Noname Hiina süsinikkiust maanteejooksud?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Noname Hiina süsinikkiust maanteejooksud?

Postitus Postitas Raix » 18. 10. 2011. 22:30

Vaatan, et ebay on täis Hiinas toodetud süsinikkiust pöia ja Novatec rummudega jookse. On kellelgi millegi sellesarnasega kogemusi ka? Hetkel enam ei leia üles, kuid mingitel (võibolla tubular variandil) tuli eurodesse ümberarvutatult hinnaks ilma transata 300 väikestega, tundub üsna soodne. Või on sama teema kui raamidega, saad selle, mille eest maksad- a'la reaalne kaal 2+ kg jooksudel, lisaks vedelad kui keedetud makaronid? Kohati unistan maanteerattale veidi ägedamatest jooksudest TRR ja triatlonidel võistlemiseks.

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Noname Hiina süsinikkiust maanteejooksud?

Postitus Postitas _KRIS_ » 18. 10. 2011. 22:37

Ise olen ka vaadanud neid pakkumisi. Raamide koha pealt ei oska halba sõna öelda, 2000km on minu all sõitnud "noname" raam kenasti vastu pidanud ja ma ei kurda.
Kui jookse sealt tellida, siis mina võtaksin pigem alumiiniumist pidurduspinnaga (natuke raskem, aga Eesti kliimas tuleb ehk kasuks) ja clincher versiooni. Tubulare soovitaks siis kui ainult võistlemiseks kasutad. Nt. lähed trenni tubularidega ja kumm läheb, siis...

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Noname Hiina süsinikkiust maanteejooksud?

Postitus Postitas andresle » 19. 10. 2011. 08:11

Raix kirjutas: saad selle, mille eest maksad.
Igal juhul õige vastus. Olen puutunud üksikute isenditega kokku ning näinud oma kolleege omale soetamas selliseid kaunidusi. Ostes on äge, isegi kaaludes võib äge olla. Kuid tõehetk saabub ikkagi kasutades. Tihtilugu on kaal saavutatud 20-24 kodaraga. selline väike kogus aga eeldab, et pöid on kõva, et pidada vastu alt tulevatele löökidele. Tavaliselt hiinakad aga ei pea vastu, seega jooksul ei jää muud üle kui kõverduda. Ise rihtisin pidevalt ühe profisportlase samasuguseid hiinakaid (kleepsudega oli küll mingi nimi neile antud. Krt, kui ikka tihti pead kummi sellepärast uuesti liimima, et jooks on jälle kõveraks läinud ja niplid on kummi all pöia sees, ajab vihale küll. Ise tarvitan Mavic Cosmic Carbone SL'e. Kaal ei ole hea, veerevad hästi ja kahe aasta jooksul pole kordagi kodaravõtit kasutanud. Proovisin suvel ka Reynolds SixtySix'e - kaal veel parem ja veeremine ka veel parem. Mõlemite hinnad jäävad 700-st edasi. Seega - hind on 2-3 korda kõrgem, kuid sealt saavutaksid ka selle milleks Sa ilmselt raha kulutada kavatsed - enda õndsustunne. Kui eesmärk on vaid ratta kaalumine ja pildistamine, siis oleks 400 eurot rohkem kulutada loomulikult mõtetus.

clx
Rattur
Postitusi: 409
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Noname Hiina süsinikkiust maanteejooksud?

Postitus Postitas clx » 19. 10. 2011. 14:29

Raix kirjutas:Vaatan, et ebay on täis Hiinas toodetud süsinikkiust pöia ja Novatec rummudega jookse. On kellelgi millegi sellesarnasega kogemusi ka?
Jah, on kogemusi. Sai suvel paljuski eksperimendi käigus Hiina juppidest ratas kokku laotud. Jooksud (madal karbon clincher pöid + Novateci rumm + Sapimi kodar) jättis sõites küll väga pädeva mulje, samuti oli lubatud kaal grammipealt täpne. Veeres väga korralikult (ei taju suurt vahet nt igapäevases kasutuses olevate 4x kallimate Eurustega), samuti külgsuunaline jäikus esmaklassiline vähemalt minu kehakaalu jaoks (72kg). Tõsi küll, täielik sodi oli komplekti kuulunud piduriklots, see lendas kohe minema, kollase Mavicuga pidas ilusti. Ja väga pikalt jookse ei testinud, l.s. jäi alla 1000 km.

Kuna Novatechi OEM rumme kasutavad paljud suured tootjad (õigem oleks öelda müüjad), siis vaevalt sealt ka kestvuse suhtes mingeid üllatusi tuleb, Sapimiga sama lugu. Hiina puhul on alati teemaks kvaliteedi stabiilsus, seega võid muidugi saada ka vabalt lainelise tööpinnaga või viskavad jooksud - võimalik, et minu kätte sattunud paar oli keskmisest korralikum :)

Raamide kohta mul väga midagi head öelda ei ole... Chinarello on Chinarello ja Pinarello jääb Pinarelloks :)

Igatahes "Saad selle, mille eest maksad" on alati mugav öelda, aga teinekord (muidugi mitte alati) juhtub ka teistpidi. Ma pigem tuletaks meelde kahte vanasõna "Kes ei riski, see šampust ei joo" ja "Loll saab kirikuski peksa" :D Nt. ühes Eesti netipoes müüdav kallis ketasjooks tuleb kahtlaselt sarnane ette ühe Hiina no-name karbonitehase toodanguga - vahepeal on juurde tekkinud peene nimega kleps ja paarsada eurot hinda, asi ise sama - vaevalt et kleebitud kleps kvaliteeti mõjutab (kuigi võib mõjutada garantiitingimusi) jne. Neid generic Hiina kaupade "brändijaid" on võtta nii meilt kui mujalt, lademetes. Ühesõnaga võrrandis on rohkem muutujaid kui ainult hind.

Igatahes edu!

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Noname Hiina süsinikkiust maanteejooksud?

Postitus Postitas Raix » 23. 07. 2012. 12:36

Seni veel tegudeni jõudnud pole, kuid Tartu Mill triatloni vahetusalas hakkas silma üks ratas kõrgemat sorti pöiaga kleepsudeta süsinikjooksudega. Tegu oligi siis Novatec rummudel Hiina noname jooksudega. Omanik ütles, et on juba mõnd aega kasutanud probleemideta. Ainus, et kuna ka pidurduspind lakitud, siis algul olevat pidurdamine veidi ebaühtlane olnud.

Vapper Mäger
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 02. 2014. 23:57

Re: Noname Hiina süsinikkiust maanteejooksud?

Postitus Postitas Vapper Mäger » 22. 02. 2014. 00:30

_KRIS_ kirjutas:Ise olen ka vaadanud neid pakkumisi. Raamide koha pealt ei oska halba sõna öelda, 2000km on minu all sõitnud "noname" raam kenasti vastu pidanud ja ma ei kurda.
Kui jookse sealt tellida, siis mina võtaksin pigem alumiiniumist pidurduspinnaga (natuke raskem, aga Eesti kliimas tuleb ehk kasuks) ja clincher versiooni. Tubulare soovitaks siis kui ainult võistlemiseks kasutad. Nt. lähed trenni tubularidega ja kumm läheb, siis...

Sattusin sellele vanale teemale kuid nüüd (2 aastat hiljem ) olles pikalt katsetanud erinevate NONAME raamide ja MADE in CHINA Carbon jooksudega võin küll oma kogemusest öelda et tooted on oluliselt kvalitetsemaks läinud.
Tegelikult pole enam suur vahet kas raam või pöid on tehtud USAs või Hiinas (tegelikult (olgem ausad) tuleb ka see USA raam Hiinast )
Tänapäeval tuleb meil kõik Hiinast----- Harjuda tuleb sellega.
Jah, tootjate kvaliteet kõigub- Õigus. Aga kui sa pole just meistrisarja top 100 sõitja siis minu arusaamas pole vahet, hind paneb ikka lõpuks meil siin vaeses riigis kõik paika.
Kui saad ikka 50mm pöiaga carbon /alu brake jooksud koos kassetiga ca 550 euri kätte on ikka vääääääga ok!
Või on NONAME raamiga, täiskarbon osadega ja (no näiteks) odavate 105 või Veloce gruppidega ratas saadaval vähema (alla 1000 euri) hinnaga kui aluraamiga suht kohmakas mudel, siis ma ei valiks alut -kuna see ju ikka minevikku kaduv tehnoloogia. Jah, kui on kaalu üle 100kg siis ära ikka carboni otsa roni,- tee veidi trenni enne. :) :)
Mitte et poes ei võiks sama carboni eest 2 või 3 korda rohkem maksta - kui rahhi on siis palun. Hinnas ju sõltub ikka väga palju ka mis grupp on peal.
Lihtsale - harrastusratturile ei ole meie poehinnad lihtsalt taskukohased, aga carbon rattaga ja aerojooksudega tahaks ka nemad sõita, mis siis et mõne tippratturi hinnangul on need viletsad (viletsad -tema jaoks).

Rattasport massidesse ja soodsa hinnaga!

Vasta

Mine “Jupid”