Millised 26´ jooksud matkarattale?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Millised 26´ jooksud matkarattale?

Postitus Postitas -common- » 14. 01. 2013. 19:28

Küsimus siis olekski, et millised 26´ jooksud mis oleksid pommikindlad? Tegemist on V-piduriga ja põhiline, et oleks tugevad. Plaanis kasutada neid matkamise ajal kus ratas koormatud kottidega. Hetkel on all XT rummudega mavicu pöiale laotud jooksud... kuna juba vanemad jooksud siis treeninguks head aga matkamiseks ikka väga lödid.
Märksõnad oleks vist tugev pöid, hulga kodaraid ja tugevad rummud. Kaal ei ole väga oluline kui just ülemõistuse rasked ei ole.
Millised võiks olla mõistlikud varjandid, mis kestaks matkates?

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: Millised 26´ jooksud matkarattale?

Postitus Postitas -common- » 15. 01. 2013. 13:05

Või tasuks lasta laduda aga sellisel juhul millised rummud ja pöiad oleksid mõistlikud - vastupidavad?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Millised 26´ jooksud matkarattale?

Postitus Postitas Kirsa » 15. 01. 2013. 13:11

http://www.actionsports.de/gb/Wheels/Cu ... :8072.html

Ma olen sellise komplektiga matkanud, niiet vahest lausa 25kg pakiraamil. Ja mägedes ja maatikul.
Ei ole üht probleemi olnud. Kodarad on 1.8mm dt swiss, kindluse mõttes võib ju 2mm võtta.

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: Millised 26´ jooksud matkarattale?

Postitus Postitas -common- » 18. 01. 2013. 21:42

Olen seal nüüd mitmel päeval käinud asja vaatamas aga nagu ma siis sellest inglise/saksa keele segust aru saan siis selle raha eest on ikka 2 jooksu(esimene ja tagumine)? :)
Kui nüüd kõik ausalt ära räägin siis minu parimad rattasõidud jäävad sinna start sosse aega seega pm ma ei tee mitte mingit vahet neil niplitel ja kodaratel. Hea küll jämedam kodar on talupoja loogika kohaselt tugevam ja messing nippel alu nipplist ehk kaa aga muud vahet mitte. Lisaks sedasi jupikaupa jookse ostan ka esimest korda - seega andke andeks see kohutav rumalus! :D

Valik siis selline: Rumm XT (ju peab siis ikka vastu), Pöid: Mavic XM 317 (sellepärast, et kodara augu ümber tundub pildi põhjal mingi tugevdus ja pöial sees ka mitu sektsiooni ju on nii tugevam), Kodarad: DT Swiss Competition 2,0/1,8 (lihtsalt igaks juhuks valisin need - teadmatus), Niplid: DT Swiss Pro Lock Alu (lihtsalt sellepärast, et ehk on kindla peale minek kui kodar ja nippel samalt tootjalt - muidu ehk oleks messing jurakas vingem.)

Ega kohe ostuks ei lähe nagunii - suvi ju alles mägede taga ja ilmselt üritaks nagunii kellegagi ühisostuga kaasa minna. Seega kui häid ideid matkaratta jooksude teemal tekib siis oleks hea veel mingeid valikuid kaaluda.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Millised 26´ jooksud matkarattale?

Postitus Postitas Kirsa » 19. 01. 2013. 00:33

See on ikka komplekt jah. Eks ta on natuke segane valik tõepoolest. Lihtsalt konkreetselt need, millega ma olen aastaid sõitnud ja siiamaani saab sama raha eest osta.
Minu arust on tänapäeval jooksud nii tugevaks läinud, et ei lagune nad ükski. Spetsiaalsed kaalunälgijate mudelid on tavaliselt eraldi välja toodud. Näide: http://www.actionsports.de/gb/Wheels/Wh ... 31047.html

Mina läheks südamerahus matkama fulcrum red metal 5-ga või mavic crossmax st või crossride-ga. Ei juhtu midagi, kui sa just ise 100+ ei kaalu. Kui aga kaalud ja veel 20-30kg kola ka juures, siis pead tõesti hoolega valima hakkama, mis oleks piisavalt tugev.

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: Millised 26´ jooksud matkarattale?

Postitus Postitas -common- » 19. 01. 2013. 01:22

Tegelikult olen kärbeskaalus seega üldiselt kaal ei tohiks takistuseks saada. Kuna sel aastal 2 pikemat või üks päris pikk matk plaanis siis hakkasin muretsema oma vanade jooksude pärast. Pole väga tore kuskil peale nädalat väntamist jooksu probleemidega maadelda - just sel hetkel kui õige tuhin hakkab sisse tulema :)
Ega vanade jooksudegagi ei ole midagi juhtunud veel aga mine sa tea pöia pidurduspind ikka juba õõndsaks kulunud ja eks neid kilomeetreid ka juba tublisti läbitud nendega.

Seega tänud ja tundub, et ma ei pea väga üle pingutama selle pommikindluse värgiga :D

MeipMeip
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 16. 06. 2004. 12:40

Re: Millised 26´ jooksud matkarattale?

Postitus Postitas MeipMeip » 19. 01. 2013. 08:08

Võib vabalt olla, et tugevama pöiaga pole see üldse mingi teema, aga kui on võimalus valida, paneks ma matkamiseks vähemalt tagumiseks 36 kodaraga 3 ristumisega laotud jooksu. Igatahes mitte alla 32 kodara. Point ühelt poolt tugevuses üldiselt ja mida rohkem kodaraid, seda väiksem on igaühe roll -> kui üks lähebki katki, jääb ratas sõidetav.

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: Millised 26´ jooksud matkarattale?

Postitus Postitas -common- » 19. 01. 2013. 13:11

See komplekt mis ülevalpool kirjutatud ongi 32 kodaraga aga sealt vist 36 auguga jooksu valida kahjuks ei saa. Saab muidugi mujalt tellida aga siis peaksin hakkama ise arvutama kodara pikkusi ja ma ei tea mida kõikke veel - lisaks hakkama eestis otsima kes selle kõik kokku laoks. Võibolla on igas eesti rattapoes olemas jooksuladumis masin või mehaanik kes on sama hea kui masin aga see kõik tähendaks otsimist / sebimist, et leida see õige pood ja õige mees või vastav masin. Muidu 36 kodaraga lahendus tundub päris mõistlik idee - kuigi ma juba väga ei kahtle enam kas see 32 kodaragagi midagi viga oleks. Matka ratas jääb nii ehk naa alati veidi tudisev oma kaalu pärast.

MeipMeip
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 16. 06. 2004. 12:40

Re: Millised 26´ jooksud matkarattale?

Postitus Postitas MeipMeip » 19. 01. 2013. 14:58

32 kodarat on tõenäoliselt täitsa ok, eriti kui koormus ei saa olema suur. Ma tahtsin lihtsalt öelda, et kui on vabalt valida, siis matkarattal (ja muidu ka) ma arvan, et neli kodarat vähem on tühine kaaluvõit, aga neli kodarat rohkem võib mõnikord tähendada, kas ratas on peale kukkumist vmt sõidetav. Ma usun, et leidub Saksamaal mõni netipood, mis pakub ka 36 kodaraga variante - hinda ei tohiks mõjutada, kui muu samaks jääb. Bike-Components.de pakkus vist varem ka võimalust, et laovad sinu valitud komplekti kokku. Eestis teeb selle ära iga pädev töökoda, käsitsi on igati ok, iseasi kuidas kuskil viitsitakse (kodaratest tuleks väänded välja keerata ja pärast mõningast sõitu üle timmida). 32 kodaraga ma eelistaks sellist pöida, mida pakutakse ka vähema arvu aukudega (28), siis on ehk ka vastavalt tugevusvaru rohkem kui nendel, mida ainult 32 ja 36 auguga müüakse (see argument on mu enda fantaasia..) Veel on "mitmelt poolt netist" jäänud meelde, et just matkamiseks soovitatakse keskelt peenemaid kodaraid, argument on midagi sellist, et ülekoormuse korral venivad paremini ja jagavad koormuse rohkemate kodarate vahel kui ühtlase jämedama kodaraga, kus põhilise koormuse saav kodar võib katkeda (kompromiss jäikuse arvelt kestvuse kasuks). Ma pole kindel, kas see efekt praktikas kõige tähtsam on, aga mul pole veel ükski kodar keskelt pooleks läinud, ikka nipli juurest.

Vasta

Mine “Jupid”