TIME Alium vs. TIME ATAC

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Nastix
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 28. 09. 2003. 17:17

TIME Alium vs. TIME ATAC

Postitus Postitas Nastix » 12. 01. 2004. 19:36

Kas keegi suudaks mulle selgeks teha, mis on nende kahe pedaali vahe ja miks ma peaks kallima ostma (või siis odavama)?

TIME Alium - http://www.veloplus.ee/?show=tooted2&ma ... d=50&id=74

TIME ATAC - http://www.veloplus.ee/?show=tooted2&ma ... d=50&id=72

Kas vahe on ainult materjalis ja kaalus või on ka muud märkimisväärset vahet?


(tean küll, et sarnane teema on siit läbi käinud, aga ei leidnud sealt enda küsimusele vastust)
Signature not found, please try later!

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 12. 01. 2004. 19:54

Aliumil on korpus alumiinist. Atacil komposiidist, kallimatel carbonist. Kaaluvahe, väljanägemine jms. erinev. Ise ostsin sügisel Atacid ja meeldivad. Eelmised olid Shimano 858-d.

Osta kah Atacid, näevad ilusamad välja kui Aliumid.

Time website
Signature sucks! Pilt

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 12. 01. 2004. 20:19

Endal Atacid veidi üle aasta ja nüüd juba suht juustud, kuid seda minu enda vea tõttu. Mudu on nad normaalsed ja arvan, et palju halvemad nad kallimatest pole. Kevadel plaan uued Atacid osta ja paremini hoida - õige pedaalivõtmega maha keerata :lol:

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 12. 01. 2004. 20:28

Mul Time Atac WCS pedaalid, igati eeskujulikud, kuid, ei usu eriti, et nad olulisemalt etemad on, kui Aliumid. Pigem on siin vahe kaalus ja mingil määral vastupidavamas materjalis.
Kui peaksin tänase päeva seisuga uut pedaali ostma, siis kiikaksin üsna tõsiselt "munaklopperite" poole. Tutvustav link allpool:
http://www.jensonusa.com/store/product.aspx?i=PE707A02

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 12. 01. 2004. 21:01

Rivo kirjutas:Mul Time Atac WCS pedaalid, igati eeskujulikud, kuid, ei usu eriti, et nad olulisemalt etemad on, kui Aliumid. Pigem on siin vahe kaalus ja mingil määral vastupidavamas materjalis.
need Atac wcs-id sõitsid juba minu käes ca 10000 km ja mittemidagi ei juhtunud nendega. tavaliselt richey ja shimano pedaalid suurt üle 5000 km ei kesta ilma määrimata-remontimata. praegult uus ratas tulemas vist shimano 540 pedaalidega ja kaalun tõsiselt, et äkki peaks kohe Atacide vastu vahetama. tavalise ataci ja wcs-i vahe peaks olema vedru jäikuses, võll on vist sama mis odavamatel. hinnavahe on väike, ise ostaks wcs-i. oleks kindlapeale minek 8)

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 12. 01. 2004. 22:19

Time ATAC on parem kui mistahes Shimano. Viimase võib kivisel krossil vastu kivi nii kõvraks lüüa, et vaid ühelt poolt lukustab. Timel seda ei juhtu. Kusjuures peale ja maha keeramine käib kuuskandiga seestpoolt.

Aga vastates küsimusele -- ise usun et alumiiniumvariant on parema hinna/kvaliteedi suhtega. Ehk -- saad kätte hea pedaali odavalt. Palju see paarigrammine kaaluvahe ikka siin rolli mängib?

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 12. 01. 2004. 22:22

Ruve kirjutas:
Rivo kirjutas:Mul Time Atac WCS pedaalid, igati eeskujulikud, kuid, ei usu eriti, et nad olulisemalt etemad on, kui Aliumid. Pigem on siin vahe kaalus ja mingil määral vastupidavamas materjalis.
need Atac wcs-id sõitsid juba minu käes ca 10000 km ja mittemidagi ei juhtunud nendega. tavaliselt richey ja shimano pedaalid suurt üle 5000 km ei kesta ilma määrimata-remontimata. praegult uus ratas tulemas vist shimano 540 pedaalidega ja kaalun tõsiselt, et äkki peaks kohe Atacide vastu vahetama. tavalise ataci ja wcs-i vahe peaks olema vedru jäikuses, võll on vist sama mis odavamatel. hinnavahe on väike, ise ostaks wcs-i. oleks kindlapeale minek 8)
carbon (ehk wcs) ja tavaplast Time pedaali vahe on 4 grammi paari peale carboni kasuks, võllid ja vedrud on samad

uued Time pedaalid on vist natuke teised, pole neid veel elusast peast näinud

Kasutaja avatar
Priit
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 22. 04. 2003. 09:02

Postitus Postitas Priit » 13. 01. 2004. 12:01

mina sõidan aliumidega ja 2 aasta jooksul pole nendega mingit probleemi olnud.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 13. 01. 2004. 12:09

Sama siin. Ostetud said need just selle pärast, et nägid välja väga sarnased kallimatele Timedele ja kuna raha alati ka mujale vaja, ei näind probleemi kõige odavamate Timede ostmisel. Kuskil 4000 km selja taga nendega ja tunne selline, et ennem peab vist küll Spetsialisti kingad välja vahetama talla kulumise tõttu, kui et pedaal kuskilt järele annab.

Vasta

Mine “Jupid”