shimano taga+campagnolo lenksul st ShimErgo

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

shimano taga+campagnolo lenksul st ShimErgo

Postitus Postitas mart » 11. 01. 2014. 19:01

Neile, kes armastavad oinasarvi ja/või tsüklokrossi.
Kindlapeale minek - taga shimano 8ne kassett ja käiguvahetaja ning lenksul campagnolo 10ne linkvahetus.
Käiguvahetuse samm on peaaegu 100% sama.
http://bikesarethesolution.wordpress.co ... onversion/

Kui shimano tagavahetaja trossikinnituskohaga "mängida", sobituvad omavahel
taga shimano 9ne kassett ja tagavahetaja ning lenksul campagnolo 11ne linkvahetaja.
http://www.cxmagazine.com/shimano-campa ... patibility

Ja kui taha panna shimano inverse/ low normal tagakäikar, siis läheb püsti tõusude võtt koos käiguvahetamisega vägagi mugavaks/lõbusaks.
some of the Cyclocross Magazine team has experimented and successfully adapted Campagnolo 11-speed shifters to Shimano high-normal and low-normal rear derailleurs and Shimano and SRAM 10-speed cassettes.
Viimati muutis mart, 09. 05. 2014. 09:03, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: shimano taga+campagnolo lenksul

Postitus Postitas vaikija » 11. 01. 2014. 20:49

oo jaa, eks igasugu asju saab kokku aretada aga põhjust, et miks sellise jamaga tegeleda, peab ikka imema tühja koha pealt. Head vihjed rattaromulates kolajatele, aga töötava Campa 11 linkvahetuse leidmine meie rattasurnuaedades võib keeruliseks osutuda.

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: shimano taga+campagnolo lenksul

Postitus Postitas Jaagu » 11. 01. 2014. 22:46

vaikija kirjutas:oo jaa, eks igasugu asju saab kokku aretada aga põhjust, et miks sellise jamaga tegeleda, peab ikka imema tühja koha pealt. Head vihjed rattaromulates kolajatele, aga töötava Campa 11 linkvahetuse leidmine meie rattasurnuaedades võib keeruliseks osutuda.
Kas meil on rattaromulad?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: shimano taga+campagnolo lenksul

Postitus Postitas mart » 11. 01. 2014. 22:53

vaikija kirjutas:... miks sellise jamaga tegeleda, peab ikka imema tühja koha pealt...
Tühja koha pealt imemiseks
1. meenutame ajalugu - 130mm tagarumm, mis sobis 8sele kassetile tuli shimanol kasutusele 90ndate alguses, esimene shimano STI linkvahetus tuli 5 aastat hiljem. Mis tähendab, et tuhanded rattad 90ndatel olid raamilt vahetajatega. Ja kui mõni neist nüüd 20 aastat hiljem saab lenksultvahetamise campa linkidega on ju tervitatav - tulemuseks on stiilne ja võrdväärsete komponentidega taastatud ratas
2. Aastakümneid raiuti, et shima, campa ja hilisem sram ei sobi kokku ja valik tuleb teha kas ühe, teise või kolmanda poole.
Nüüd olemas pisike alternatiiv.
3. ah rohkem ei viitsi lisada, läheb pikaks >campa link versus shima link, 8ne kassett mudas vs 11ne kassett mudas jne.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: shimano taga+campagnolo lenksul

Postitus Postitas andresle » 12. 01. 2014. 13:26

mart kirjutas:1. meenutame ajalugu - 130mm tagarumm, mis sobis 8sele kassetile tuli shimanol kasutusele 90ndate alguses, esimene shimano STI linkvahetus tuli 5 aastat hiljem. Mis tähendab, et tuhanded rattad 90ndatel olid raamilt vahetajatega.
Mina mäletan seda ajalugu teisiti. Shimano 8-kassett ja STI tulid koos, seega raamilt vahetatav fikseeritud 8 saab olla hilisem. Eestis oli esimene STI-ratas juba 1991 joonel (U.Tölp, parandage, kui kellelgi oli veel varem), seega STI tõenäoliselt võis olla rattale tekkinud ka varem

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: shimano taga+campagnolo lenksul

Postitus Postitas mart » 13. 01. 2014. 02:37

andresle kirjutas:
mart kirjutas:1. meenutame ajalugu - 130mm tagarumm, mis sobis 8sele kassetile tuli shimanol kasutusele 90ndate alguses, esimene shimano STI linkvahetus tuli 5 aastat hiljem. Mis tähendab, et tuhanded rattad 90ndatel olid raamilt vahetajatega.
Mina mäletan seda ajalugu teisiti. Shimano 8-kassett ja STI tulid koos, seega raamilt vahetatav fikseeritud 8 saab olla hilisem. Eestis oli esimene STI-ratas juba 1991 joonel (U.Tölp, parandage, kui kellelgi oli veel varem), seega STI tõenäoliselt võis olla rattale tekkinud ka varem
Jep, su aastaarvu mälu on õige. 1991a tuli shimanolt esimene STI linkvahetus Dura Ace 74xx mudeliga.
http://forums.roadbikereview.com/retro- ... l#poststop
Shimano 600 (Ultegra) tuli 1992 ja 105 tuli 1993.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: shimano taga+campagnolo lenksul

Postitus Postitas mart » 07. 04. 2014. 22:48

mart kirjutas:taga shimano 8ne kassett ja käiguvahetaja ning lenksul campagnolo 10ne linkvahetus.
Käiguvahetuse samm on peaaegu 100% sama.
Tegin/proovisin selle lahenduse ära. 1988a mnt rattal olid: shimano 105 jooksud, 7ne kassett , tagavahetaja rd-1050 1987a , käiguvahetus raamilt sis+indeks.
Asemele läksid jooksud, millel 9ne shimano nuut ( cane creek volos );nuudi peale läks 8ne 12-26 kassett optimeeritud vaherõngastega;tagakäikar jäi sama/vana rd-1050 1987a + sama/vana 6-7-8ne kett; lingid campagnolo veloce 10nene 2006a.
Ja kogu see kompott täitsa töötab, isegi tõusudel püsti vändates ja käike vahetades. Järgmine eksperiment on plaanis minna shima inverse mtb tagakäikarile, millele on sobitatud mnt lühike korv (short cage).
Edit nädal hiljem:
Vana 7ne kett näitas venimise märke ja läks vahetusse 9se YBN titaanketi vastu (kaaluvõit 95g), käiguvahetus on perfekto. Nokitsen inverse short cage tagakäikari suunas.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
peeterplaaster
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 30. 04. 2009. 14:56

Re: shimano taga+campagnolo lenksul st ShimErgo

Postitus Postitas peeterplaaster » 30. 04. 2015. 17:36

Mul on kaks varianti shimergot olnud:
Vanem campa heebel ( 8 või 9 k vist?) ja kuuekäiguline dura ace shimano tirr, kus asi alternatiivse trossikinnitusega tagavahetaja juures enamvähem toimis, veidi pidi aitama, s.t. üle vajutama, et allavahetus toimiks.
Teine variant on toimiv campa 10 k heebel ja 8 k shimano kassett. Kõik suht laitmatu, v.a. esivahetaja - kuna shimano oma oli liiga suure vedrupingega, panin campa oma.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: shimano taga+campagnolo lenksul st ShimErgo

Postitus Postitas mart » 01. 05. 2015. 00:06

peeterplaaster kirjutas: Teine variant on toimiv campa 10 k heebel ja 8 k shimano kassett. Kõik suht laitmatu...
Mis mudel tagakäikar sul on?
Mul läks tänavu soome 4 ratast samasuguse komboga (tagakäikarid vintage ultegra RD-6400 ja dura ace rd-7400) , kõigil sai tagakassettil mängitud vaherõngastega ja kõik sõidavad suu kõrvuni - null probleemi.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
peeterplaaster
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 30. 04. 2009. 14:56

Re: shimano taga+campagnolo lenksul st ShimErgo

Postitus Postitas peeterplaaster » 04. 05. 2015. 14:46

Mul on mitte-eriti-vana 105 tagavahetaja. Peaks olema 10 käigulise süsteemi oma.
Muidu jah, ma olen ka aru saanud, et variatsiooniruumi on nii palju, et sisuliselt on kasvõi selle Hubhub trossipaigutuse või kasseti speisseritega võimalik nii palju ära teha, et igasugu keerukusi saab sõitma :) Aga ikka siuke vastuvoolu ujumine :D

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: shimano taga+campagnolo lenksul st ShimErgo

Postitus Postitas mart » 04. 05. 2015. 22:01

peeterplaaster kirjutas:Mul on mitte-eriti-vana 105 tagavahetaja..Aga ikka siuke vastuvoolu ujumine :D
Mu meelest vastuvoolu ujumine on, kui võetakse vanatüüpi mnt raam ja kooritakse see paljaks ja tehakse ühekäiguliseks.

Kui sama aastakäigu vintage/oldschool mnt raam, mis on misiganes raamipealsete linkidega, asendatakse lenksuvahetajatega, eriti sellistega, mis on enamvähem samast ajastust või välimusega, siis elab ta oma kunagist ettenähtud elu edasi.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Jupid”