Mineraalõliga pidurid talvetingimustes.

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
papageno
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 29. 09. 2009. 10:46

Mineraalõliga pidurid talvetingimustes.

Postitus Postitas papageno » 21. 11. 2015. 22:59

Tere, on rattal Tektro HDC hürdaulilised ketaspidurid, mineraalõliga.
Kuna kasutan selliste piduritega ratast esimest aastat, tekkis küsimus, et mis miinuskraadini need pidurid meie talvetingimustes kasutatavad on?
Mingist Kanada foorumist jäi silma, et seal mõned vahetavad selle mineraalõli välja mingi konkreetse külmakindla hüdraulikaõli vastu välja.
Siin foorumi külastajatel on kindlasti kogemust küllaga selles osas, palun jagage.

Kasutaja avatar
M785
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 10. 12. 2012. 20:43

Re: Mineraalõliga pidurid talvetingimustes.

Postitus Postitas M785 » 22. 11. 2015. 06:42

Ei ole küll kunagi varem kuulnud et mineraalõlipiduritega peaks midagi erilist ette võtma talve jaoks. Lihtsalt jäta nii nagu on ja toimivad sama hästi edasi.

papageno
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 29. 09. 2009. 10:46

Re: Mineraalõliga pidurid talvetingimustes.

Postitus Postitas papageno » 22. 11. 2015. 10:53

Ma lugesin veel üht arvustust netis ja minu puhul vist pole tõesti vaja midagi ette võtta. Need kodanikud, kes kirjutavad piduriteemadel, mainivad, et õlipiduritega võib probleeme tekkida temperatuuril alla -20 C. Probleem pidi olema eriti tihenditega ja muhvidega supportites. Alla -30 C soovitatakse kaabliga pidureid... juhul, kui oled veel võimeline sõrmi liigutama, et pidureid vajutada. Tallinna piires talvel nagunii ei kujuta ette, et väga krõbeda külmaga sõita tahaks, -20 kraadi lähedal kindlasti mitte.

AndrusKolmas
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 11. 11. 2015. 21:02

Re: Mineraalõliga pidurid talvetingimustes.

Postitus Postitas AndrusKolmas » 01. 12. 2015. 11:09

Toimivad, sõitnud umbes -20 kraadi juures. Minu pidurid on probleemideta vastu pidanu 5 talve (klotse muidugi vahetanud). Sõidan rattaga aastaringselt.

Vasta

Mine “Jupid”