge vahe sees kvalitatiivses pooles. Kõige suurem efekt tuli kadentsi paranemisest. Kuna rattasõit on vaid osa minu treeningust, siis enamus sadulas veedetud ajast kulub metsas nikerdamisele ja spetsiaalset kadentsitrenni pole teinud. Mingil perioodil hakkas raskematel radadel kangutamine põlvedes tunda andma. Ovaali peale minnes muutus kadents kohe paremaks (kiiremaks ja ühtlasemaks), ning põlveprobleemid kadusid. Lisaboonusena tundub mulle, et näiteks lahtise pinnasega tõusudel muutus tagaratta maaga kontaktis hoidmine lihtsamaks, sest tänu ovaalile muutus õige jõu doseerimine veidi lihtsamaks. Pakun, et teatud treeningmahust ja kilomeetritest alates, kui kadents on samuti paika lihvitud, ei pruugi erilist vahet olla kas sõidad ümmarguse või ovaaliga.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Milline ovaalne 1x11 esihammakas valida?

Postitus Postitas arnea » 26. 05. 2017. 13:58

Ma lugesin enne ostu MTBR-st tundide kaupa threade läbi - et milline on parim, vms. Kriitilise pilguga lugesin. Ühest vastust ei leidnud. Lõpuks ostsin Absoluteblacki sest see oli õiges konfis kohe kohapeal olemas (28t, 64bcd).

Aga soovitus sulle - kui chainstay ette ei jää, siis võib non-boost sulle parema chainline anda. See "ametlik" boost chainline on kompromiss, et suuremad hammakad chainstay vastu käima ei hakkaks.

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Milline ovaalne 1x11 esihammakas valida?

Postitus Postitas rainerhq » 26. 05. 2017. 15:07

JannoR kirjutas:Lisaboonusena tundub mulle, et näiteks lahtise pinnasega tõusudel muutus tagaratta maaga kontaktis hoidmine lihtsamaks, sest tänu ovaalile muutus õige jõu doseerimine veidi lihtsamaks.
See tuleneb sellest, et ovaaliga kaob ära nö surnud punkt ehk vedu on kogu aeg taga ehk jõud rakandub kogu vända pöörde ulatuses 360´.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Vasta

Mine “Jupid”