Küsimus jooksude kohta

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tarmott
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 08. 07. 2014. 23:34

Küsimus jooksude kohta

Postitus Postitas tarmott » 16. 01. 2016. 00:15

Tere

Hetkel mul mnt rattal all Shimano WH-R500 jooksud. Sügisel hakkas miskit raksuma tagajooksus ja viisin remonti.
Töökojas vahetati tirrisüdamik (mõra oli sees) ja tsekilt vaatan, et 2 koonust...igatahes mingi kauss, kus sees kuulid ringi lippavad ja kuna antud jooksudele originaalosasid saada ei pidavat olema, sobitas remondimees selle enamvähem sobivate juppidega taas töökorda ja arvas, et miski 2-2500 km peaks veel saama sõita. Peale remonti sõitu minnes (remondis oli ainult jooks, ratas oli kodus) olid käigud vähe paigast ära, ise mõtlesin, et mitte originaal osade kasutamisest äkki kassett vähe sees või väljapool.

Nüüd siis küsimus, et kuna mul kevadel on plaanis uus kassett ja kett lasta panna, siis kas mul on mõtet neid panna sellele vanale jooksule või tasuks ka ühtlasi uus või kasutatud, kuid vähesõitnud jooks osta ?
Mida peaksin vaatama jooksu soetades ?

Jooksu oleks vaja sellist pühapäevasõitja tasemel, läbin aastas mingi 2500-3000 km ja äkki kevadel satun ka Tartu rattarallile..thats it.

Ja kui kellegil on sobivaid jooksusid, sii võib pakkuda julgelt.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Küsimus jooksude kohta

Postitus Postitas raamimurdja » 16. 01. 2016. 08:14

Kasseti tõstmine ühelt jooksult teisele on üsna lihtne ettevõtmine. Seega, pane see rahulikult vanale jooksule ja timmi käigud selle järgi paika.
Kui uue jooksu ostad, siis saad kasseti ümber tõsta ning pead tõenäoliselt ka käigud uuesti regullima. Kui teed seda hoolduses, siis küsitakse tõenäoliselt selle eest ka raha, kuid ostes vajalikud tööriistad ja vaadates natuke youtube-i saad selle ka vabalt ise teostatud.

Vasta

Mine “Jupid”