Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
rapsakas
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 27. 11. 2014. 23:01

Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas rapsakas » 06. 12. 2015. 13:33

Kas sellised pidurid nagu (Avid Elixir 7 Hydraulic Disc) on head võistlus rattale? Mis on nende plussid ja miinused? Kaalu poolest tundusid suht kerged. Palju selline komplekt Eestis maksta võiks?

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas birgo99 » 06. 12. 2015. 20:15

rapsakas kirjutas:Kas sellised pidurid nagu (Avid Elixir 7 Hydraulic Disc) on head võistlus rattale? Mis on nende plussid ja miinused? Kaalu poolest tundusid suht kerged. Palju selline komplekt Eestis maksta võiks?
Ma ei ole ise nende piduritega kokku puutunud, aga millele sinu küsimus toetub? Nägid kuskil ja said korra kätte võtta ja nüüd tahaksid? 331 eur maksavad Hobisport.ee: http://hobisport.ee/index.php/poodi/maa ... rid-detail Seega suht palju minuarust.
Ise soovitaksin M8000 Shimano XT pidureid. Saab ca 200eur kanti kätte.

rapsakas
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 27. 11. 2014. 23:01

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas rapsakas » 06. 12. 2015. 20:23

Miks just selline küsimus tekkis oli see, et ebay-is on kogu komplekti hind 99 dollarit ja tundus minujaoks odav ja ikka väga odav. Samas kaalu ka nendel just väga palju pole. http://www.ebay.com/itm/Avid-Elixir-7-H ... Sw7FRWX7i6

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas urmo » 06. 12. 2015. 22:51

99$ pane veel otsa 57$ shipping+tollimaks, siis ei ole enam nii odav... Ise olen juba aastaid sõitnud Elixir R-idega, mis on tehniliselt üsna sarnased. Pidurdavad hästi, aga link hakkab suht ruttu logisema (plastmasspuks kulub) ja minu omadel on hakanud kolvitihendid kinni jääma, peab vahetama vist :D Uuesti ise pigem ei võtaks Elixire, prooviks äkki Formula või Shimano omi. Aga minu omad on vanad, pildil on pidurilingi liigend teistsuguse ehitusega, niiet tol ajal kuulsaks saanud "loksuva lingi sündroom" on vist ära parandatud.
Zero the Hero

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas metslane » 07. 12. 2015. 08:51

Shimano deore on parim valik.Odavad ja töötavad konkreetselt nii nagu peab.Samas kui midagi läheb on juppe saada. XT link on pehme,ilgelt pika käiguga.Avid töötab täpselt niikaua kui uus on.Formula ja muu toodang unusta ültse ära.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas erikr » 07. 12. 2015. 09:12

metslane kirjutas:Formula ja muu toodang unusta ültse ära.
Minu jaoks on Formula täiesti monteeri peale ja unusta. St ainult ei tohi unustada klotse vahetada.
Null probleemi viimase 5 hooaja jooksul, üks probleem umbes 2008 B4Proga. Iial pole õhutamise vajadust olnud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas birgo99 » 07. 12. 2015. 11:51

metslane kirjutas:Shimano deore on parim valik.Odavad ja töötavad konkreetselt nii nagu peab.Samas kui midagi läheb on juppe saada. XT link on pehme,ilgelt pika käiguga.Avid töötab täpselt niikaua kui uus on.Formula ja muu toodang unusta ültse ära.
Mis tähendab, et XT link on pehme? Et peab põhjani suruma, et võtaks või ma ei saa aru?

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas arnea » 07. 12. 2015. 11:59

birgo99 kirjutas:
metslane kirjutas:Shimano deore on parim valik.Odavad ja töötavad konkreetselt nii nagu peab.Samas kui midagi läheb on juppe saada. XT link on pehme,ilgelt pika käiguga.Avid töötab täpselt niikaua kui uus on.Formula ja muu toodang unusta ültse ära.
Mis tähendab, et XT link on pehme? Et peab põhjani suruma, et võtaks või ma ei saa aru?
Enamvähem. Või vähemalt selline tunne on kuivalt pressides. Sõidu ajal pidurdusjõust puudu ei tule ja pikk käik võimaldab jõudu hõlpsalt doseerida. Mulle isiklikult meeldib. Näpud on pikad kah parasjagu.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas metslane » 07. 12. 2015. 15:33

Pika käiguga on see jama et kui ühe näpuga vajutad siis jäävad teised näpud lingi ja leista vahele.Ja pidurdada ikka ei saa :D Samas võidab jälle ajas. Seda SLX,XT ja XTR iga.Deorel seda probleemi pole.Samas mõni gramm raskem jälle.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas arnea » 07. 12. 2015. 22:14

Nojah, mul on pidurid lenksu peal nii keskele lükatud, et ainult lingi ots jääb nimetissõrme alla. Jällegi meeldib nii :) Muidu kipuks jah, näpud lingi ja lenksu vahele jääma.

raikzz
Rattur
Postitusi: 621
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas raikzz » 07. 12. 2015. 23:05

Peres kahel rattal XT pidurid ja ei oska küll midagi halba öelda, näpud piduri vahele mismoodi ? Võibolla teil mingid õhutamata pidurid :roll:
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas metslane » 08. 12. 2015. 09:13

raikzz kirjutas:Peres kahel rattal XT pidurid ja ei oska küll midagi halba öelda, näpud piduri vahele mismoodi ? Võibolla teil mingid õhutamata pidurid :roll:
Tänan.Viin nad kohe kuhugi hooldusesse,las vaaatavad üle.Oskad sa soovitada mingit pädevat remondikohta Pärnus?

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas maksipoiss » 08. 12. 2015. 19:29

metslane kirjutas: Tänan.Viin nad kohe kuhugi hooldusesse,las vaaatavad üle.Oskad sa soovitada mingit pädevat remondikohta Pärnus?
:D

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas birgo99 » 08. 12. 2015. 20:30

raikzz kirjutas:Peres kahel rattal XT pidurid ja ei oska küll midagi halba öelda, näpud piduri vahele mismoodi ? Võibolla teil mingid õhutamata pidurid :roll:
Endal XT M8000 pidurid ja ei ütleks küll, et pika käiguga. Pigem on pidurid korralikult õhutamata. Enda XT-d on küll väga konkreetsed ja lühikese käiguga(mis mulle just meeldib, mõnele jälle mitte). See sõrmede vahele jäämine on ka mingi imelik probleem, endal jällegi ei ole täheldanud :shock:

alarco
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 27. 08. 2012. 23:11

Re: Kas need on head pidurid võistlus rattale?

Postitus Postitas alarco » 08. 12. 2015. 21:30

Vahetasin Elixir 5-d välja XT-de vastu sest pidevalt oli vaja õhutada ja päris õhust tühjaks ei saanud ma ise ega ka poe mehaanikud. Link vetrus nii palju et klotse pidi poole pealt juba vahetama. 4 kolvilised Elixirid pidid paremad olema aga ikkagi ainult uutena. XT-d on lihtsasti õhutatavad ja väga konkreetsed-ei mingit vetrumist. Samas tahaks krossil ka vahepealseid piduri asendeid vahel kasutada. Liiga lihtsalt kipub ratas blokeeruma. Avidiga ratast igatahes enam ei ostaks.

Vasta

Mine “Jupid”