Kingaklotsi kruvi

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tarmott
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 08. 07. 2014. 23:34

Kingaklotsi kruvi

Postitus Postitas tarmott » 13. 10. 2015. 21:55

Heippa

Täna otsustas mu Shimano kingaklotsi üks kinnituskruvi jalutama minna.

Kas neid kuskilt ükshaaval kah osta saab või peab uued klotsid ostma...või siis mööda poode sobivat kruvi otsima ?

Või on kellegil üle äkki üks :)

Tänud

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1133
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kingaklotsi kruvi

Postitus Postitas Prommar » 14. 10. 2015. 09:19

Rattapoodidest ehk ikka saab. Põhimõtteliselt on tegu tavalise M5 keermega poldiga. Ma keerasin kunagi ühel poldil keermed maha ja juhtus just üks enam-vähem sobiv polt kodus olema.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kingaklotsi kruvi

Postitus Postitas rai66 » 14. 10. 2015. 10:42

Kas rattapood või võta üks vana kaasa ja vaata poodi, kus mutreid-polte müüakse. Sellepärast nüüd uusi klotse osta pole küll mõtet.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Kingaklotsi kruvi

Postitus Postitas Indreq » 14. 10. 2015. 11:53

Keerme ja pikkuse poolest on nad enamvähem kõik ühesugused aga pea diameeter võib oluline olla. Mul näiteks need poldid millega Time klots alla käib, on veidi väiksema peaga, samas Shimano klotsi kinnitusava on nii suur, et toetuspinda jääb alla millimeetri poldi pea servast, väga kõvasti ei julge kinni keerata, võib poldi pea serva ära deformeerida. Selle pärast on mul Shimano jaoks veidi suurema peaga poldid. Teoorias on Shimanol komplektis väikesed kahe auguga jubinad mida peaks seal vahel kah kasutama (kasulik just väiksema peaga poltide puhul), aga nagu ikka siis mida rohkem igasugu juppe on, seda rohkem neid kipub ära kaduma...

tarmott
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 08. 07. 2014. 23:34

Re: Kingaklotsi kruvi

Postitus Postitas tarmott » 15. 10. 2015. 18:59

Voilaa...olukord lahendatud.

Sinna kingaklotsile sobis täpselt köögikapi hinge kinnituskruvi, see vanakooli hinge kinnitus kruvi...kes on kapiuksi timminud, see teab.
Köögikapi uks jäi küll vähe ripakile aga sõitma sain minna täna :)

Tänud

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kingaklotsi kruvi

Postitus Postitas erikr » 15. 10. 2015. 21:06

Et ka korralikus poldipoes ilma näidiseta uut kruvi saada, tuleb öelda "emm viis korda kümme süvispea sisekuuskant".
Arvestama peab sellega, et DIN standardi M5 süvispea sisekuuskant on 3 mm, minu senistel klotsikruvidel (TIME ATAC) on see 4 mm.
Kui müüja pärib pinnakatte ja tugevusklassi kohta võite öelda kasutusotstarbe.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Jupid”