Abi MNT jooksude valikul

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tagakumm
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 24. 04. 2012. 14:25

Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas tagakumm » 23. 08. 2012. 19:17

Plaanin järgmiseks hooajaks välja vahetada MNT rattal jooksud.Hetkel sõidan ees alexrims DA22 ultegra rumm ja taga alexrims Dase 24 shimano 105 rumm. Kuna uute valik on lai, siis otsustasin natukene teilt abi paluda. Max summa, mis välja käiks oleks 450€. Kaalu on endal 94kg. Hetkel on silma jäänud, siis sellised isendid.
http://www.bike-discount.de/shop/k632/a ... ml?mfid=43
Võivad olla ka teiste tootjate omad.
Kui mõistlik oleks osta kasutatud jookse?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas serxx » 23. 08. 2012. 19:28

RS80 on kindlasti väga hea valik.
Selle hinnaga on raske midagi paremat leida. Kaalu poolest paremat ei tea kas ongi. Ja kui ka on, siis väga tõenäoliselt sõitja kaalupiiranguga 85kg.
Sisuliselt on see täpselt sama jooks, mis WH-7900-C24-CL Dura Ace, ainult rumm on veidi erinev - ei ole kasutatud titaani ega muid eksootilisi materjale ja maksab pea 2x vähem.
Olen umbes-täpselt samas kaalus ja veerenud nendega sellel hooajal üle 1000km. Siiani on kõik hästi ja pole isegi mitte rihtida vaja olnud. Oskan ainult kiita.
Oma jooksud ostsin ka bike-discoundist.

fo1l
Rattur
Postitusi: 277
Liitunud: 23. 02. 2011. 14:25

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas fo1l » 23. 08. 2012. 21:12

serxx kirjutas:RS80 on kindlasti väga hea valik.
Selle hinnaga on raske midagi paremat leida. Kaalu poolest paremat ei tea kas ongi. Ja kui ka on, siis väga tõenäoliselt sõitja kaalupiiranguga 85kg.
Sisuliselt on see täpselt sama jooks, mis WH-7900-C24-CL Dura Ace, ainult rumm on veidi erinev - ei ole kasutatud titaani ega muid eksootilisi materjale ja maksab pea 2x vähem.
Olen umbes-täpselt samas kaalus ja veerenud nendega sellel hooajal üle 1000km. Siiani on kõik hästi ja pole isegi mitte rihtida vaja olnud. Oskan ainult kiita.
Oma jooksud ostsin ka bike-discoundist.
Pakuvad ka huvi need jooksud, tead kuidas hooldamisega on? On eestist saada laagreid ja asju? Tirr kõriseb hästi? :D

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas serxx » 23. 08. 2012. 21:34

Laagrid on nagu kõigil Shimano jooksudel, koonused ja lahtised kuulid. Võtad lahti, puhastad, määrid, kokku tagasi ja jälle nagu uus. Suvaline mehaanik hooldab selle ära.
http://www.shimano.com/media/techdocs/c ... 698522.pdf

Tirr üle mõistuse ei lärma ja otsa ei ole saanud kui oma ~100 kiloga pedaalidel trambin. Vist kõriseb piisavalt hästi :)

Omiar
Rattur
Postitusi: 416
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas Omiar » 24. 08. 2012. 16:28

Selline upgrade oleks üsna marginaalne. Ma koguks raha juurde ja vaataks siis uuesti ringi. Hooaeg lõppemas ja kevadeni aega küll, tulevad uued mudelid, vanad lähevad odavamaks ja kasutatud komplekte tuleb ka kindlasti müüki.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas Alfonze » 28. 08. 2012. 07:28

See pole kindlasti ainult marginaalne upgrade, RS80/DA7850-CL24/DA7900-CL24 on väga hea kerge pöia peal, mis on õhendatud alumiiniumist ja karboniga üle liimitud. Tulemuseks ideaalne jooks kriteeriumiteks, tõusudeks ja ülimugavaks sõiduks, see viimane vast ongi esimesena märgatav meeletu vahe, kui alu pöid kolgib sind korralikult, siis need suisa neelavad konarusi ja seda isegi alu raami all.

Isiklikult DA7850-CL24 kasutaja olnud 5000km kanti ja ei saa küll kuskilt otsast kurta jooksude üle, lihtsalt tekkis siis huvi vähe aeromate asjade vastu, kuid mugavuses tuli kindlasti kadu nii heade vibratsiooni neelamise omaduste kohalt kui ka külgtuules sõites tänu kõrgele pöiale. Samuti ka jooksude kaal on suht tasemel omas hinnaklassis ja muidugi ka hea lihtne hooldatavus.

Mis puudutab odavnemist, siis need pöiad turul juba 4-5a ja siiani paremat uuemat paistmas pole lähiajal, enne kui uue DA pöiad nn. down the line tulevad, kuid sinna julge paar aastat veel. Talvepoole jah võib saada pisut odavamalt küll kui peale passida.

Omiar
Rattur
Postitusi: 416
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas Omiar » 28. 08. 2012. 14:30

Kuna tõuse meil Eestis praktiliselt pole ja kriteeriume eriti ei korraldata, siis sellest kergest pöiast on vähe kasu. Maanteesõit Eestis on pigem ühtlane veeremine siledal maal - ning sellisel juhul eelistaks paremini veerevat kinnist laagrit.
Kõige tavalisem Mavic Open pöid kaalub 40-50g rohkem kui see alu-carbon pöid. Kaalus osas on NoTubesil pea samas kaalus pöid, mida saaks tubeless rehviga kasutada.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas Alfonze » 28. 08. 2012. 15:45

Mis ajast on kinnine laager paremini veerev? Vastupidi, tänased parimad tipp trekirummud näiteks on just lahtised laagrid ja ilma lisa tihenditeta, mis tähendab et parim veeremine on võimalikult väikse lisahõõrdumisega, mida kinnise laagri puhul on kindlasti raskem saavutada.

Ja tõuse ikka leiab, kasvõi kui soov võistelda ja isegi kui siin samas Tallinna lähistel saad pundil eest ära just tõusul, Lõunaosariikidest ma ei räägigi. Ka meie kolmapäevakud temposõidus on kohati abiks kui kerge jooks, näiteks Pirita etapp, kus mitu tõusu ja võrdlemisi lühike distants.

Pöia täpset kaalu ei tea, kuid kui arvestada shimano suhteliselt suurt rummukaalu, siis open pro-ga võrreldes peaks kaaluvõit olema korralik.

Mitte et ma laotud jooksu kuidagi maha teeks, aga kogemus nende kergete 1400gr jooksudega (RS80 ja DA kaaluvahe on põhiliselt rummus) on olemas ja sellise raha eest suurt paremaid asju kokku ei lao...

EDIT: Kiire arvutus, Mavic open pro, ultegra rummud ja dt champion kodarad on total 240EUR tuuri pluss ladumine (20 minimaalselt paar) ja jooksude kaal 1850gr kanti, ehk siis juba mõtekam miski aksium (alla 200 eur paar) vms vaadata. Mõistagi saab kergemaid kinniste laagritega rumme otsida, kuid siis juba rummude enda hind ületab RS80 hinna, sama lugu on kodaratega, et 64 puhul just 2-3 eur per kodar ei tundu mõistlik...

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas pärnu rattur » 28. 08. 2012. 20:12

Kinnistest ja lahtistest laagritest kirjutades mõtlete ikka ühes tükis laagreidPilt ja lahtised on ilma tihenditeta või on lahtised koonustega süsteem teie keeles?
Ärge näkku lööge! [/OT]

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas Alfonze » 28. 08. 2012. 21:01

Lahtised jah antud kontekstis shimano toodangut silmas pidades ehk siis koonustega süsteem.

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas hybro » 29. 08. 2012. 08:51

Kui ratta sain olid mul all Mavic ksyrium elite jooksud ja siis ostsin Shimano WH-7850-C24-CL jooksud. Minujaoks oli edasiminek märgatav. Krobelise asfaldi peal on oluliselt vähem vibratsiooni, veerevad väga hästi, kiirendus paranes samuti märgatavalt. Ma arvan, et sama pulsisageduse juures kasvas ringi keskmine kiirus ca 1.5km/h.

Kinniste või lahtiste laagrite osas sõna võtta ei oska, aga ma kaalun ise samas suurusjärgus teemaalgatajaga ja tean, et kui päris Induraini geene pole, siis selles raskusklassis poisid aero jooksudest erilist kasu ei saa (efekt peaks tekkima kiirustel üle 40kmh, kui tihti sõidad sellise kiirusega). Seega tasub vaadata võimalikult kerged ja hea veeremisega jooksud (mis raskusele ka vastu peavad) mida rahakott võimaldab.
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

tagakumm
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 24. 04. 2012. 14:25

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas tagakumm » 29. 08. 2012. 14:35

Vibratsioon ongi pealmine põhjus ,mis ma jooksude vahetusele ültse mõtlama hakkasin. Ja mul on tunne,et Shimano WH-RS80-A-C24 jooksud täidavad minu ootused täielikult.

fo1l
Rattur
Postitusi: 277
Liitunud: 23. 02. 2011. 14:25

Re: Abi MNT jooksude valikul

Postitus Postitas fo1l » 28. 09. 2012. 19:55

Natukene suurema eelarvega valisin ise Mavic Ksyrium sl´i, eks näis, kas oli hea valik :)

Vasta

Mine “Jupid”