XT'ga talvel?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
martinpoldoja
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 14. 07. 2015. 19:02

XT'ga talvel?

Postitus Postitas martinpoldoja » 20. 10. 2015. 11:23

Mõtlesin, et tahaks talvel ka ikka mtb'ga edasi teha treeninguid, aga üks töökaaslane teadis omast kogemusest öelda, et mina oma rattaga kindlasti ei tohiks talvel sõitma minna. Põhjus selline, et ratas ise on aluraami, XT juppidega, õliketastega, seest õõnsa keskjooksuga jne ehk siis mitte kõige odavam :D Aga talveratast pole kahjuks võtta kuskilt hetkel. Sõita on plaanis ikkagi metsaradadel (Nõmmel) ehk siis soola ei tohiks väga jupid saada. Kas tasub siis ratas selleks talveks ikkagi tuppa jätta või ei tohiks väga hullu olla? Kulujuppide vahetamisega peale talve olen ma juba arvestanud (kett, kassett, võibolla midagi veel)

Kasutaja avatar
allan222
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 03. 07. 2013. 16:26

Re: XT'ga talvel?

Postitus Postitas allan222 » 20. 10. 2015. 11:26

Sõitsin eelmise talve xtr grupp FS rattaga ja ei juhtunud midagi.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: XT'ga talvel?

Postitus Postitas erikr » 20. 10. 2015. 11:57

Ratas on sõitmiseks. Sügisel tasub kõik laagrid korralikult määrida.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: XT'ga talvel?

Postitus Postitas veloson » 20. 10. 2015. 11:57

Esimene reaktsioon - kui oled valmis enda tervist karmimate sügistalveilmadega sadulasse istudes nõus kulutama, siis miks peaks hobiratta (või riiete) kannatustest üldse eraldi rida tegema. On lõbus, siis on lõbus. Ja kulu asja juures. Õli külmumistemperatuurist või materjalide külmamurru punktist allapoole ju ei lähe ja liiva-pori-vett liikuvate osade vahele sattumist võib iga niiske ilmaga juhtuda.

Aga kui mitusada tundi plaanis talvel sadulas olla? Kui läbisõit väga suur ei ole (talveratta hankimine ei tasuks rahaliselt ära) ja oma planeeritud kuluosade eelarve talveks väikese koefitsendiga läbi korrutamine tekitab liiga palju küsimusi, siis pakun välja tekstülesande:

Kood: Vali kõik

Ühe automargi esindushoolduse eesliini-seltsimees kurdab tööpäeva-õhtustes trennides sageli, kuidas kodanikud on omale võika maasturi vms kuluka masina soetamiseks liisingu kätte saanud, aga hooldusvälpade saabudes käivad kliendideenindajale selgeks tegemas, kuidas just tema on hooldusarvetes süüdi või peaks midagi paremini tegema. Kes on süüdi?

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: XT'ga talvel?

Postitus Postitas Miki-Hiir » 20. 10. 2015. 12:30

Olen sõitnud kaks talve XT grupiga rattaga. Mingit erihooldust peale sõidujärgselt veega üle loputamise ja keti õlitamise ratas ei vajanud. Aasta jooksul olen vahetanud keskjooksu ja kaelalaagrid aga ka need läksid vahetusse suve teises pooles ja ei maksa palju.

martinpoldoja
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 14. 07. 2015. 19:02

Re: XT'ga talvel?

Postitus Postitas martinpoldoja » 20. 10. 2015. 12:34

Tänud kõigile vastajatele, tundub, et ei pea väga muretsema, tuleb lõbus talv :D

Vasta

Mine “Jupid”