Millist rattalukku eelistada?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Keiss
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 26. 08. 2011. 20:09

Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas Keiss » 07. 09. 2011. 15:39

Kindlasti on kuskil see teema olemas aga no mitte ei leia seda ning see võiks olla nö. pildil alati, et ei peaks alati uut teemat tegema.

Teema siis selline, et ostsin omale linnasõitudeks ratta, autot ei oma enam ning kasutan ratast nii poes kui pangas käimiseks igapäevaselt. Lolli peaga määriti mulle alguses trosslukk kaasa mingi 7 eurone aga suht kahtlane kindlustuspoliis ca 500€ rattale. Elan Pärnus ja siin ikka rattad au sees ja liiklus tihe ning tavapärane on, et classicud, scottid, trekid poe ees lukus. Lukke igasuguseid aga mida pidada parimaks?

Vaatasin Rademaris U-lukk 28€ Trek Cryptonite ja Hawais samuti mingi u-lukk ja ketid, mis peaks ikka paremad olema. Kes see ikka tänaval relakaga möllama hakkab. Lihtsamad tööd ju saab enne ära teha nö.

Kuskil aga liikus mingi jutt, et cryptonite lukke sai pastakaga lahti teha 2004a vms kas see on BS või aegunud või mingi tõepõhi ka praegu turul olevatel all?

Ja ärgu tulgu mulle keegi väitma, et ma pean bussiga sõitma ning rattaga ainult sporti tegema ;)

Ehk siis lühidalt öeldes, MILLIST lukku eelistada?

k666n
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 27. 04. 2009. 09:29

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas k666n » 07. 09. 2011. 16:08

Tead
Mul oli uks korralik 100 EUR maksev MagnumLock ja sellega olin rahul.
See aga ei takistanud varastel ratta ära viimist. Selge oli see, et lukust jagu saadud ei oldud.

Seega korralik lukk maksab ca 50 EUR ja üles, selliseid leidub meil harva (nõudlust ei ole) ja see ka ei garanteeri, et ratas alles jääb.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas pärnu rattur » 07. 09. 2011. 16:21

Lukk hoiab ainult looma. Elan isegi Pärnus, aga ringi liigun jala(väike linn). Ratas ikka peaasjalikult spordiks. Kui sõbra juurde lähen, siis ratas ikka silma alt ära kuuri lukku vms. Kui vähegi võimalust lase kellelgi silma peal hoida.

Nagu eelmine kirjutaja juba märkis, korralik lukk on kallis ja tavaliselt ka maruraske. Just viimase tõttu ei viitsi mina mingit U-lukku või lehmaketti endaga kaasa vedada. Kasutan odavat trosslukku ja kui varas tahab ratast kätte saada, siis ta selle ka saab. Lukk aitab ainult suvalise parmu vastu, kes ilma ettevalmistuseta ratast ära viima tuleb.
Ärge näkku lööge! [/OT]

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas hall kass » 07. 09. 2011. 16:38

Kui rattal on kiirkinnitusi, siis need viska ära ja asemele leia midagi võtmega keeratavat. See aitab, kui pätil pole tööriistu kaasas.

Keiss
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 26. 08. 2011. 20:09

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas Keiss » 07. 09. 2011. 16:44

Seda küll aga tööriistadel ja tööriistadel on vahe sees. Igaüks teab, et trosslukud saab katki torutangidega, mis pole suured ega rasked. Lehmaketid ja U-lukud aga peab pooleks saagima ning nii palju varastel tavaliselt võhma ega nuppu pole, et tööriistu hankida. Pigem küsimus kumba eelistada ning millise firma oma? Mõni u lukk ehk muugitav?

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas citybike » 07. 09. 2011. 17:01

Kunagi sai kribatud selline pisike jutuke, seda on üksjagu loetud, ehk aitab natuke teemasse süveneda.
http://jalgrattajutud.blogspot.com/2011 ... stada.html

Lülilukk on asjalik ja neid müüme ka järjest rohkem.
Praegu müüme ka kasutatud rattalukke - abus bordo, hind 35-39 EUR

Lisaks soovitaks odavamate lukkude puhul kasutada lihtsaid tabasid, trosse, et oleks ühel rattal mitu lukku, siis varastel vähem viitsimist jännata ja ehk lähevad nende rataste manu, mis on ühe lukuga kinni.

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas Monty » 07. 09. 2011. 18:36

Tänapäeva vargad kasutavad juba akuketaslõikurit, nii et kui hea ratas on kuskile sobivasse kohta lukustatuna jäetud, ei peata varast miski, sest ma pole küll kuulnud ühestki rattalukust, mis ketaslõikuri vastu aitaks. Paraku jäi mu tuttav oma ratast nii ilma, et varas kasutas ketaslõikurit. Enne seda juhtumit arvasin ma, et ratas on u-lukuga alati kaitstud, aga nii see paraku pole.

Ise kasutan linnas liiklemiseks üpris tavalist ja mitte edevat Turisti ning paksemat trosslukku. Saega seda naljalt ei murra, aga suuremate kangidega oleks kraks ja käes. Edevat ja ihaldusväärset ratast lihtsalt ei maksa seisma jätta. Suhteliselt lootusetu olukord.

Üks päris hea variant siiski on. Nimelt, mõned võtavad esiratta tööle kaasa ja jätavad ülejäänud ratta lukustatuna tänavale. See on päris hea mõte, sest vaevalt, et varas ilma esirattata ratast sooviks, juba vedamine oleks tüütu... Kui rattal on ees kiirkinniti ja tööl või koolis on võimalik esiratast turvaliselt hoida, siis on ratas kindlustatud.

Kasutaja avatar
Daehlie
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 16. 08. 2003. 22:03

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas Daehlie » 08. 09. 2011. 11:21

vt ABUS-e lukke, Eestis müüb nt Citybike:
http://www.citybike.ee/?page=2001&cat=& ... t=1&type=2

samal teemal veel: viewtopic.php?f=16&t=17329&p=205028

k666n
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 27. 04. 2009. 09:29

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas k666n » 08. 09. 2011. 12:20

Kusjuures on olemas lukke, millest ketaslõikuriga jagu ei saa. Vähemalt tavalist lõikeketast ja piiratud aega kasutades.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 658
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas j6ukur » 08. 09. 2011. 13:16

Tartus müüb abust lukucentrum narva maanteel. Kohapeal oli ka lülilukke saada. Samas olen näinud youtube video, kus kryptonite lülilukk kättega pooleks väänati, kasutades rattahoidjat? jõuõlana.

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas Monty » 08. 09. 2011. 21:51

k666n kirjutas:Kusjuures on olemas lukke, millest ketaslõikuriga jagu ei saa. Vähemalt tavalist lõikeketast ja piiratud aega kasutades.
Kas kusagilt sellist osta ka saab? Ma kujutan ette, kui kallid need olla võiksid, aga tahaks siiski näha, milline see lukk välja näeb. Äkki teeb kunagi endale kingituse, siis saab paremate ratastega linnas ringi sõita.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas pärnu rattur » 08. 09. 2011. 22:01

Pole minagi kohanud materjali, millele relakas peale ei hakka. Isegi seifiterasele hakkab peale(kehvemini muidugi kui pehmemale materjalile, aga siiski).
Ärge näkku lööge! [/OT]

k666n
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 27. 04. 2009. 09:29

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas k666n » 09. 09. 2011. 10:20

Õigus - päris purunematuid ei ole olemas. Aga on olemas selliseid, mille lõikamiseks aku ketaslõikuriga kulub minuteid ja rohkem kui üks ketas. Näiteks see: http://www.bikeradar.com/gear/category/ ... 50cs-39857

Selle avamine on piisavalt tülikas ja kindlasti pärast 30 seki tulutut lõikamist varas pigem loobub.

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas Monty » 09. 09. 2011. 15:24

See lukk juba on midagi. Hind nii tappev ei olegi, ootasin midagi veel kallimat. Ainult, et selle ostmisega võib probleeme tekkida, sest viidatud saitidel sellist isendit müügil polnud. Küll aga oli seal teisi sarnaseid, mis võiks ketaslõikurile natuke vastu pidada, aga hinnad ikka sinna 100 naela kanti. Mõni lausa 150 naela :)

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas pärnu rattur » 09. 09. 2011. 15:30

Johhaidii! Sellise mölaka kaasa vedamiseks peab ju eraldi pakiraam või seljakott kohe olema :D. Ja kui varba peale kukub, siis jääb rattasõit pikemaks ajaks vist üldse katki :D
Ärge näkku lööge! [/OT]

Etsike
Rattur
Postitusi: 281
Liitunud: 01. 02. 2009. 15:55

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas Etsike » 09. 09. 2011. 17:35

Eks selle kohta ju öeldaksegi et on ainult kodu-kasutuseks mõeldav. 2m pikk ikkagi. Sarnasest materjalist on ka märksa lühemaid ja kompaktsemaid lukke.
Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas
http://www.facebook.com/rattatehas

Kasutaja avatar
stw
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 20. 07. 2011. 18:57

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas stw » 09. 09. 2011. 21:50

http://www.youtube.com/watch?v=lbQu_IVUURA
Muretse endale selline lukk. Varas peaks ratta kättesaamiseks relakaga terve tänavavalgustuslaterna posti maha saagima :D

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas SHOXi » 16. 09. 2011. 08:06

k666n kirjutas:Õigus - päris purunematuid ei ole olemas. Aga on olemas selliseid, mille lõikamiseks aku ketaslõikuriga kulub minuteid ja rohkem kui üks ketas. Näiteks see: http://www.bikeradar.com/gear/category/ ... 50cs-39857

Selle avamine on piisavalt tülikas ja kindlasti pärast 30 seki tulutut lõikamist varas pigem loobub.
Mis kasu on sellest lukust kui varas lõikab selle peenikese metall toru läbi hoopis...

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas citybike » 16. 09. 2011. 08:28

Kahjuks nii ongi pahatihti, et rattaluku asemel saab varas jagu postist, liikluspiirdest kuhu on lukk kinnitatud.
Peab oleme üksjagu hoolas, et Eesti tingimustes:
- ei kinnitaks maast lahti olevale postile (tõstad posti üles ja kraam käes
- ei kinnitaks liikluspiirdesse, mis on poltide ja mutritega ühendatud, kui nurgatagune koht või pimedus, siis keeravad pätipoisid mutrid lahti, libistavad lukustatud ratta välja ja hops läinud ongi.
- tuleb hoolas olla isegi trepikoja käsipuudega, toores jõud käib vahest ka nendest üle, väänatakse kuni metall murdub ja jälle kraamiga minekut.

TUleb sõber ikka voodi kõrvale panna :lol:

Duesenberg
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 12. 2011. 00:43

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas Duesenberg » 03. 01. 2012. 22:06

Monty kirjutas:
k666n kirjutas:Kusjuures on olemas lukke, millest ketaslõikuriga jagu ei saa. Vähemalt tavalist lõikeketast ja piiratud aega kasutades.
Kas kusagilt sellist osta ka saab? Ma kujutan ette, kui kallid need olla võiksid, aga tahaks siiski näha, milline see lukk välja näeb. Äkki teeb kunagi endale kingituse, siis saab paremate ratastega linnas ringi sõita.
Tere. Kõige karmim lukk,mis mul nüüd juba kolm aastat on soetasin hoopis moto poest. Kett+tabalukk. Kuuskantkett keti lüli-traadi paksus16mm ja taba aasas paksus 20mm-kaitse kõrvad ja lukuvõtme aval on ka muukimis vastased kõrvad. http://www.abus.de sealt vajtada inglise lippu-kui sksa keelt ei mõista ja motobike locks. Chain+lock linki-vasakul tulbal.. taoline kannatatab tõmbejõudu 3tonni. mul läks 1900krooni sellise ostmiseks.
http://www.abus.de/us/main.asp?ScreenLa ... 318522857m

iron_amebix
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 09. 03. 2012. 19:34

Re: Millist rattalukku eelistada?

Postitus Postitas iron_amebix » 27. 03. 2012. 21:03

Mul on ABUS Steel-O-Chain 880
http://www.bike-components.de/products/ ... -880-.html
Mingi soovituslik rusikareegel ütleb, et luku hind oleks ca 10% ratta hinnast (ei kehti ilmselt juba tuhandetesse eurodesse maksvate rataste puhul).

Vasta

Mine “Jupid”