Pidurite valik,Avid Elixir 5S vs XT

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
carbon
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 04. 03. 2012. 07:15

Pidurite valik,Avid Elixir 5S vs XT

Postitus Postitas carbon » 20. 01. 2016. 07:54

Hetkel kasutusel Avid,plaan vahetada XT vastu.Hea plaan? Mis peamised erinevused ja mis kummagi kasuks räägib?

pirn
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 21. 06. 2008. 22:02

Re: Pidurite valik,Avid Elixir 5S vs XT

Postitus Postitas pirn » 20. 01. 2016. 08:08

XT on väga head pidurid, neid soovitaks küll.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Pidurite valik,Avid Elixir 5S vs XT

Postitus Postitas raamimurdja » 20. 01. 2016. 09:31

Kui plaani niikuinii uued pidurid peale panna, siis XT on igal juhul väga hea valik.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Pidurite valik,Avid Elixir 5S vs XT

Postitus Postitas siim_s » 20. 01. 2016. 09:55

Eelmise hooaja sõitsin XT 780 seeria piduritega - kõik soovitasid, et superhead. Enne seda on olnud Formulad, Avid Elixirid. XT'l on mitmeid häid omadusi: lingi kuju, vastupidavus, kuuldavasti lihtne hooldada (kuigi seda lasen enamasti mehhaanikul teha). Aga pagana tuimad on nad ikka! Tunnetus on väga kehv ja pidurdusjõu doseerimine on võrreldes teistega märksa keerulisem. Kui ma ise praegu pidureid peaks ostma, vaataks Sram Guide või Formula poole. Kui teema algatajal Elixiridega probleeme pole, siis ma soovitaks nendega edasi sõita. Kui probleemne komplekt, siis tasub jah millegi uue peale mõelda. Kui on/off tüüpi pidurid sobivad, siis on XT hea valik, muidu vaataks aga mujale.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Pidurite valik,Avid Elixir 5S vs XT

Postitus Postitas Tonis_T » 20. 01. 2016. 10:06

siim_s kirjutas:Eelmise hooaja sõitsin XT 780 seeria piduritega - kõik soovitasid, et superhead. Enne seda on olnud Formulad, Avid Elixirid. XT'l on mitmeid häid omadusi: lingi kuju, vastupidavus, kuuldavasti lihtne hooldada (kuigi seda lasen enamasti mehhaanikul teha). Aga pagana tuimad on nad ikka! Tunnetus on väga kehv ja pidurdusjõu doseerimine on võrreldes teistega märksa keerulisem. Kui ma ise praegu pidureid peaks ostma, vaataks Sram Guide või Formula poole. Kui teema algatajal Elixiridega probleeme pole, siis ma soovitaks nendega edasi sõita. Kui probleemne komplekt, siis tasub jah millegi uue peale mõelda. Kui on/off tüüpi pidurid sobivad, siis on XT hea valik, muidu vaataks aga mujale.
Sõidan ise XT-ga juba üsna pikalt. on-off ei ole päris see, kuidas ma neid pidureid kirjeldaks. Kui natukenegi netis uurida, siis ka üldsus ei kirjelda neid on-off piduritena. Võib olla tasub viga mujalt otsida?

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Pidurite valik,Avid Elixir 5S vs XT

Postitus Postitas siim_s » 20. 01. 2016. 11:17

Eks ma natuke liialdasin, aga selgelt on Shimanol kehvem modulatsioon. Ja ma ei ole ainuke, kes nii arvab:
http://www.pinkbike.com/news/opinion-thems-the-brakes-2014.html kirjutas:[...] being able to easily control the amount of braking power you want to put out is just as important as how much power you have at your fingertips, and it is here that Shimano loses the battle to Avid.
...
And Shimano? I'd say that their modulation has a lot in common with a light switch [...]
Pilt

Need mõlemad üleval käivad M78x põlvkonna kohta. 8000'ga mul endal kogemus puudub, võib-olla on asi paranenud. Lisaks on modulatsioon maitse asi, seega on okei kui sulle meeldib ühtmoodi, mulle teistmoodi. Lihtsalt pidasin oluliseks siin seda välja tuua, muidu võib tekkida arvamus, et XT on igas mõttes parim pidur.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Pidurite valik,Avid Elixir 5S vs XT

Postitus Postitas Tonis_T » 20. 01. 2016. 12:00

siim_s kirjutas:Eks ma natuke liialdasin, aga selgelt on Shimanol kehvem modulatsioon. Ja ma ei ole ainuke, kes nii arvab:
http://www.pinkbike.com/news/opinion-thems-the-brakes-2014.html kirjutas:[...] being able to easily control the amount of braking power you want to put out is just as important as how much power you have at your fingertips, and it is here that Shimano loses the battle to Avid.
...
And Shimano? I'd say that their modulation has a lot in common with a light switch [...]
Pilt

Need mõlemad üleval käivad M78x põlvkonna kohta. 8000'ga mul endal kogemus puudub, võib-olla on asi paranenud. Lisaks on modulatsioon maitse asi, seega on okei kui sulle meeldib ühtmoodi, mulle teistmoodi. Lihtsalt pidasin oluliseks siin seda välja tuua, muidu võib tekkida arvamus, et XT on igas mõttes parim pidur.
Täitsa nõus, küsimus on maitses ja selles, millega ollakse harjunud. Täpselt sama võrra võib leida netist arvamusi OMG XT pidurid on parimad ja maailma vingeima modulatsiooniga. Ehk siis ikkagi subjektiivne.
Ise kasutan orgaanilisi klotse ja nendega on minu meelest piduri tunnetus xt-l parem kui metallic klotsidega. Sisuliselt on võimalik ühe piduri lõikes käitumist muuta juba klotside valikuga.

Halb on asja juures see, et ostuotsuse saab tegelikult teha ikkagi ainult loetule või teiste arvamustele tuginedes. Isegi poest demo ratast proovides ei tea, kas pidurid on korralikult õhutatud või kas nad on sisse töödanud. Lisaks ei anna tiir parkimisplatsil mingit erilist ettekujutust, kuidas pidurid tegelikult töötavad.

Nii, et igat pidi subjektiivne asi vaata mis otsast tahad. Minu posti mõte oli lihtsalt see, et minu kogemus ei vasta on-off kirjeldustele ja mina olen xt pidurite jõu ja ka modulatsiooniga väga rahul.

carbon
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 04. 03. 2012. 07:15

Re: Pidurite valik,Avid Elixir 5S vs XT

Postitus Postitas carbon » 20. 01. 2016. 15:28

plaan oli soetada ketaspidur Shimano Deore XT BL-M785,avidiga see mure.et libiseb läbi,ehki klotsid korralikud

Vasta

Mine “Jupid”