Aidake palun valida hübriidile pedaali

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
hübriid
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 25. 05. 2011. 22:15

Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas hübriid » 25. 05. 2011. 22:27

Tere,

kuna olen velotamise alal veel suhteliselt roheline, siis tekkis järgmine küsimus:k

Soov oleks soetada hübriidile ka asjalikumad pedaalid (klotsid, kingad). Seni olen see hooaeg 700 km tavapedaalidega läbi ajanud. Küsimus siis on ehk oskab keegi nõu anda, millised võiksid olla sobivad variandid just hübriidile. Võivad olla ka kasutatud, kuid korralikud.

Võib-olla loll küsimus aga nagu eeldan, siis ilmselt oleks mõistlik vaadata MNT ratta pedaalide poole?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas erikr » 26. 05. 2011. 05:44

Arvesta sellega, et MNT kingaga kõndimine pole just meeldiv tegevus. Ja MNT kinga tald ning MNT pedaali klots pole vähegi pikemaks kõndimiseks ette nähtud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas Raix » 26. 05. 2011. 06:44

Mul algajast sõbral õnnestus osta Nike mtb kingad, millel augud ka mnt klotside jaoks. Praegu ta siis sõidabki mnt pedaalidega. Tundub üsna mõistlik variant, kuna hübriidiga väga tõsisele maastikule ilmselt niikuinii ei roni.

hübriid
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 25. 05. 2011. 22:15

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas hübriid » 26. 05. 2011. 08:19

erikr kirjutas:Arvesta sellega, et MNT kingaga kõndimine pole just meeldiv tegevus. Ja MNT kinga tald ning MNT pedaali klots pole vähegi pikemaks kõndimiseks ette nähtud.
Ega ma neid kõndimiseks ei kavatsegi soetada. Kuna põhisõidud mul on ongi just maanteel, siis sellepärast selline küsimus.

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas vidrikjupiter » 26. 05. 2011. 08:42

MTB pedaali eeliseks on see, et sa saad sõita nii maanteel kui ka maastikul. MNT kingaga maastikule väga ei roni. Endal ongi hübriidi küljes MTB pedaalid - Time Atac Alium - ja ma olen rahul (ei ole muidugi midagi vingemat proovinud ka).

Mis aga puudutab hübriidiga maastikul sõitmist, siis see pole eriline probleem. Ok, lahtises liivas ja juurikatel jääb hätta, aga näiteks Tartu Rattamaratonil ei ole probleemi, isegi Otepää Elion kunagi läbi sõidetud. Ehk et saab küll.

Aga pedaalide juurde tagasi tulles. Äkki tasub vaadata ka nö. hübriidpedaale, millel ühel küljel kingakinnitus ja teine pool on tavaline platvorm. Kui tuleb ette niisama sõitmist tavalise jalatsiga, siis tasub kaalumist.

hübriid
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 25. 05. 2011. 22:15

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas hübriid » 26. 05. 2011. 08:51

vidrikjupiter kirjutas:MTB pedaali eeliseks on see, et sa saad sõita nii maanteel kui ka maastikul. MNT kingaga maastikule väga ei roni. Endal ongi hübriidi küljes MTB pedaalid - Time Atac Alium - ja ma olen rahul (ei ole muidugi midagi vingemat proovinud ka).

Mis aga puudutab hübriidiga maastikul sõitmist, siis see pole eriline probleem. Ok, lahtises liivas ja juurikatel jääb hätta, aga näiteks Tartu Rattamaratonil ei ole probleemi, isegi Otepää Elion kunagi läbi sõidetud. Ehk et saab küll.

Aga pedaalide juurde tagasi tulles. Äkki tasub vaadata ka nö. hübriidpedaale, millel ühel küljel kingakinnitus ja teine pool on tavaline platvorm. Kui tuleb ette niisama sõitmist tavalise jalatsiga, siis tasub kaalumist.
Tänan vastuste eest.

Ilmselt siis jah oleks mõistlik MTB pedaalide poole vaadata.

urmas183
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 17. 05. 2011. 20:24

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas urmas183 » 26. 05. 2011. 15:07

Ise ostsingi hübriid pedaalid.
Kui vaja näiteks korraks poodi minna, siis saab tava jalanõuga sõita.
Trenni jällegi hea kingaga teha.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas m6mm » 26. 05. 2011. 15:54

Sai paar aastat tagasi soetatud CrankBrothers Candy pedaalid, millega sõidan nii linnas kingadega, kui maanteel-metsas klippidega. Probleeme on ainult kingadega vihmas sõites, siis võib jalg pedaalilt libiseda, muidu täiesti toimiv kooslus.

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas eerik.mikroob » 26. 05. 2011. 20:14

Ketserlikke ettepanekuid ka... ;)

Kui võistlema ei plaani minna, siis pole erilist mõtet kingadele-pedaalidele raha raisata.
Sai ka aastaid (4 aastat) spetskingade ja pedaalidega sõidetud - mingit erilist eelist või jõudlust see ei anna - ma mõtlen siin tavasõitu, mitte võistlusi.

Asjakohane link ka: http://www.rivbike.com/article/clothing/the_shoes_ruse

Ehk - kasuta tavalisi pedaale ja jalavarje rahulikult edasi...

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas linni » 29. 05. 2011. 16:25

Ära kuula eerikut :)
Sõitsin ise esimesel aastal ilma klotsideta. Kvalitatiivne hüpe on sõidukingadele üle minnes üüratu. Soovitan, isegi kui võistlustel ei käi (nagu mina) ning vähemalt paar - kolm korda nädalas sõitmas käid.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas pärnu rattur » 29. 05. 2011. 20:49

Eeriku link on tore küll, aga tundub suht õhust kirjutatud olema. Ilmselgelt on cliplessidel ikka kasutegur kui kõik endast vähegi hästi arvavad võitslejad neid kasutavad. Lisaks ka kindlus, et jalg kogemata maha ei libise pedaalilt(kasulik nii MNTs kui MTBs). Tavalisele inimesele sobib muidugi platvorm, sest ta ei suuda(ega üritagi) eelist ära kasutada.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas Miki-Hiir » 26. 07. 2011. 05:51

Mul hübriidil sellised Veloplus'ist soetatud pedaalid:
http://www.time-sport.com/product-sheet ... p.184.html
Enamus ajast sõidan kingaga, rattaga ujuma minnes vms lühikeste otste puhul saab ka muu jalanõuga kenasti sõidetud.
Miinusena, ilmselt nagu kõigi hübriidpedaalide puhul - pikka maad tavajalanõuga sõita ei ole väga mugav kuna pedaal on ikka suhteliselt kitsas ja jalg lai. Mul jalanumbriks 45 ja väike varvas ei toetu tavajalanõuga sõites küll kuidagi enam pedaalile ning viimati plaanitud 20km asemel kujunenud 60km ringil hakkasid väiksed varbad tunda andma. Rattakingaga seda probleemi pole - tald on jäik.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Aidake palun valida hübriidile pedaali

Postitus Postitas Henno » 26. 07. 2011. 10:12

eerik.mikroob kirjutas:Ketserlikke ettepanekuid ka... ;)

Kui võistlema ei plaani minna, siis pole erilist mõtet kingadele-pedaalidele raha raisata.
Sai ka aastaid (4 aastat) spetskingade ja pedaalidega sõidetud - mingit erilist eelist või jõudlust see ei anna - ma mõtlen siin tavasõitu, mitte võistlusi.

Asjakohane link ka: http://www.rivbike.com/article/clothing/the_shoes_ruse

Ehk - kasuta tavalisi pedaale ja jalavarje rahulikult edasi...
loomulikult ei anna eelist või jõudlust kui ei oska pedaalida

kes ei viitsi viidatud artiklit läbi lugeda, siis sealne kandev idee on see, et kogu pedaaliringi ajal käiv töö on müüt ja seda tõestati miski testi abil, kus pandi kingades sõitvad harrastussportlased ja tavalised harrastusratturid koos testi tegema, tuvastati kingameeste puhul, et pedaali ülesliikumise puhul mingit tõmmet ei toimu, lihtsalt jala allasurve pedaalile on väiksem - suhteliselt loogiline, sest ilma kingata sõidu puhul pedaali ülesliikumisel pead jalga suruma pedaali vastu, et jalg pedaalilt kuhugi ei kaoks, samas kui kingade puhul seda pole vaja teha

siit foorumist on ka korduvalt läbi käinud, et hea harjutus õige pedaleerimistehnika õppimiseks on jagada pedaaliring 2 osaks ja umbes siis kui pedaal on kella 9 kohal tuleb sooritada tõmme "nagu üritaks sitta talla alt ära kraapida" :D

mõned jalgrattatreenerid soovitavad jagada pedaaliringi 4 osaks ja keskenduda õppimisel veerand ringi jooksul toimuvale lihastööle, et see paremini mällu salvestuks

nüüd minu kui võhiku arvamus on see, et vähegi õige pedaleerimistehnika puhul on vahe jõudluses tuntav, aga kõik taandub tegelikult sellele kas tavasõitjale on õige pedaalimine ja parem jõudlus vajalik

P.S. MTB-l SIDi MTB king + miski Time, MNT-l SIDi MNT king + miski Mavic, sel suvel sõidetud MTB kingadega suht palava ilmaga ka 2 pikka mitmepäevast rattamatka (ca 100 km päev), kus keskmine kiirus üle 20 km/h ei küüni, mingit ebamugavust palava ilma või vahepealsete jalutuste/söögikohtades istumise tagajärjel küll ei tundnud ... kui on korralikult istuv king ja õige sokk jalas, siis ei tohiks probleemi olla
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Vasta

Mine “Jupid”