Veljed Ukrainale

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
androt
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 05. 2012. 20:23

Veljed Ukrainale

Postitus Postitas androt » 13. 05. 2012. 23:30

Tervist,

Tekkis peas väike plaan ehitada endale lihtne single speed ratas. Raamiks kasutan ilmselt vanaisa 78nda aasta Ukrainat, paraku on kogu kompotist tõesti võtta vaid raam. Keskmise jooksu leidsin juba Värkstoa lehelt (või oleks targem siiski miskit ümber ehitada ja kasutada uusi Euroopa jookse/väntasid jms?), hakkama saab ka muude juppidega, va rattad :O Sooviks saada "maanteeratta" välimust, seega üsna peenikesi rehve/velgi. Kas keegi oskaks mind suunata mõnele lehele või poodi, kust mõistliku hinnaga neid saada? Olgu märgitud see, et mind ei huvita absoluutselt nende omadused, lihtsalt et oleks 28 tolli, peenike ja saaks peale istutada ka peene kummi. Hetkel leidsin Ebayst päris edeva No Logo wheelseti: KLIKK. Selle saaks kätte 85e euroga, ehk oleks võimalus veelgi odavamalt saada? Kas või mõne vana maanteeratta omad, peaasi et enam-vähem seisukorras. Ootan ka üldisi juhtnööre, nt kas sobivad kokku originaalne esimene hammasratas ja nende No Logo jooksude hammasrattad jne

Raam iseenesest selline: KLIKK

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas Monty » 13. 05. 2012. 23:59

Single speedi ehitamiseks kiilud sobivad, nii et ei pea keskjooksu lääne oma vastu ümber vahetama. Nood eBays pakutavad jooksud on väga hea hinnaga ja ega neid odavamalt leida ei tohikski. eBays ongi kõige suurem valik ja enamasti ka parimad hinnad. Originaalhammakas läheks selle ebays pakutava hammakaga kokku küll. Iseasi muidugi, kuidas ketiliin jääb, aga seda ei tea enne, kui ratta oled alla pannud.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas mart » 14. 05. 2012. 10:29

androt kirjutas:Tervist,

Tekkis peas väike plaan ehitada endale lihtne single speed ratas. Raamiks kasutan ilmselt vanaisa 78nda aasta Ukrainat, ... Hetkel leidsin Ebayst päris edeva No Logo wheelseti: KLIKK. Selle saaks kätte 85e euroga,..
http://www.flickr.com/photos/66527912@N ... /lightbox/
See raam on kole ja ülatoru on kõver ning kahvel on veel koledam. Otsi miski korralikum doonor, millel raami hind oleks sama/proportsioonis ebay jooksudega. Sorry, et nii ütlen, aga teisiti ei saa.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1133
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas Prommar » 14. 05. 2012. 12:59

Raami ja kahvli ilu on vaataja silmades aga ülatoru on tõesti kõver ja isegi väike mõlk oleks nagu sees. Tundub, et ka alatoru pole päris sirge, sellega on küll täie pasaga seina sõidetud. Sovjeedi raamid on üldse enamasti vedelad. Ta võib sul ühel heal päeval lihtsalt istumise all laiali vajuda, kõige tõenäolisemalt suurel kiirusel. Selline kahvli kuju mulle isiklikult meeldib.

androt
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 05. 2012. 20:23

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas androt » 14. 05. 2012. 13:45

Tõsi, nii ülemine kui ka alumine toru on kõver, samuti tagumise kahvli juurest väike nõks. Ei tea mis vanaisa sellega kunagi teinud :D Ilmselt mu mõte "kergelt tagasi koksida" pole eriti mõistlik. Iseenesest raam mulle meeldib, ainuke asi mis häirima jäi oli see, et ratas jäi n-ö sadulatorust liiga kaugele, st teljevahe üsna pikk, maanteekatel aga see vägagi kitsas ja see just asja kenaks teebki. Peab siis mõtlema, üks Sputnik ka siin silma jäänud, ehk siis selle üritama saada. Kui kellegil miskit huvitavat raami väikese raha eest pakkuda, siis olen suur kõrv :) Ja muidugi tänud nõuannete eest.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas mart » 14. 05. 2012. 13:47

Prommar kirjutas:Raami ja kahvli ilu on vaataja silmades... Selline kahvli kuju mulle isiklikult meeldib.
Ukraina kahvli koleduse all mõtlesin just pildil oleva subjekti valmistust/tulemust, mitte kuju.
Mul on Ukrainaga võrdluseks Panasonic dx-3000, mis on samast ajajärgust, kuid silmale ilus vaadata. Jaapanlased on isegi kahvli loomisega vaeva näinud.
http://panasonicbikemuseum.info/wp-cont ... 988pg9.jpg
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1133
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas Prommar » 14. 05. 2012. 14:12

Seda ma arvasingi tegelt et vormistus ei meeldi aga ma ei tahtnud veel rohkem seda raami kiruda, et läheb liiga negatiivseks kogu jutt.

androt
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 05. 2012. 20:23

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas androt » 14. 05. 2012. 14:16

Millisest valmistusest/tulemusest juttu? :D Nühkisin lihtsalt kiirelt kohati haljaks, et siis ilusti auto värviga hiljem üle katta. Asi lihtsalt väga toores.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas mart » 14. 05. 2012. 14:49

androt kirjutas:Millisest valmistusest/tulemusest juttu? :D
Jutt on sellest, et see Ukraina kahvel on juba tehases õnnetult valmistatud.
Kui saa vaatad plekist mütsi alla, siis näed kuis ta on kokku keevitatud/käkitud.
Selle ajajärgu kahvlite ilu ja töökindlus toetus nendele vidinatele:
http://www.cycle-frames.com/bicycle-fra ... RK-CROWNS/
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas Monty » 14. 05. 2012. 19:51

androt kirjutas:Nühkisin lihtsalt kiirelt kohati haljaks, et siis ilusti auto värviga hiljem üle katta. Asi lihtsalt väga toores.
Kui head tulemust tahad, siis lase terve raam haljaks.
Nagu ma aru saan, siis oli soov ehitada lihtne single speed ja selleks sobib Ukraina raam küll. Ma ise sõitsin aasta tagasi oma Turisti raami samast kohast kõveraks, aga ma ei leidnud mitte mingisugust põhjust raami minema viskamiseks, kuigi oleks võinud keldrist uue ja sirge raami asemele võtta. Sõidan tolle õrnalt kõvera Turistiga siiani rõõmsalt edasi. Linna peal olen veel kõveramaid raame kasutuses näinud, nii et kui su enda silma ei häiri, siis pole vaja uut raami muretseda.

sigma
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 16. 04. 2005. 22:39

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas sigma » 15. 05. 2012. 14:58

Keldris vedeleb üks sossi raam, silmajärgi sirge. Kui huvi on, võin niisama ära anda (ise pead järgi tulema). Kahvel on ka küljes, aga tolle kinnitus keeere hakkab vaikselt saba andma. Samas sossi kahvi leidmisega ei peaks meiemaal probleeme tekkima.

androt
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 05. 2012. 20:23

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas androt » 15. 05. 2012. 21:54

Jah, oleksin nii või teisiti tervenisti haljaks raami lihvinud. Värvi jms viimistlustööd on ainukesed asjad selle rattaehituse puhul, millega natukenegi kodus olen :D Paraku tundub, et Ukraina projekt asendub mõne muu projektiga tänu ebanormaalsetele kõverustele nii mõneski paigas.

Sigma, oleksin väga huvitatud sellest sosse raamist, saatsin PSi ka ;)

androt
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 05. 2012. 20:23

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas androt » 20. 05. 2012. 17:02

Niisiis, jätkasin ehitusega hoopiski Sputniku raamil. Põhimõtteliselt on puudu nüüd veel ainult jooksud ja sadul et ratas sõitma saada. Jooksud aga muu ratta võrreldes suht masendavalt kallid. Seetõttu uuringi siit, et äkki kellegil midagi seisma jäänud, mõned korralikud kitsad jooksud, 28 tolli, mis sobiks Sputniku alla? Kindlasti andke teada. Kui mõne aja jooksul miskit ei leia, siis lähen ilmselt siiski nende eBay omade peale... :)

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Veljed Ukrainale

Postitus Postitas hall kass » 24. 05. 2012. 16:13

Kui Tartus elad või käid, siis vaata laupäeviti Puiestee tänava täikale. Ega kõike kola sinna ei veeta, kuid sealt saad vahel kasulikke kontakte ja edasi pead vaid pakkujale külla minema.

Ma leidsin sealt hiljuti oma Favoritile väga heas seisus tagajooksu 20 euroga. Kitsa velje ja kitsa rehviga. Kruusal sõitmiseks panin laiema rehvi (velje diameeter on 700 mm, sellele leidub neid küll).

Vasta

Mine “Jupid”