Hambulised ja siledaservalised litrid

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Hambulised ja siledaservalised litrid

Postitus Postitas hall kass » 18. 04. 2013. 01:18

Kas hambulised ja sileda servaga litrid omavad mingeid erinevusi käiguvahetuse toimimise osas?

Proovi mõttes panin enda matkaratta tagakäikarile Sossi litrid. Need hakkasid meeldima seetõttu, et on laagritega. Ise ma käiguvahetuse töös vahet ei märka.

Kaua Sossi litrid vastu peavad? Säästukauba fännina näitavad mu senised kogemused, et odavaid hambulisi, puksidega plastmasslitreid tuli vahel kord kuu jooksul vahetada.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Hambulised ja siledaservalised litrid

Postitus Postitas urmo » 18. 04. 2013. 05:44

Miks neid hambulisi odavaid siis vahetada tuli... kulusid siledaks ja käiguvahetus hakkas jupsima? :D Põhimõtteliselt võib litter ju sile ka olla, peaasi et kett litri peal jookseks ja püsiks. Kui hästi ta seda teeb, sõltub vast kõige rohkem konkreetsest käiguvahetajast ja sõidustiilist. Endal olen päris siledaks kulunud litreid ka rohkem moepärast vahetanud, käiguvahetuse töös nagu olulist häiret ei tunnetanud. 10- ja 11 käigulistel süsteemidel võib käiguvahetamise täpsus sileda litriga muidugi rohkem kannatada kui 9- või 8-käigulisel.
Zero the Hero

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Hambulised ja siledaservalised litrid

Postitus Postitas hall kass » 19. 04. 2013. 07:04

Siledaks need hambulised ei kulunud, kuid neil läksid puksid vaatamata määrimisele ruttu läbi. Tulemus oli see, et litrid hakkasid loksuma, endasse saasta koguma ja nende veeremistakistus kasvas. On olnud lausa juhus, kus tuksis litter endasse sellise "kiti" tekitas, et poos keti kinni ja pidin veerand tundi noaotsaga sealt sodi välja surkima.

Sossi litrite laagrid tunduvad olevat üsna tihedad, võibolla ei pääse sodi kergelt nende sisse?

Vasta

Mine “Jupid”